مرسدس جی ال سی اف – سل رونمایی شد؛ یک خودروی جدید از طرف ستاره برتر!

مرسدس جی ال سی اف – سل رونمایی شد؛ یک خودروی جدید از طرف ستاره برتر!

مرسدس جی ال سی اف – سل ، خودروی سلول سوختی جدید بنز ، اخیرا در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شده است؛ در این نوشتار جزییاتی را در مورد آن ارائه کرده‌ایم.

مرسدس چند روز پیش عکس‌هایی را از یک خودروی مدل سلول سوختی جدید در قالب بنز جی ال سی (GLC) در فضای مجازی منتشر کرد و به تازگی این محصول را در نمایشگاه بین المللی فرانکفورت در معرض عموم قرار داده است؛ این اتومبیل، مرسدس جی ال سی اف – سل (Mercedes GLC F-CELL) نام دارد و به واسطه یک موتور سلول سوختی و چند باتری انرژی مورد نیاز خود را تامین می‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده مرسدس جی ال سی اف – سل به کمک باتری‌های خود مسافتی معادل ۴۹ کیلومتر و به کمک موتور سلول سوختی هیدروژنی خود مسافتی معادل ۴۳۷ کیلومتر را طی می‌کند. سازنده آلمانی گفته است که این خودرو ۲۵۸ پوند فوت (۳۵۰ نیوتن متر) گشتاور و در حدود ۱۹۷ اسب بخار قدرت دارد.

مرسدس جی ال سی اف – سل بیان کننده پیشرفت‌های برجسته شرکت مرسدس بنز در زمینه عرضه خودروهای بدون آلاینده است. این خودرو هم‌اکنون به عنوان یک مدل اولیه معرفی شده ولی خودروساز آلمانی گفته است که مدل تولید انبوه آن به زودی با یک فناوری به نام ای کیو (EQ) که یک موتور سلول سوختی پیشرفته را در کنار چند باتری در یک ترکیب هیبریدی در اختیار طرفداران خودروهای پاک و خریداران می گذارد، عرضه می‌شود.

خودروساز مشهور آلمانی همچنین گفته است که رابطه هوشمندانه‌ای که بین موتور سلول سوختی و مجموعه باتری‌های خودرو جدیدش وجود دارد، در کنار زمان‌های کوتاه سوخت‌گیری، مرسدس جی ال سی اف – سل را در آینده به یک خودروی کاربردی و توانمند در پیمایش مسافت‌های طولانی تبدیل می‌کند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط مسئولان شرکت بنز، مرسدس جی ال سی اف – سل با ۴.۴ کیلوگرم هیدروژن می‌تواند مسافتی معادل ۴۳۷ کیلومتر را طی کند. از دیگر ویژگی‌های برجسته این اتومبیل پیشرفته می‌توان به خروجی ۱۴۷ کیلوواتی آن اشاره کرد که یک راندمان کارآمد و رانندگی پاک و لذت بخش را در اختیار راننده و سرنشینان می‌گذارد.

مرسدس جی ال سی اف - سل

.

منبع: geeky-gadgets


ارسال نظر