گلکسی اس ۹ با اگزینوس ۹۸۱۰ قدرتمندتر از گلکسی اس ۹ پلاس با اسنپدراگون ۸۴۵ است

سامسونگ سال گذشته پرچمدارن سری S خود را با نسخه متفاوتی از نظر پردازنده عرضه کرد. این روند در عرضه گلکسی اس ۹ نیز ادامه خواهد یافت. اگزینوس ۹۸۱۰ در نسخه بین المللی گلکسی اس ۹ قدرتنمایی کرده و نسخه آمریکایی آن به اسنپدراگون ۸۴۵ مجهز است.

سامسونگ گلکسی اس ۹ و اس ۹ پلاس ماه گذشته در اسناد FCC رویت شدند. گلکسی S9 دارای شماره سریال SM-G960 است و گلکسی اس ۹ پلاس با شماره مدل SM-G965 خودنمایی می‌کند.

نسخه بین المللی گلکسی اس ۹ قوی‌تر از نسخه آمریکایی آن!

چندی پیش هر دو نسخه آمریکایی این دستگاه که به اسنپدراگون ۸۴۵ مجهز هستند در بنچمارک گیک‌بنچ به چالش کشیده شدند. بنچمارک زیر امتیاز ثبت شده در گیک‌بنچ برای نسخه آمریکایی گلکسی اس ۹ پلاس را نشان می‌دهد که مدتی قبل منتشر شد.

نسخه آمریکایی گلکسی اس 9 پلاس
بنچمارک گلکسی اس ۹ پلاس مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ (نسخه ایلات متحده)

امتیاز ثبت شده در آزمون تک هسته‌ای ۲۴۲۲ و در آزمون چند هسته‌ای ۸۳۵۱ است. شاید امتیازات به دست آمده، اعداد پایینی نباشند، اما با محک خوردن نسخه بین المللی گلکسی اس ۹ در این بنچمارک و مقایسه آن با نسخه آمریکایی گلکسی اس ۹ پلاس، امتیازات ثبت شده قابل توجه خواهد بود.

نسخه بین المللی گلکسی اس 9
بنچمارک گلکسی اس ۹ مجهز به اگزینوس ۹۸۱۰ (نسخه بین‌المللی)

بر اساس داده‌های منتشر شده از هر دو بنچمارک، به نظر می‌رسد که گلکسی اس ۹ مجهز به اگزینوس ۹۸۱۰ حتی قدرتمندتر از مدل بزرگتر گلکسی اس ۹ پلاس مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵ است. گلکسی اس ۹ با پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ توانست در آزمون تک هسته‌ای این بنچمارک، امتیاز ۳۶۴۸ را به دست بیاورد و در آزمون چند هسته‌ای به امتیاز ۸۸۹۴ برسد.

جالب اینجاست که اس ۹ پلاس قدرت گرفته از اسنپدراگون ۸۴۵ در این بنچمارک با پشتیبانی از ۶ گیگابایت رم به چالش کشیده شد، در حالی که نسخه بین المللی این گوشی که به پردازنده اگزینوس مجهز است، از پشتیبانی ۴ گیگابایت رم برخوردار بوده است!

به راحتی با مقایسه امتیازات به دست آمده توسط مدل مجهز به اسنپدراگون ۸۴۵، می‌توان دریافت که آمریکایی‌ها نسخه ضعیف‌تر گلکسی اس ۹ را از دیگر مدل‌های موجود در بازارهای جهانی به دست خواهند آورد.

آیا ممکن است که اشتباهی در اعداد ثبت شده در هر دو بنچمارک بوجود آمده باشد، یا حقیقتا نسخه بین المللی گلکسی اس ۹ قوی‌تر از مدل آمریکایی آن است؟!

این سوالی است که باید برای رسیدن به پاسخ درست آن تا زمان معرفی گلکسی اس ۹ و عملکرد آن در دنیای واقعی، صبر کرد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: gizmochinaارسال نظر