coinex
OMPFinex

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر)

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته

وب سایت IMDB، پایگاهی است موثق درباره اخبار و اطلاعات مربوط به دنیا هنر هفتم. این وب سایت علاوه بر اینکه یک منبع معتبر در خصوص فیلم‌های سینمایی، هنرپیشگان و دست اندر کاران این هنر است، به صورت منظم و در بازه های مختلف زمانی، اقدام به نشر فهرستی از پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته می نماید. وب سایت IMDB در حال حاضر تحت مالکیت شرکت آمازون (Amzaon) قرار دارد.

پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر)

در هفته‌ای که گذشت جدول پرفروشترین فیلمهای هفته شاهد چهار فیلم جدید Stronger ، Friend Request ، The Lego Ninjago Movie و Kingsman : The Golden Circle بود که توانستند با فروش مناسب در تعطیلات آخر هفته، به رتبه‌های بالای این فهرست راه پیدا نمایند. فیلم‌هایی مانند Dunkirk ، Spiderman : Homecomming ، Annabelle و Ballerina نیز پس از چند هفته فروش موفق از این لیست خارج شدند. بر اساس اعلام وب سایت International Movie Datebase یا IMDB، پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) جهان به ترتیب میزان فروش در آخر هفته عبارتند از:

10. Wind River

فیلم سینمایی Wind River توانست در هشتمین هفته اکران خود با فروشی 1.3 میلیون دلاری (معادل 5 میلیارد تومان با احتساب دلار 3.900 تومانی در زمان نگارش) در جمع پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) رتبه  دهم را به خود اختصاص دهد. مجموع کلی فروش این فیلم در هشت هفته اکران عمومی به رقم 31.7 میلیون دلار (معادل 124 میلیارد تومان) رسید.

این فیلم در ژانر اکشن جنایی بوده و توسط تیلور شریدان (Taylor Sheridan) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان اصلی فیلم Wind River می توان به کلسی اسبیل (Kelsey Asbille)، جرمی رنر (Jeremy Renner) و جولیا جونز (Julia Jones) و الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 47 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

9. Stronger

رتبه نهم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) به فیلم Stronger اختصاص یافت که اولین هفته اکران عمومی خود را تجربه می نمود. این فیلم توانست با فروشی معادل 1.7 میلیون دلار (معادل 6.6 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد.

فیلم Stronger فیلمی است در ژانر بیوگرافی / درام که توسط دیوید گوردون گرین (David Gordon Green) کارگردانی شده است. از هنرپیشگانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند می توان به جیک جیلنهال (Jake Jyllenhaal)، تاتیانا ماسلانی (Tatiana Maslany) و میراندا ریچاردسون (Miranda Richardson) اشاره کرد. فیلم Stronger مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 56 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

8. The Hitman’s Bodyguard

عنوان هشتم در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) در اختیار فیلم The Hitman’s Bodyguard بود. این فیلم توانست در ششمین هفته اکران خود فروشی 1.9 میلیون دلاری (معادل 7.4 میلیارد تومانی) را تجربه کرده و رتبه هشتم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) به خود اختصاص دهد. به این ترتیب، میزان فروش کلی فیلم The Hitman’s Bodyguard بعد از شش هفته فروش به رقم 73.6 میلیون دلار (معادل 287 میلیارد تومان) رسید.

فیلم The Hitman’s Bodyguard توسط پاتریک هیوز (Patrick Hughes) و در ژانر کمدی اکشن ساخته و کارگردانی شده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم کمدی می توان به ساموئل ال. جکسون (Samuel L. Jackson)، گری اولدمن (Gary Oldman) . رایان رینولدز (Ryan Raybolds) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 58 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

7. Friend Request

فیلم جدید Friend Request یکی دیگر از تازه واردهای فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) بود. این فیلم توانست در اولین هفته اکران عمومی خود به فروشی برابر با 2.4 میلیون دلار (معادل 9.4 میلیارد تومان) دست یافته و رتبه هفتم فهرست پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته را به خود اختصاص دهد.

فیلم Friend Request یک فیلم دلهره آور در ژانر ترسناک است و کارگردانی آن توسط سایمون ورهوفن (Simon Verhoeven) انجام گرفته است. از هنرپیشگان اصلی که در این فیلم ایفای نقش می کنند، می توان به ٖآلیشیا دبنام کری (Alycia Debnam Carey)، ویلیام موسلی (William Mosley) و کانر پائولو (Connor Paolo) و لیسل آلرز (Liesl Ahlers) اشاره کرد. فیلم ترسناک Friend Request مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 32 دقیقه داشته و مانند بیشتر فیلم های موجود در این ژانر مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

6. Mother

رتبه ششم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) به فیلم Mother اختصاص داشت. این فیلم توانست با فروشی معادل 3.3 میلیون دلار (معادل 13 میلیارد تومان) این جایگاه را به خود اختصاص دهد. به این ترتیب مجموع فروش کلی این فیلم پس از دو هفته اکران عمومی به رقم 13.4 میلیون دلار (معادل 52.2 میلیارد تومان) رسید.

فیلم Mother یک نمونه در ژانر درام ترسناک بوده و کارگردانی آن بر عهده دارن آرونوفسکی (Daren Aronofsky) است. از هنرپیشگان این فیلم می‌توان به جنیفر لاورنس (Jennifer Lawrence)، خاویر باردم (Javier Bardem) و اد هریس (Ed Harris) اشاره کرد. فیلم Mother مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 1 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

5. Home Again

رتبه پنجم در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) به فیلم Home Again اختصاص داشت که نسبت به هفته گذشته با یک پله سقوط مواجه شده بود. این فیلم توانست فروشی 3.3 میلیون دلاری (معادل 13 میلیارد تومان) را تجربه کرده و این مکان را به خود اختصاص دهد. به این ترتیب این فیلم توانست در 3 هفته اکران عمومی مجموع فروش خود را به رقم 22.3 میلیون دلار (معادل 87 میلیارد تومان) برساند.

فیلم Home Again در ژانر کمدی رمانتیک بوده و توسط هالی میرز شیر (Halllie Meyers Shyer) کارگردانی شده است. از هنرپیشگان اصلی این فیلم می‌توان به ریسه ویترسپون (Reese Whiterspoon)، نت وولف (Nat Wolff) و لیک بل (Lake Bell) اشاره کرد. فیلم Home Again مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 37 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG-13 ( (افراد زیر 13 سال با نظارت والدین) تهیه شده است.

4. American Assassin

فیلم American Assassin توانست روند فروش مناسب خود را در اولین هفته حضور خود نیز تجربه نموده و با رقمی معادل 6.3 میلیون دلار (معادل 24.5 میلیارد تومان) رتبه چهارم را بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) از آن خود نماید. به این ترتیب مجموع فروش کلی این فیلم پس از دو هفته اکران به رقم 26.3 میلیون دلار (معادل 102 میلیارد تومان) رسید.

فیلم American Assassin در ژانر اکشن ترسناک بوده و کارگردان آن نیز مایکل کوستا (Michael Cuesta) است. از هنرپیشگان این فیلم جدید می‌توان به دایلان اوبراین (Dylan O’Brien) هنرپیشه نقش استایلز در سریال Teen Wolf، مایکل کیتون (Michael Keaton) و سانا لاتان (Sanaa Lathan) و شیوا نگار (Shiva Negar) هنرپیشه ایران اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 51 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

3. The LEGO Ninjago Movie

فیلم جدید انیمیشن the LEGO Ninjago Movie توانست در اولین هفته حضور خود در اکران عمومی شاهد موفقیتی قابل توجه بوده و با فروشی برابر با 21.2 میلیون دلار (معادل 83 میلیارد تومان) رتبه سوم را در بین پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) به خود اختصاص دهد.

فیلم The LEGO Ninjago Movie که یک عنوان دیگر در مجموعه فیلم‌های LEGO بوده در ژانر انیمیشن ماجرایی ساخته شده و کارگردانی آن نیز بر عهده چارلی بین (Charlie Bean) و پل فیشر (Paul Fisher) است. از صداپیشگان ایفای نقش کرده در فیلم The LEGO Ninjago Movie می توان به جکی چان (Jackie Chan)، دیو فرانکو (Dave Franco)، فرد آرمیسن (Fred Armisen) و کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani) اشاره کرد. این فیلم مدت زمانی برابر با 1 ساعت و 41 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی PG (با نظارت والدین) تهیه شده است.

2. It

عنوان دوم در بین پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) به فیلم ترسناک It اختصاص یافت. این فیلم توانست در سومین هفته اکران خود روند موفقیت آمیز خود را حفظ نموده و  فروشی 30 میلیون دلاری (معادل 117 میلیارد تومان) را ثبت کرده و رتبه دوم را در این جدول به خود اختصاص دهد. به این ترتیب مجموع فروش این فیلم در سه هفته اکران به رقم قابل توجه 266.3 میلیون دلار (معادل 1039 میلیارد تومان) رسید.

فیلم It یک نمونه در ژانر درام ترسناک بوده و توسط اندی ماسچیتی (Andy Muschietti) کارگردانی شده است. از ستارگان این فیلم پرفروش می‌توان به الکساندر اسکارشگورد (Alexander Skarsgård)، جدن لیبرهر (Jaeden Lieberher) و فین ولفهارد (Finn Wolfhard) ، جرمی ری تیلور (Jeremey Ray Taylor) و سوفیا لیلیس (Sophia Lillsi) اشاره کرد. این فیلم ترسناک مدت زمانی برابر با 2 ساعت 15 دقیقه داشته و مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

 خلاصه داستان

گروهی از کودکان پس از پیدا شدن یک هیولای با توانایی تغییر شکل که با شمایل یک دلقک به شکار کودکان می پردازد، دور هم جمع شده و …

1. Kingsman : The Golden Circle

عنوان پرفروشترین فیلم سینمایی هفته گذشته (22 سپتامبر تا 24 سپتامبر) در اختیار فیلم جدید Kingsman : The Golden Circle قرار گرفت. این فیلم توانست با فروش آخر هفته برابر با 39 میلیون دلار (معادل 152 میلیارد تومان) این رتبه را به خود اختصاص دهد.

فیلم Kingsman : The Golden Circle یک نمونه در ژانر کمدی اکشن ماجرایی بوده و کارگردانی آن نیز بر عهده متیو وان (Matthew Vaughn) بوده است. از هنرپیشگان مطرح پر تعداد حاضر در این فیلم می توان به کالین فرث (Collin Firth)، جولیان مور (Julianne Moore)، تارون اگرتون (Taron Egerton)، هال بری (Halle Berry)، التون جان (Elton John)، چنینگ تتوم (Channing Tatum) و جف بریجز (Jeff Bridges) اشاره کرد. فیلم Kigsman : The Golden Circle مدت زمانی برابر با 2 ساعت و 21 دقیقه داشته و  مناسب برای گروه سنی R (افراد زیر 17 سال با نظارت والدین) ساخته شده است.

خلاصه داستان

پس از تسخیر دنیا، دو مامور مخفی که سازمان‌های متبوعشان مورد حمله قرار گرفته و نابود شده، در یک ماجرای جذاب موفق به کشف یک سازمان جاسوسی در آمریکا می شوند. این دو باید با همکاری به جنگ با دشمن مشترک رفته و با شکست وی …

 


بیشتر بخوانید : پرفروشترین فیلمهای سینمایی هفته گذشته (۱۵ سپتامبر تا ۱۷ سپتامبر)


منبع : IMDB

 

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر