بررسی و مشخصات فنی هوندا آکورد مدل سال ۲۰۱۸ میلادی

هوندا آکورد 2018

هوندا آکورد ۲۰۱۸ آخرین خودروی تولیدی شرکت ژاپنی هوندا بوده که بیش از ۴ دهه سابقه حضور در بازار و گذر از ۹ نسل موفق، هم کانون با ظاهر و باطنی جدید راهی بازار خودروهای سدان خانوادگی سایز متوسط شده است. در ادامه به بررسی هوندا آکورد مدل سال ۲۰۱۸ میلادی که نسل دهم از این خودروی محبوب و مشهور است، خواهیم پرداخت.

تاریخچه هوندا آکورد

هوندا آکورد (Honda Accord) تاریخچه ای نسبتا طولانی داشته و از اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی تولید و به بازار عرضه می گردد. این خودرو در ابتدا یک نمونه خودروی کوچک شهری بود که در دو کلاس بدنه سدان (Sedan) چهار در و هاچ بک (Hatchback) سه در تولید می شد. ولی با گذشت زمان استراتژی شرکت تغییر کرد و با افزایش سایز، هوندا آکورد از نسل چهارم در رده خودروهای سدان سایز متوسط قرار گرفت. نسل‌ها مختلف هوندا آکورد عبارتند از:

 • نسل اول (سال ۱۹۷۶ میلادی تا سال ۱۹۸۱ میلادی)
 • نسل دوم (سال ۱۹۸۲ میلادی تا سال ۱۹۸۵ میلادی)
 • نسل سوم (سال ۱۹۸۶ میلادی تا سال ۱۹۸۹ میلادی)
 • نسل چهارم (سال ۱۹۹۰ میلادی تا سال ۱۹۹۳ میلادی)
 • نسل پنجم (سال ۱۹۹۴ میلادی تا سال ۱۹۹۷ میلادی)
 • نسل ششم (سال ۱۹۹۸ میلادی تا سال ۲۰۰۲ میلادی)
 • نسل هفتم (سال ۲۰۰۳ میلادی تا سال ۲۰۰۷ میلادی)
 • نسل هشتم (سال ۲۰۰۸ میلادی تا سال ۲۰۱۲ میلادی)
 • نسل نهم (سال ۲۰۱۳ میلادی تا سال ۲۰۱۷ میلادی)
 • نسل دهم (سال ۲۰۱۸ میلادی)

بیشتر بخوانید : تاریخچه هوندا آکورد


هوندا آکورد ۲۰۱۸

هوندا آکورد ۲۰۱۸ آخرین نسل این خودروی محبوب و مشهور بوده که در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. این خودرو از ظاهری زیبا تر و جذاب تر نسبت به نسل قبلی برخوردار شده و عملکرد پیشرانه‌ها آن که مجهز به سیستم توربوشارژر شده اند نیز شاهد رشد چشمگیری بوده است. به نحوی که در زمانی کمتر از خودروی اسپرت هوندا سیویک تیپ آر (Honda Civic Type R) این شرکت از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

البته موتور ۶ سیلندر خورجینی ۳.۵ لیتری که در مدل سال ۲۰۱۷ این خودرو وجود داشت حذف شده اما پیشرانه های ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری و ۲.۰ لیتری موجود بهینه سازی شده و قدرت بیشتری را در اختیار راننده قرار خواهند داد و راننده از لحاظ شتابگیری‌های ناگهانی و سبقت گیری ها دچار مشکل نخواهد شد.

نقاط قوت هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸

 • تجربه رانندگی فوق العاده
 • فرمانپذیری و هندلیک بسیار خوب
 • پیشرانه‌ها کوچک ولی قدرتمند
 • وجود جعبه دنده دستی
 • کابین مجهز و مجلل

نقاط ضعف هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸

 • نبود پیشرانه های پرقدرت ۶ سیلندر خورجینی (V6)
 • دید نسبتا محدود عقب
 • دسترسی نسبتا دشوار به صندلی های ردیف دوم
 • طراحی ضعیف بخش عقبی خودرو

طراحی خارجی و بدنه

هوندا آکورد ۲۰۱۸ خودرویی در کلاس بدنه سدان های سایز متوسط بوده و مطابق سنت شرکت هوندا در ۴۰ سال گذشته و افزایش ابعاد نسل به نسل، نسبت به مدل سال ۲۰۱۷ و نسل نهم هوندا آکورد شاهد اندکی افزایش سایز شده است. هوندا آکورد ۲۰۱۸ طولی برابر با ۴.۸۸۲ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۸۶۲ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۴۵۰ میلیمتر، فاصله دو محور عقب و جلویی برابر با ۲.۸۳۰ میلیمتر داشته و وزن آن نیز در حدود ۱.۵۰۰ کیلوگرم است. برا درک بهتر می توان این خودرو را با هیوندای سوناتا نسل جدید (Hyundai Sonata) موجود در بازار ایران مقایسه کرد که طولی برابر با ۴.۸۵۵ میلیمتر، پهنایی برابر ۱.۸۶۵ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۴۷۵ میلیمتر داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز در حدود ۲.۸۰۵ میلیمتر است.

طراحی هوندا آکورد ۲۰۱۸ شباهت هایی با مدل ۲۰۱۷ داشته و از چراغ‌های کشیده در جلو استفاده کرده در در دو طرف جلوپنجره و ورودی هوای عریض آن قرار می گیرند. در بخش کناری نیز خط جانبی از قسمت انتهایی در موتور شروع شده و به انتهای چراغ عقبی ختم می شود که با توجه به خط سقف منحنی -که ظاهری شبیه خودروهای فست بک (Fastback) را برای آن به وجود می آورد- نمایی زیبا را برای آن رقم می زند. چراغ‌های عقبی نیز ظاهری شبیه به انبر داشته ولی ظاهری نسبتا معمولی داشته که با نمای جانبی و جلویی زیبا آن هماهنگی ندارد.

طراحی داخلی و کابین

کابین هوندا آکورد ۲۰۱۸ با توجه به فرم منحنی سقف در بخش صندلی های عقبی اندکی کم ارتفاع تر (در حدود ۵ میلیمتر) شده ولی مشکل خاصی برای سرنشینان بلند قد به وجود نیامده و تنها نیاز به خم کردن بیشتر سر در هنگام ورود به خودرو خواهد بود. فضای درنظر گرفته شده برای محفظه بار و صندوق عقب نیز در حدود ۴۸۲ لیتر بوده که شاهد افزایشی در حدود ۳۰ لیتر نسبت به نسل قبلی است.

زاویه دید در بخش جلویی برای راننده مناسب بوده اما در بخش عقبی با توجه به فرم طراحی شیشه و زوایای سقف اندکی کمبود وجود داشته و راننده دید کاملی در بخش عقبی خودرو نخواهد داشت. فرم طراحی در داخل کابین ساده و کاربردی بوده و از یک صفحه نمایش بزرگ در بخش عقربه های پشت آمپر آن استفاده شده که به نمایش سرعت و دور موتور خودرو می پردازند. صفحه نمایش رنگی لمسی ۷.۰ اینچی نیز در بخش میانی داشبورد قرار گرفته که نسبت به نمونه‌های موجود در نسل قبلی، زمان پاسخگویی مناسبی نسبت به فشارهای وارده دارد.

این صفحه نمایش بر خلاف نمونه استفاده شده در سال های قبل، علاوه بر استفاده از منوهای لمسی موجود در صفحه نمایش، از کنترلرهایی مانند نمونه های استفاده شده در مدل هایی مانند CR-V استفاده می کند. البته با توجه به تعداد بالای دکمه ها (۸ عدد) کاربری آنها در ابتدا اندکی سخت به نظر می رسد اما با اندکی استفاده، راننده به روش استفاده از آنها عادت کرده و مشکلی در خصوص استفاده از آنها نخواهد داشت.

مواد اولیه استفاده شده در ساخت کابین هوندا آکورد ۲۰۱۸ از کیفیت بالایی برخوردار بوده و ترکیبی از پلاستیک مرغوب و چرم نرم است. کنترلرهای مدور سه گانه سیستم تهویه مطبوع شبیه به نمونه های موجود در آئودی بوده و کاربری و عملکرد ساده و مناسبی دارند. صندلی های جلویی به خوبی راننده و سرنشینان را در بر گرفته و صندلی های عقبی نیز با توجه به افزایش فاسله دو محور عقب و جلو، فضای زیادی را برای پاهای سرنشینان فراهم می کند.

تکنولوژی و تجهیزات ایمنی استفاده شده

هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ هر جند نمونه ای لوکس و مجلل به حساب نمی آید، اما به فهرست بلندبالایی از امکانات و تجهیزات مجهز شده است. نمونه‌هایی از این تجهیزات استاندارد عبارتند از:

 • سیستم هشدار برخورد از جلو (Forward Collision Warning)
 • سیستم ترمز اضطراری خودکار
 • سیستم هشدار خروج از خطوط جاده (Lane Departure Warning)
 • سیستم کنترل سرعت تطبیقی (Adaptive Cruise Control)
 • ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید (Keyless)
 • ردیابی خودرو در صورت سرقت
 • سیستم درک تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی
 • ۸ کیسه هوا (۲ عدد جلویی، ۲ عدد زانویی جلو، ۲ عدد جانبی جلو، ۲ عدد جانبی پرده ای)

موتور و پیشرانه

برای هوندا آکورد ۲۰۱۸ سه پیشرانه ۴ سیلندر در نظر گرفته شده که هر سه با توجه به تجهیز به سیستم توربوشارژر علاوه بر قدرت مناسب و گشتاور قابل قبول، مصرف سوخت مناسبی را نیز برای آن به ارمغان آورده اند. این موتورهای عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو بنزینی
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو بنزینی
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو اسپرت بنزینی

موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو

این موتور نمونه پایه و استاندارد هوندا آکورد ۲۰۱۸ است و نمونه ای است که در سایز تولیدات این شرکت مانند هوندا سیویک (Honda Civic) و هوندا CR-V استفاده شده است. این موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC مجهز به سیستم توربورشارژر بوده و با حجم دقیق ۱.۴۹۸ سی سی توانایی تولید نیرویی معادل ۱۹۲ اسب بخار در دور موتور ۵.۵۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۹۲ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۰ نیوتون متر) در دور موتور ۱.۶۰۰ RPM را دارد. این نیرو توسط یک جعبه CVT اتوماتیک به چرخ‌های جلویی (FWD) منتقل می شود.

هوندا آکورد با استفاده از این موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری به زمانی در حدود ۷.۶ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز بنا بر اعلام شرکت سازنده ۱۲۵ مایل در ساعت (معادل ۲۰۱ کیلومتر در ساعت) است. مصرف سوخت این پیشرانه نیز برابر با ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای بزرگراهی و ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی بوده و میزان تولید آلاینده CO2 آن نیز برابر با ۱۶۶ گرم در هر کیلومتر است.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو

این موتور ۴ سیلندر DOHC مجهز به ۱۶ سوپاپ ۲.۰ لیتری قابلیت هایی در حدود پیشرانه های ۶ سیلندر قدیمی داشته و با عملکرد نرم و کم صدای خود به حجم دقیقی ۱.۹۹۷ سی سی توانایی تولید نیرویی معادل ۲۵۲ اسب بخار در دور موتور ۶.۵۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۲۷۳ پاوند بر فوت (معادل ۳۷۰ نیوتون متر) در دور موتور ۱.۵۰۰ RPM را دارد. این نیرو به صورت استاندارد توسط یک جعبه دنده مدرن ۱۰ سرعته اتوماتیک به چرخ های جلویی منتقل می شود.

این موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ را در زمانی در حدود ۵.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رساند که رقمی قابل توجه برای خودرویی در این کلاس و بازه قیمتی به شمار می آید. هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این پیشرانه قادر به پیمودن مسافتی معادل ۲۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی خواهد بود. میزان تولید گاز آلاینده CO2 نیز در حدود ۲۰۳ گرم در هر کیلومتر است.

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری اسپرت

این موتور همانند موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو بوده و توانایی تولید نیرویی معادل ۲۵۲ اسب بخار و گشتاور تولیدی ۲۷۳ پاوند بر فوت (معادل ۳۷۰ نیوتون متر) را دارد. ولی با تغییر پارامترهایی مانند ضریب دنده و استفاده از جعبه دنده ۶ سرعته دستی، عملکرد و مصرف سوخت آن دجار تغییر شده است. هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این پیشرانه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به زمانی در حدود ۶.۲ ثانیه نیاز داشته و نمونه ای کندتر از هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ مجهز به جعبه دنده ۱۰ سرعته به حساب می آید.

مصرف سوخت میانگین این خودرو با استفاده از موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری خورجینی کمتر از مدل عادی بوده و  برابر با ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری، ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیرهای بزرگراهی و ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در سیکل ترکیبی خواهد بود. میزان تولید آلاینده هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ نیز با این پیشرانه برابر با ۱۸۶ گرم در هر کیلومتر مسافت طی شده است. برای تمامی مدل های هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ قابلیت انتخاب جعبه دنده ۶ سرعته دستی وجود دارد.

تیپ‌های مختلف

هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ در تیپ‌های مختلف با قیمت و سطح تجهیزات متفاوت به مشتریان عرضه خواهد شد. این تیپ ها عبارتند از:

 • تیپ LX
 • تیپ Sport
 • تیپ EX
 • تیپ EX-L
 • تیپ Touring
 • تیپ Sport 2.0T
 • تیپ EX-L 2.0T
 • تیپ Touring 2.0T

تیپ LX

تیپ LX تیپ پایه هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ بوده و با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۴.۵۰۰ دلار (معادل ۹۶ میلیون تومان با احتساب دلار ۳.۹۰۰ تومانی در زمان نگارش) به فروش می رسد. این تیپ از موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو نیرو گرفته و به صورت استاندارد از امکاناتی مطابق فهرست زیر سود می برد:

 • دوربین کمکی دنده عقب
 • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید (Dual Zone Climate Control)
 • اتصال به تلفن‌های همراه از طریق فناوری بدون سیم بلوتوث
 • دکمه مخصوص استارت موتور بدون نیاز به کلید
 • چراغ‌های عقبی و جلویی مجهز به لامپ‌های LED
 • سیستم صوتی با قدرت خروجی ۱۶۰ وات مجهز به ۴ بلندگوی مجزا
 • صفحه نمایش رنگی لمسی ۷.۰ اینچی
 • رینگ‌های ۱۷ اینچی آلیاژی

تیپ Sport

این تیپ از هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ قیمت پایه ای در حدود ۲۶.۵۰۰ دلار (معادل ۱۰۳ میلیون تومان) داشته و علاوه بر امکانات و تجهیزات موجود در تیپ LX به امکاناتی نظیر صندلی‌ راننده با قابلیت تنظیم به صورت الکتریکی و سیستم صوتی با قدرت خروجی ۱۸۰ وات مجهز به ۸ بلندگوی مجزا و پشتیبانی از نرم افزارهای Apple CarPlay و Android Auto برای اتصال به گوشی‌های تلفن همراه هوشمند نیز مجهز شده است. پیشرانه استفاده شده در این تیپ از هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ نیز موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو است.

تیپ EX

تیپ EX هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ علاوه بر امکانات موجود در تیپ‌های پایین تر از صندلی های جلویی مجهز به گرم‌کن، سانروف و سیستم نمایش نقاط کور خودرو (Blind Spot Monitoring System) و جعبه دنده ۶ سرعته دستی نیز سود برده و با قیمت پایه ای در حدود ۲۸.۵۰۰ دلار (معادل ۱۱۱ میلیون تومان) به خریداران عرضه می‌گردد. پیشرانه استفاده شده در این تیپ از هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ نیز موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو است.

