اعلام تعداد کل کاربران فعال در توییتر ؛ علت افزایش کاربران چیست؟

به تازگی گزارشی در مورد تعداد کل کاربران فعال در توییتر منتشر شده است. این آمار نشان‌دهنده رشد و افزایش استقبال کاربران از این شبکه اجتماعی است.

به گزارش تکراتو، در مورد تعداد کل کاربران فعال در توییتر در طی سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۷ میلادی، گزارشی منتشر شده است که نشان می‌دهد کاربران در این مدت از این شبکه اجتماعی بسیار استقبال کرده اند.

توییتر، یک شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار است که به کاربران اجازه می‌دهد تا سقف ۲۸۰  کاراکتر پیام‌های متنی مورد نظر خود را که توییت نامیده می‌شود، ارسال و منتشر کنند. آن‌ها به منظور بیشتر دیده شدن پیام‌های خود می‌توانند از قابلیتی به نام هشتگ استفاده کنند تا دیگر کاربران با سرچ کردن آن، بتوانند تمامی توییت‌های مربوط به آن هشتگ را مشاهده کنند.


بیشتر بخوانید: ذخیره سازی پست ها در توییتر امکان پذیر شد!


تعداد کل کاربران فعال در توییتر چقدر است؟

در تازه‌ترین آماری که موسسه تحقیقاتی استاتیستا در ماه ژانویه سال جاری ۲۰۱۸ میلادی منتشر کرده است، نموداری از تعداد کل کاربران فعال در توییتر و میزان استفاده آن‌ها از این  شبکه اجتماعی محبوب ارائه داده شده است. این آمار نشان می‌دهد که کاربران توییتری طی هفت سال اخیر، حد فاصل سه ماهه نخست سال ۲۰۱۰ میلادی تا سه ماهه چهارم و پایانی سال ۲۰۱۷ میلادی، به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده‌اند.

این نمودار همچنین حاکی از آن است که توییتر در سه ماه سوم و چهارم سال گذشته ۲۰۱۷ میلادی، میزبان ۳۳۰ میلیون کاربر فعال در ماه بوده است این در حالیست که مدت مشابه یعنی سه ماهه سوم و چهارم سال ۲۰۱۰ میلادی به ترتیب ۴۹ و ۵۴ میلیون کاربر فعال در ماه را در خود جای داده است.

این ارقام به‌تنهایی گویای این هستند که توییتر روز به‌روز شاهد افزایش استقبال کم سابقه از سوی کاربران بوده است. البته توییتر نیز در سال‌های اخیر  در زمینه ارتقای قابلیت‌های خود تلاش کرده و سعی داشته توجه کاربران بسیاری را از سراسر کشورهای جهان به خود جلب کند.

حالا به نظر می‌رسد که توییتر در رسیدن به این هدف خود بسیار موفق عمل کرده است چراکه تعداد کل کاربران فعال در توییتر ، میزان استفاده و استقبال آنها از این شبکه اجتماعی، به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. نمودار زیر  نشان‌دهنده این افزایش و رشد در تعداد کل کاربران فعال در توییتر است که در هر ماه از این شبکه استفاده می‌کنند:

اعلام تعداد کل کاربران فعال در توییتر ؛ علت افزایش کاربران چیست؟

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isnaارسال نظر