همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اپل درباره مدت زمان عملکرد باتری مک بوک در حالت آماده به کار، به دروغگویی متهم شد!

اپل به دروغگویی در مورد مدت زمان عملکرد باتری مک بوک در حالت آماده به کار متهم شد!

اپل یکی از برترین سازندگان در صنعت گجت‌های الکترونیکی محسوب می‌شود. این سازنده اخیرا به دروغگویی در مورد مدت زمان عملکرد باتری مک بوک در حالت آماده به کار (استندبای) متهم شده است.

کوپرتینو اخیرا تجارب تلخی را در زمینه انفجار باتری‌ گوشی‌های آیفون خود تجربه کرده، اما باز هم دچار یک مشکل جدید شده است. ظاهرا این کمپانی در مورد عملکرد باتری لپ تاپ‌ مک بوک خود در حالت آماده به کار دروغ گفته است. تعدادی از کاربران اپل، این سازنده را به اغراق سازی در مورد مدت زمان عملکرد استندبای باتری لپ تاپ های مک بوک با هر بار شارژ متهم کرده‌اند.

خبرگزاری ونچر بیت (VentureBeat) در این رابطه گفته که سازنده آمریکایی نه تنها اتهامات موجود را رد کرده، بلکه از تست و تعمیر کردن لپ تاپ‌های نام برده شده نیز خودداری کرده است.

اپل گفته بود که مک بوک می‌تواند در حالت استندبای با یک بار شارژ به مدت 30 روز روشن باقی بماند، اما شکایت‌های آنلاین ثبت شده توسط کاربران از این امر حکایت دارد که این لپ تاپ با یک بار شارژ تنها مدت زمانی بین 10 تا 15 روز را به صورت آماده به کار روشن باقی می‌ماند و این نصف زمان اعلام شده است.

اثبات کردن این که اپل در مورد راندمان 30 روزه باتری مک بوک در حالت استندبای اشتباه کرده، سخت است، زیرا این سازنده باتری محصول خود را در شرایط مناسب با حداقل مصرف شارژ تست کرده است. با این حال، برخی از کاربران گفته‌اند که حتی علی رغم این که لپ تاپ‌های خود را خاموش کرده‌اند، شارژ باتری‌های آن‌ها هر روز به مقدار 15 درصد کم شده است.

یکی از کاربران مک بوک می‌گوید که شارژ باتری لپ تاپ او، هر روز بعد از خاموش شدن حدود 7 درصد کم شده و بعد از تقریبا 10 روز به صفر رسیده است. وی ظاهرا تصمیم گرفته تا لپ تاپ خود را به اپل استور ببرد و با استفاده از گارانتی AppleCare برای تعمیر باتری مک بوک خود اقدام کند؛ اما طبق اطلاعات موجود، کارمند اپل استور از اجرای تست زمان عملکرد استندبای و بررسی دستگاه خودداری کرده است.

این کاربر بعد از این مرحله با تیم کوک (Tim Cook)، مدیر اجرایی اپل، تماس گرفته تا مشکل پیش آمده را گزارش کند. بعد از انجام این کار شین بارتون (Shane Barton)، سخنگوی اپل، با او تماس گرفته و تاکید کرده است که مک بوک ذکر شده و باتری آن هیچ مشکلی ندارد.

صاحب این مک بوک می‌گوید که کوپرتینو حتی فروش یک باتری جدید را توسط فروشگاه اپل استوری که اولین ارتباط را با این کاربر داشته، منع کرده است. ظاهرا سخنگوی اپل در آخرین مرحله به این کاربر گفته است که در صورت تمایل می‌تواند به طور قانونی از این شرکت در این زمینه شکایت کند؛ به عبارت ساده‌تر شین بارتون به این کاربر گفته است که در صورت تمایل می‌تواند علیه این سازنده شکایت کند، اما باتری مک بوک او تعویض نمی‌شود!

این راهکار مهاجمانه از طرف اپل می‌تواند چهره این سازنده معروف را خدشه دار کند، مخصوصا با توجه به مشکلاتی که اخیرا در مورد باتری‌ گوشی‌های آیفون و بروزرسانی آی او اس 11 و مک او اس این سازنده پیش آمده است.

همچنین این سوال مطرح است که چرا کوپرتینو نمی‌خواهد به تفصیل در مورد موضوع باتری‌ لپ تاپ های مک بوک خود صحبت کند. تکنسین‌های فروشگاه‌های اپل استور به برخی از کاربران گفته‌اند که این کاهش میزان شارژ باتری، عادی است. با توجه به این ادعا می‌توان گفت که سازنده آمریکایی در مورد راندمان عملکرد 30 روزه باتری مک بوک در حالت آماده به کار اغراق کرده است و باید دیر یا زود این مسئله را روشن کند.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: softpedia

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر