همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

پشت پرده رفع فیلتر تلگرام از زبان وزیر ارتباطات !

پشت پرده رفع فیلتر تلگرام از زبان وزیر ارتباطات !

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که قرار است به زودی و در آینده‌ای نزدیک، گزارشی درباره رفع فیلتر تلگرام ارائه دهد!

کارگزاری فارابی

به گزارش تکراتو و به نقل از ایسنا، محمد جواد آذری جهرمی در پاسخ به این پرسش که آیا شرایطی که برای رفع فیلتر تلگرام در نظر گرفته شده بود، به نتیجه رسید، اعلام نمود که به زودی گزارشی در این مورد به مردم ارائه خواهد شد.

اقدامات انجام شده برای پیام رسان‌های داخلی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه صحبت‌های خود در مورد رفع فیلتر تلگرام ، در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی تاکنون برای گسترش و توسعه پیام رسان‌های داخلی به عنوان جایگزین تلگرام انجام شده است، اعلام نمود  که در ابتدا و البته بدون در نظر گرفتن دیدگاه سیاسی، همیشه بحث‌هایی در مورد این وجود داشته است که نباید یک پیام رسانی که زیرساخت بسیاری از موضوعات است، به صورت انحصاری در کشور استفاده شود و ادامه داد که چنین چیزی مناسب نیست و حتی برای حوزه اپراتورها هم انحصار خوب نیست.

مشکلات به وجود آمده بعد از فیلتر تلگرام

محمد جواد آذری جهرمی ادامه داد که به دلیل به وجود آمدن بعضی مشکلات، دولت مجبور به فیلتر پیام رسان تلگرام شد. وی اعلام نمود که تلگرام تقریبا برای مدت دو هفته فیلتر بود و باعث شد تا تعداد زیادی از کسب و کارهایی که بستر آنها تلگرام بود دچار ضرر و زیان زیادی شوند.

وی تاکید نمود که اگر روزی این فیلتر از طرف مقابل باشد چه کاری می‌توان انجام داد؟ به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بهتر است تا مردم فقط از ظرفیت‌های یک پیام رسان استفاده نکنند و ادامه داد که البته نمی‌توان به مردم هم گفت تا از چه پیام رسانی استفاده کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود که مردم باید چارچوب‌های انتخاب خود را به درستی بشناسند و از حق انتخاب خود نیز درست استفاده کنند. وی ادامه داد که ابتدا یک پلت فرم انتخاب می‌شود و همه از آن استفاده ‌کنند، اما بهتر است همه مردم با هم در پی حذف مشکلات باشند زیرا اتفاقات اخیر نیز به همه نشان داد که آسیب پذیری کشور در این زمینه بالاست.

بررسی وضعیت فعلی شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه صحبت‌های خود در مورد رفع فیلتر تلگرام ، در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت فعلی پروژه شبکه ملی اطلاعات اعلام نمود که راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات مسئله‌ای بسیار مهم است.

به گفته آذری جهرمی پروژه شبکه ملی دارای بخش زیرساخت است که به عهده وزارت ارتباطات است و نیز دو بخش خدمات و محتوا است که البته هنوز به سند نرسیده است. وی ادامه داد که در جلسه برگزار شده کارهای انجام شده از دولت قبل تا کنون مورد بررسی قرار گرفته است تا مشخص شود که نقاط خلاء کدامند و در ادامه این مشکلات رفع شوند. وی در ادامه در مورد زمان‌بندی در نظر گرفته شده برای انجام کارها سخن گفت و ادامه داد که قرار است براساس این برنامه کارها پیش بروند.

 

بیشتر بخوانید :

.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر