وزیر ارتباطات از مشکلات پیام رسان های بومی می گوید!

محمد جواد آذری جهرمی در مراسمی در مورد مشکلات پیام رسان های بومی سخن گفت و اعلام نمود که مسئولین نباید نسبت به این مسئله بی تفاوت باشند.

به گزارش تکراتو، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید نمود که بومی شدن زیرساخت برای تحول دیجیتال یک پیام‌رسان ضرورت دارد و مسئولین نمی توانند مباحث اقتصادی، نظام بانکی و پرداخت را به سرویس‌دهنده خارجی واگذار کنند و بی‌تفاوت باشند. وی در ادامه اعلام نمود که علاوه بر این موارد نسبت به نیاز مردم هم نمی‌توان بی‌تفاوت بود، بنابراین رفع مشکلات پیام رسان های بومی همت همگانی می‌طلبد.


بیشتر بخوانید: بررسی مشکلات پیام رسان های داخلی؛ بزرگترین مشکل پیام رسان های داخلی چیست؟


تلاش برای رفع مشکلات پیام رسان های بومی

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه عقلای کشور در شورای عالی فضای مجازی سندی را طراحی کردند که بندهای مختلفی دارد اظهار نمود که با اعطای وام نمی توان مشکلات پیام رسان های بومی را حل کرد. به گفته وی مشکل پیام‌رسان‌ها فقط مالی و حتی اعتمادی نیست؛وی ادامه داد که مردم باید از پیام‌رسان‌های بومی استفاده کنند، کسب‌وکار خود را روی خدمات بومی راه اندازی کنند تا این پیام رسان ها بتوانند امنیت بیش‌تر، کیفیت بهتر و سرعت بالاتری داشته باشند.

به گفته وزیر جهرمی از نظر حاکمیتی کلان‌داده‌های کشور نباید خارج از کشور ذخیره شوند. جهرمی ادامه داد که نظام اقتصادی را درون کشور و حاکمیت خود باید مدیریت کرد و برای این امر باید اعتماد و زیرساخت‌های پرداخت فراهم باشند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: akharinkhabarارسال نظر