اطلاعات 3 میلیارد حساب کاربری یاهو در حمله سال 2013 هک شده است

اطلاعات 3 میلیارد حساب کاربری یاهو در حمله سال 2013 هک شده است
یاهو اعتراف کرد که در حمله سال 2013 به داده‌های این کمپانی، اکانت 3 میلیارد کاربر هک شده است. در گزارش قبلی این شرکت عنوان شده بود که تنها 1 میلیارد حساب کاربری هک شده است، اما گویا این آمار سه برابر آن چیزی بوده که یاهو اعلام کرده است.

یاهو زمانی به مانند گوگل امروزی در اینترنت شناخته می شد، تمام کسانی که چندین سال گذشته در اینترنت به گشت و گذار مشغول بودند، این شرکت را به خوبی می‌شناسند. سرویس‌های این شرکت مانند ایمیل، پورتال خبری و موتور جستجوی آن، در واقع نفوذی را در بین کاربران داشت که اکنون گوگل آن موقعیت را در دست گرفته است.

اما سال‌های اخیر به مانند کابوسی برای این شرکت بود. در سال 2013 این شرکت گزارش داد که 1 میلیارد حساب کاربری مورد حمله هکرها قرار گرفته است، با این حال به نظر می‌رسد که این شرکت در اعلام آمارهای خود صادق نبوده است. شرکت Oath که اکنون یاهو بخشی از آن به حساب می‌آید، تایید کرده که در حمله هکرها در سال 2013، چیزی در حدود 3 میلیارد حساب کاربری هک شده است. این آمار نشان می دهد که تقریبا تمامی حساب‌های کاربری این شرکت از این حمله در امان نمانده‌اند.


بیشتر بخوانید:

دزدی اطلاعات یک میلیارد کاربر یاهو ؛ فورا رمز خود را تغییر دهید!


این اعلامیه در وب سایت رسمی Oath منتشر شده است. ورایزون پس از خرید یاهو و ادغام آن با کمپانی خود، نام Oath را بر روی آن قرار داد و در حال حاضر کارشناسان این شرکت با بررسی‌های انجام شده، این خبر را مورد تایید قرار دادند. در اعلامیه این کمپانی آمده است:

پس از خرید یاهو توسط ورایزون و ادغام آنها، این شرکت به تازگی اطلاعات جدیدی را به دست آورده است. پس از بررسی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد که تمامی اطلاعات 3 میلیارد حساب کاربری یاهو در حمله آگوست سال 2013 به سرقت رفته است.


بیشتر بخوانید:

شرکت ورایزن قیمت خرید یاهو را ۳۵۰ میلیون دلار کاهش داده است!


البته در این اعلامیه آمده است که این یک مشکل امنیتی جدید نیست، بلکه اطلاعات منتشر شده در آن زمان، به روزرسانی شده است. یاهو در اوایل سال جاری توسط اپراتور ورایزون خریداری شد و برند جدیدی به نام Oath شکل گرفته که ترکیبی از یاهو و AOL است.

در بیانیه که توسط چاندرا مک ماهون (Chandra McMahon)، مدیر ارشد امنیت اطلاعات ورایزون منتشر شده، آمده است که:

ورایزون متعهد به بالاترین استانداردهای پاسخگویی و شفاف سازی در جهان است. ما با تمام قوا برای اطمینان از ایمنی و امنیت داده‌های کاربران خود تلاش می‌کنیم. سرمایه گذاری ما در یاهو این اجازه را به این تیم می دهد تا اقدامات مهمی را برای افزایش امنیت داده‌های کاربران خود انجام دهد و همچنین از تجربیات منابع وریازون در این مسیر بهره‌مند شود.

.

منبع: ubergizmoارسال نظر