کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کاهش مصرف برق در ساعات پیک، کاهش بار شبکه توزیع برق را به همراه داشت

کاهش مصرف برق در ساعات پیک، کاهش بار شبکه توزیع برق را به همراه داشت

به دلیل افزایش دمای هوا، در چند روز اخیر شاهد افزایش مصرف برق بودیم و کشور به این دلیل در وضعیت قرمز قرار داشت. اما در طی روزهای اخیر دوباره شاهد کاهش مصرف برق بودیم.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بار دیگر پیک بار پس از ۵ روز پرمصرف به زیر ۵۲ هزار مگاوات بازگشت. البته باید گفت که هنوز شدت مصرف انرژی نسبت به جمعیت کشور بسیار بالاست.

در روز هشتم مردادماه بود که پیک مصرف برق در کشور با رشد بیش از 6500 مگاوات نسبت به روز ششم مردادماه و رشد بیش از 5000 مگاوات نسبت به روز هفتم ماه جاری به 55 هزار و 442 مگاوات رسید و این امر باعث شد شبکه برق کشور در وضعیت قرمز قرار گیرد.

شدت فشار بار مصرف و توزیع برق در شبکه سراسری انتقال و توزیع برق کشور بود که باعث به وجود آمدن این وضعیت قرمز در کشور شده بود.

این وضعیت در روزهای بعد نیز ادامه یافت اما با کاهش مصرف، آرام آرام از شدت این فشار بر شبکه کاسته شد و بالاخره شبکه سراسری برق کشور از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار بازگشت و تقریبا وضیت بهتری پیدا نمود.

بر اساس اخبار موجود، برای روز گذشته پیک مصرف لحظه‎ای برق در ساعت 14 و 45 دقیقه به میزان 51 هزار و 614 مگاوات به ثبت رسید و پیک شبانه مصرف برق نیز پس از 6 روز به زیر 50 هزار مگاوات بازگشت.

.

منبع: tasnimnewsارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر