فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کمپانی اپل سودآورترین شرکت جهان به شمار می رود

کمپانی اپل سودآورترین شرکت جهان به شمار می رود

کمپانی اپل به لطف گوشی های آیفون، ارزشمندترین شرکت در جهان است.

کریپتال گلوبال

با توجه به سرمایه بازار این کمپانی، اپل در حال حاضر بیش از 784.5 میلیارد دلار ارزش دارد. این کمپانی در جدیدترین سال مالی خود، به میزان 215 میلیارد دلار رشد داشته است که آن را در رتبه ی نهم جهان در این دسته قرار می دهد. در سه ماهه ی دوم سال مالی 2017، گوشی های آیفون توانستند 63 درصد از درآمد کمپانی اپل را رقم بزنند که از سهم این محصول در موفقیت های اپل خبر می دهد.

کمپانی اپل در سال مالی گذشته، 45.7 میلیارد دلار درآمد داشته که به گزارش Fortune، این شرکت را به سودآورترین شرکت جهان تبدیل کرده است. بانک صنعت و تجارت چین با درآمد 41.9 میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد. سه شرکت سودآور دیگر که در رتبه های بعدی قرار دارند، شرکت های چینی هستند و سپس شرکت J.P. Morgan با درآمد 24.7 میلیارد دلار در رتبه ی ششم قرار گرفته است. شرکت های Berkshire Hathaway با 24.1 میلیارد و Wells Fargo با 21.9 میلیارد در رتبه های بعدی جای گرفته اند. کمپانی آلفابت که شرکت مادر گوگل به شمار می رود، دومین شرکت تکنولوژی محور است که 19.5 میلیارد دلار سود داشته است. کمپانی سامسونگ با 19.3 میلیارد دلار، بعد از آلفابت قرار دارد. این دو شرکت به ترتیب در رتبه ی نهم و دهم لیست جهانی هستند.

با این اوصاف، کمپانی اپل می تواند به اولین شرکت جهان با ارزش یک تریلیون دلار تبدیل شود. اپل برای رسیدن به این منظور باید نسبت به قیمت کنونی، 28 درصد افزایش داشته باشد؛ یعنی از 150 دلار به 192 دلار در هر سهم برسد. ده ساله شدن گوشی های آیفون که با گوشی آیفون 8 اپل جشن گرفته می شود، می تواند اپل را به این سطح برساند.

.

منبع: phonearena

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر