همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آیا انتقال سرورهای تلگرام به ایران علت رفع فیلتر تلگرام است؟

 

آیا انتقال سرورهای تلگرام به ایران علت رفع فیلتر تلگرام است؟

کارگزاری فارابی

بعد از رفع فیلتر تلگرام شایعه‌هایی در مورد علت و نحوه رفع فیلتر در بین کاربران منتشر شد. عده‌ای علت رفع فیلتر را، انتقال سرورهای تلگرام به ایران می‌دانند!

به گزارش تکراتو و به نقل از ایلنا، یکی از کارشناس و از مدیران مجموعه ابرآروان در مورد شایعات مربوط به انتقال سرورهای تلگرام به ایران اعلام نموده است که چنین چیزی صحت ندارد و هیچ سروری از تلگرام به ایران منتقل نشده است.

رفع فیلتر تلگرام به دلیل انتقال سرورهای آن به ایران

میلاد قاسم‌زاده در ادامه در مورد شایعاتی مربوط به رفع فیلتر تلگرام به‌دلیل انتقال سرورهای این پیام‌رسان به کشور اعلام نمود که براساس شواهد موجود، انتقال سرور تلگرام به ایران صورت نگرفته و چنین چیزی صحت ندارد. به گفته وی مدیرعامل تلگرام اصول کاری خود را دارد و هیچ‌وقت چنین کاری را انجام نمی‌دهد.

علت کندی تلگرام بعد از رفع فیلتر چه بود؟

این کارشناس در ادامه صحبت‌های خود در مورد رفع فیلتر تلگرام همچنین درباره علت کند شدن پیام رسان تلگرام بعد از رفع فیلتر سخن گفت و ادامه داد که چنین اتفاقی طبیعی است. به گفته وی هجوم کاربر می‌تواند دلیلی بر این امر باشد.

وی همچنین در مورد مسئله مهم دیگری سخن گفت و اعلام نمود که مسئله مهم دیگر در این مورد بارگذاری و بروزرسانی  DNS‌ها روی CDN‌ها و ISP است که باید به صورت کامل انجام شود. وی ادامه داد که این مشکل تا چند ساعت دیگر رفع خواهد شد و دسترسی به تلگرام بدون کندی سرعت و یا هرگونه محدودیتی ادامه خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید :

 .

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر (1 نظر)

    بعید هم نیست. احتمالا الان تلگرام هم کامل رصد میشه. اما خوب بازم به نظرم هنوز استفاده از تلگرام بهتر از نمونه های داخلی. اونا فکر می کنم دیگه کامل وقتی یه پیامی رو میفرستی سه تا تیک میخوره خخخخخخ

    پاسخ