آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ارائه دو میلیون کارت ۵ میلیونی؛ جزئیات طرح کارت خرید کالای ایرانی مشخص شد!

ارائه دو میلیون کارت ۵ میلیونی؛ جزئیات طرح کارت خرید کالای ایرانی مشخص شد!

انتقادات عدیده‌ای به پرونده طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال گذشته وارد شد و باعث شد پرونده آن بسته شود. دو مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز بانک مرکزی نسبت به چگونگی اجرای آن در خصوص لیست کالاهای مدنظر و نیز تسهیلات بانکی موجود، معترض بودند.

آبان تتر

به منظور اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷، وزارت صنعت، معدن و تجارت به تازگی پیشنهاد جدیدی را به بانک مرکزی ارائه کرده و حدود ۲۰ روز قبل به تایید و اصلاح سازمان برنامه و بودجه نیز رسید.

طرح مذکور به میزان ۱۰ هزار میلیارد تومان در صورت توافق نهایی بانک مرکزی در نظر گرفته شده است تا اجرایی شود؛ یعنی می‌توان گفت دو میلیون کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در دستور کار قرار گرفته و میزان اعتبار هر کارت به طور متوسط برابر پنج میلیون تومان است.

جامعه تحت پوشش طرح افزایش می‌یابد

جامعه هدف تحت پوشش این طرح کلیه کارکنان و بازنشستگان دولت و نیز مستمری بگیران صندوق تامین اجتماعی خواهند بود. براساس این طرح ۶۵۰ هزار کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال ۱۳۹۶ و یک میلیون و ۳۵۰ هزار کارت دیگر طی سال ۱۳۹۷ در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

اعتبارات پیش‌بینی شده توسط منابع بانک‌ها با نرخ سود تسهیلات ۱۸ درصد که شش درصد آن توسط واحدها و ۱۲ درصد آن توسط متقاضیان به نفع سیستم بانکی پرداخت خواهد شد در نظر گرفته شده است.

زمان احتمالی آغاز کار در شهریورماه

به گفته عباس هاشمی – مدیر کل دفتر لوازم خانگی و صنایع فلزی وزارت صنعت معدن و تجارت، این سازمان برنامه مورد نظر در راستای اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی را به بانک مرکزی اعلام کرده و در صورت تایید بانک مرکزی از ابتدای شهریورماه سال جاری به مرحله اجرا در خواهد آمد.

به گفته وی:

مشکلات اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالای ایرانی در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفته تا در طرح پیش‌رو شاهد معضلات مربوط به آن نباشیم.

.

منبع: isna

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر