بررسی قیمت بیت کوین در ایران ؛ 38 میلیون و 576 هزار تومان صحت دارد؟

براساس اطلاعات موجود، قیمت بیت کوین در ایران به 38 میلیون 576 هزار تومان رسیده است. آیا چنین قیمتی برای بیت کوین در ایران صحت دارد؟

به گزارش تکراتو و به نقل از ایلنا، گزارش‌های مختلفی در مورد قیمت پول دیجیتالی بیت کوین در یک هفته اخیر منتشر شده است. بعد از تغییرات و افت شدیدی که بیت کوین تجربه کرد بالاخره توانست در بازار به ثبات دست یابد.

بیت کوین، اولین ارز دیجیتالی

بیت کوین، اولین، محبوبترین و رایج‌ترین پول دیجیتالی در جهان است که توانست پس از تجربه بزرگترین سقوط قیمت خود، چندین جهش به بالا داشته باشد و به قیمتی مناسب دست یابد. کارشناسان جهانی بیت کوین در این زمینه معتقد هستند که بیت کوین توانسته است پس از صعود و سقوط‌های بزرگ و کوچک، حالا به ثبات قیمتی دست یابد.

بررسی قیمت بیت کوین در ایران

پیش از این قیمت بیت کوین در ایران در بالاترین حد بود و توانسته بود به مرز 90 میلیون تومان برسد. این قیمت برای بیت کوین یک رکورد چشم گیر بود. اما قیمت بیت کوین در ایران اکنون کاهش یافته است و قیمت این ارز دیجیتالی اکنون در بازار ایران، به 38 میلون و 500 هزار تومان رسیده است.

بررسی قیمت بیت کوین در ایران


بیشتر بخوانید : معرفی با ارزش ترین و معروفترین ارزهای دیجیتالی در دنیا


دلیل کاهش قیمت بسیار زیاد بیت کوین چیست ؟

بسیاری از کارشناسان بانکداری الکترونیک در مورد کاهش قیمت بسیار زیاد بیت کوین متعجب هستند. آنها عقیده دارند که کاهش قیمت بسیار بالای بیت کوین در روزهای اخیر به موضع گیری‌های مسئولین کشورهای مختلف از جمله هند، چین و کره در برابر بیت کوین ارتباط دارد. اما نکته مهمی که لازم است تا در اینجا به آن اشاره کرد این است که، قیمت بیت کوین دیگر هیچ وقت به کمتر از 6 هزار دلار نخواهد رسید و قیمت این پول دیجیتالی رفته رفته به صورت پلکانی افزایش خواهد یافت.

سعید دلیریان، کارشناس و فعال در حوزه پول‌های دیجیتای، علاوه پرداختن به موضوع قیمت بیت کوین در ایران ، در مورد کاهش قیمت بیت کوین نیز سخن گفت و اعلام نمود که قیمت بیت کوین همواره در رنج مشخصی بوده است اما در بعضی موارد نیز، افزایش تقاضا و ایجاد حباب برای این پول دیجیتالی باعث شده بود تا قیمت آن در بازار جهش کند.

به گفته این کارشناس جهش قیمتی بیت کوین در بازار باعث می‌شود که صحبت‌ها و برداشت‌های متفاوت و احساسی در مورد کاهش یا افزایش قیمت پول‌های دیجیتالی در بازار وجود داشته باشد. وی ادامه داد که در چند روز اخیر مسئولان هند، کره و چین در مورد بیت کوین صحبت‌هایی ارائه کردند که برداشت نادرست از صحبت‌های این افراد باعث شد تا ترس از بیت کوین ایجاد گردد و قیمت این ارز دیجیتالی تا 5 هزار و 400 دلار در کشور هند کاهش یابد. وی تاکید نمود که این کاهش قیمت یک رکورد در سقوط قیمت بیت کوین به شمار می‌رود.

به گفته‌ی این کارشناس فعال در حوزه ارزهای دیجیتالی،  گذشت زمان باعث فراهم شدن ثبات در شرایط و قیمت بیت کوین خواهد شد و همچنین باعث می‌شود تا بیت کوین در یک رنج ثابت قیمتی قرار گیرد و از نوسانات موجود نیز رها شود. به گفته وی این ثبات می‌تواند افزایش قیمت بیت کوین تا بیش از یازده هزار دلار را در پی داشته باشد.

کاهش قیمت بیت کوین ضرر خاصی نداشته است!

یکی از موضوعات مهمی که لازم است در اینجا درباره بیت کوین به آن اشاره کرد این است که کاهش قیمت بیت کوین ضرر خاصی نداشته است، زیرا قبل از اینکه قیمت این ارز تا 20 هزار دلار افزایش یابد، قیمت آن در رنج 6 تا 7 هزار دلار قرار داشت.

این کارشناس همچنین در ادامه صحبت‌های خود در مورد قیمت بیت کوین در ایران و سایر کشورهای جهان، اعلام نمود که هم در ایران و هم در جهان بسیاری از افراد برای اینکه تجارت در لحظه داشته باشند و بتوانند در فضایی ساده و بدون تحریم معامله کنند، از بیت کوین استفاده می‌کنند.

وی در ادامه اعلام نمود که البته تعداد افرادی که از بیت کوین برای سرمایه گذاری استفاده می‌کنند کم است. نکته مهم دیگری که این کارشناس در ادامه به آن اشاره نمود این است که، سرمایه گذاری در پول‌های دیجیتالی به خصوص بیت کوین، یک سرمایه گذاری خطرپذیر است و باید توقع سود کلان یا ضرر بزرگ را در زمینه سرمایه گذاری در بیت کوین داشت.

دلیریان در پایان علاوه بر بررسی بیت کوین، به بررسی سایر ارزهای دیجیتالی نیز پرداخت و اعلام نمود که بیت کوین پیشتاز پول‌های دیجیتالی است و زمانی که آن کاهش قیمت پیدا می‌کند، سایر ارزهای دیجیتالی نیز روند نزولی پیدا می‌کنند. به گفته وی حتی زمانی که بیت کوین افزایش قیمت بزرگی پیدا می‌کند، سایر ارزهای دیجیتالی نیز افزایش قیمت پیدا می‌کنند.

جدول قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در ایران و جهان
7747 دلار
6256 یورو
5552 پوند انگلیس
28570 درهم امارات
38576000 تومان

 

بیشتر بخوانید :

.ارسال نظر