تیپ EX-L

این تیپ از هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ قیمتی برابر با ۳۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۱ میلیون تومان) داشته و پوشش صندلی‌های آن از پارچه به چرم تغییر کرده و شامل تمامی امکانات موجود در تیپ EX نیز خواهد بود. علاوه بر آن این تیپ از هوندا آکورد ۲۰۱۸ از یک سیستم صوتی قدرتمند با قدرت خروجی ۴۵۰ وات و مجهز به ۱۰ بلندگوی جداگانه نیز سود می برد. پیشرانه استفاده شده در این تیپ از هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ نیز موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو است.

تیپ Touring

این تیپ از هوندا آکورد ۲۰۱۸ مجهز ترین تیپ استفاده کننده از موتور ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری توربو بوده و با قیمت پایه‌ای برابر با ۳۴.۵۰۰ دلار (معادل ۱۳۵ میلیون تومان) به فروش می رسد. از امکانات استاندارد این تیپ هوندا آکورد ۲۰۱۸ علاوه بر نمونه های موجود در تیپ های پایین تر می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

 • صندلی‌های جلویی مجهز به سیستم تهویه
 • صندلی‌های عقبی مجهز به گرم کن
 • برف پاک کن ‌های اتوماتیک حساس به بارش باران
 • سیستم تعلیق تطبیقی با قابلیت تنظیم در دو مدل Normal و Sport
 • سیستم نمایش اطلاعات بر روی شیشه راننده (Head Up Display)
 • صفحه نمایش رنگی لمسی ۸.۰ اینچی

سایر تیپ‌ها

سایر تیپ‌های هوندا آکورد ۲۰۱۸ نیز از تجهیزات مشابهی سود برده و تنها پیشرانه آنها موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری بوده و جعبه دنده آنها نیز به گیربکس CVT تغییر یافته و از رینگ‌های ۱۹ اینچی آلیاژی با تایرهای سایز  است. تیپ Sport 2.0 قیمت پایه ای در حدود ۳۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۱ میلیون تومان) ، تیپ EX-L 2.0 قیمت پایه ای در حدود ۳۳.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۹ میلیون تومان) و تیپ Touring 2.0 نیز که گرانقیمت ترین و مجهز ترین مدل هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ است با قیمت پایه‌ای در حدود ۳۶.۵۰۰ دلار (معادل ۱۴۲ میلیون تومان) به دست مشتریان می رسد.

رقبا در بازارهای جهانی

کلاس بدنه خودروهای سدان خانوادگی سایز متوسط کلاسی نسبتا شلوغ در بازارهای جهانی بوده و تمامی شرکت‌های معتبر تولیدی خودرو با نمونه‌هایی شاخص در آن حضور دارند. از رقبای هوندا آکورد ۲۰۱۸ می‌توان به نمونه‌های زیر اشاره کرد:

 • مزدا ۶ با قیمتی مابین ۲۳.۵۰۰ دلار و ۳۷.۰۰۰ دلار (مابین ۹۲ تا ۱۴۴ میلیون تومان)
 • تویوتا کمری (Toyota Camry) با قیمتی مابین ۲۴.۰۰۰ دلار و ۳۲.۵۰۰ دلار (مابین ۹۴ تا ۱۲۷ میلیون تومان)
 • کیا اپتیما (Kia Optima) با قیمتی مابین ۳۲.۰۰۰ دلار و ۳۷.۰۰۰ دلار (مابین ۱۲۵ تا ۱۴۴ میلیون تومان)
 • هیوندای سوناتا (Hyundai Sonata) با قیمتی مابین ۲۲.۵۰۰ دلار و ۳۹.۵۰۰ دلار (مابین ۸۸ تا ۱۵۴ میلیون تومان)

هوندا آکورد ۲۰۱۸ در ایران

در اوایل دهه ۱۹۹۰ میلادی و با آزاد سازی ورود خودرو به ایران، یکی از نمونه‌هایی که موفق به حضور در بازار ایران شد، هوندا آکورد نسل چهارم بود. هوندا آکورد نسل چهارم وارد بازار ایران گردید و با توجه به ظاهر زیبا، قدرت بالا، مصرف سوخت مناسب و شتاب و سرعت قابل توجه در کنار تجهیزات و کابین مدرن و زیبا، به سرعت تبدیل به یک خودروی لوکس در بازار در حال رشد خودروی ایران شد.

