بررسی ارزش بیت کوین ؛ آیا بیت کوین یک حباب بی ارزش است؟!

بسیاری از مردم با کاهش ارزش بیت کوین آن را یک تب زودگذر دانستند. اما مؤسسه‌ی Fundstrat پیش‌بینی کرده که ارزش بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ حدود ۹۱ هزار دلار خواهد بود.

به گزارش تکراتو، ارزش بیت کوین در سال ۲۰۱۷ سیری صعودی داشت که ناگهان ارزش آن به مقدار نصف کاهش یافت. همزمان با کاهش ارزش بیت کوین تعدادی از  کارشناسان و تحلیل‌گران دنیای اقتصاد مانند وارن بافت اعلام کردند که ارزش آن در آینده‌ی نزدیک به صفر خواهد رسید. وارن بافت پول‌های رمزنگاری شده و مخصوصا بیت‌کوین را یک حباب بی‌ارزش اعلام کرد.


بیشتر بخوانید: تمام آنچه که باید در مورد پول های الکترونیکی بدانید؛ بیت کوین اولین پول مجازی


افزایش ارزش بیت کوین تا ۱۹ هزار دلار!

تام لی، تحلیل‌گر و مدیر ارشد تحقیقات مؤسسه‌ی Fundstrat Global Advisors، نظری متفاوت با وارن بافت دارد. به اعتقاد این کارشناس ارزش بیت‌کوین تا مارس ۲۰۲۰ روندی صعودی در پیش خواهد گرفت و در نهایت در بازه‌ی زمانی اشاره‌شده به بیش از ۹۱ هزار دلار خواهد رسید. تام لی به همراه تیم تحقیقاتی خود اقدام به تحلیل و بررسی داده‌های موجود از نوسانات قیمت بیت‌کوین در سال‌های اخیر کرده است تا برآوردی بلندمدت برای نوسان قیمت این پول رمزنگاری شده داشته باشد. در بررسی مورد نظر داده‌های مربوط به هزینه‌ی معدن‌کاوی به‌صورت ساعتی، روزانه و ماهانه مورد محاسبه قرار گرفته است.

تام لی هفته‌ی گذشته شاخص جدیدی به‌عنوان شاخص افول بیت‌کوین (Bitcoin Misery Index) معرفی کرد که در این هفته به پایین‌ترین نرخ خود در طول ۸ سال گذشته دست پیدا کرده است. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، هر چقدر این شاخص پایین‌تر باشد، آینده‌ی بیت‌کوین به همان میزان امیدوارکننده‌تر است.


بیشتر بخوانید: ارزش بیت کوین از مرز ۱۵ هزار دلار نیز گذر کرد!


چه عواملی بر بهای بیت کوین تاثیر گذار است؟

لی همچنین نمودار جدیدی ارائه کرده که در آن چهار کاهش ارزش بزرگ بیت کوین آن هم بیش از ۷۰ درصد، از سال ۲۰۱۰ به این سو مشخص شده است. با توجه به افزایش بهای بیت کوین پس از سه کاهش شدید ارزش، انتظار می‌رود در آینده نیز نرخ بیت کوین افزایش یابد.

البته نمی‌توان با اطمینان در این رابطه اظهار نظر کرد؛ چراکه نرخ بیت کوین از عوامل مختلفی تأثیر می‌پذیرد که از آن جمله‌ باید به قوانین رگولاتوری اشاره کرد که به‌تنهایی تأثیر بسیار زیادی روی کاهش یا افزایش ارزش بیت‌کوین دارد. باید دید آیا بنا بر تحلیل‌های تام‌لی شاهد افزایش ارزش بیت‌کوین خواهیم بود یا خیر؟

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا ارزش بیت کوین افزایش می یابد یا خیر؟!

.

منبع: forbesارسال نظر