در حال حاضر محصولات شرکت هوندا در ایران توسط شرکت گلرنگ موتور به فروش رسیده و با توجه به قیمت ۲۳۰ میلیون تومانی (معادل ۵۹.۰۰۰ دلاری) هوندا آکورد تیپ EX-L مدل سال ۲۰۱۶ میلادی و افزایش تعرفه‌های واردات خودرو، به نظر نمی رسد که هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ در صورت ورود به ایران با قیمتی کمتر از ۲۸۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان به مشتریان عرضه شود که طبیعتا قیمتی بسیار فراتر از امکانات و قابلیت‌های این خودرو بوده و خریداران با پرداخت این مبلغ توانایی تملک اکثر سدان‌های سایز متوسط لوکس موجود در بازارهای جهانی مانند بنز و ب ام و را خواهند داشت.

تاریخچه شرکت خودرو سازی هوندا

شرکت خودرو سازی هوندا (Honda) در سال ۱۹۴۸ میلادی توسط سویچیرو هوندا (Soichiro Honda) و تاکئو فوجیساوا (Takeo Fujisawa) در کشور ژاپن تاسیس شد. این شرکت در ابتدا به تولید دوچرخ‌های موتور دار مشغول بود و به تدریج ساخت موتور سیکلت و سپس اتومبیل‌های کوچک را به فعالیت خود اضافه نمود. شرکت هوندا از دهه ۱۹۶۰ میلادی شروع به تولید خودرو نمود. از اولین خودروهای تولیدی این شرکت می توان به هوندا S500 اشاره کرد که در سال ۱۹۶۳ میلادی تولید گردید.

از محبوب‌ترین خودروهای تولیدی این شرکت نیز می‌توان به مدل‌های آکورد (Accord)، سیویک (Civic)، جز (Jazz) و HR-V اشاره کرد. در حال حاضر این علاوه بر تولید خودرو و موتورسیکلت، تولید انواع موتور برای قایق‌ها، هواپیما و حتی روبات را نیز در دستور کار خود دارد.

مشخصات فنی هوندا آکورد مدل ۲۰۱۸ در یک نگاه

EX Sport 2.0 Touring 2.0
حجم موتور (سی سی) ۱.۴۹۸ ۱.۹۹۶ ۱.۹۹۶
تعداد سیلندر ۴ توربو ۴ توربو ۴ توربو
قدرت موتور (اسب بخار) ۱۹۲ ۲۵۲ ۲۵۲
گشتاور (نیوتون. متر.) ۲۶۰ ۳۷۰ ۳۷۰
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶
گیربکس CVT ۶ دستی ۱۰ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی (FWD)
مصرف سوخت  (شهر) ۷.۸ ۹ ۱۰.۲
مصرف سوخت (بزرگراه) ۶.۱ ۶.۷ ۶.۹
مصرف سوخت (ترکیبی) ۷.۱ ۷.۱ ۸.۷
تولید CO2 در هرکیلومتر (گرم.) ۱۶۶ ۱۸۶ ۲۰۳
ظرفیت باک (لیتر.) ۶۳ ۶۳ ۶۳
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۷.۶ ۶.۲ ۵.۷
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۰۱
طول ﴿میلیمتر﴾ ۴.۸۸۲
پهنا ﴿میلیمتر﴾ ۱.۸۶۲
ارتفاع ﴿میلیمتر﴾ ۱.۴۵۰
فاصله دو محور ﴿میلیمتر﴾ ۲.۸۳۰
ارتفاع از زمین ﴿میلیمتر﴾
وزن ﴿کیلوگرم﴾ ۱.۴۴۱ ۱.۴۹۰ ۱.۵۵۳
حجم محفظه بار (لیتر.) ۴۸۲
قیمت پایه (میلیون تومان) ۱۱۱ ۱۲۱ ۱۴۲

 

گالری تصاویر هوندا آکورد ۲۰۱۸

 

منابع : Caranddriver MotorTrends Honda

 

 

 

 ارسال نظر