coinex
راهنمای خرید تکراتو

افزایش دو برابری سود آمازون در سه ماهه اول 2018

گزارش مالی مربوط به سه ماهه اول سال 2018 آمازون منتشر شد. افزایش دو برابری سود آمازون در این مدت، نشان از پیشرفت های این شرکت دارد.

به گزارش تکراتو، آمازون گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی اول سال جاری میلادی را منتشر کرده است. براساس این گزارش سود کسب شده توسط این کمپانی طی سه ماهه‌ی اول سال جاری میلادی بیش از دو برابر افزایش یافته است. علاه بر انتشار خبر افزایش دو برابری سود آمازون ، خبر دیگری هم در این گزارش به چشم می خورد و آن افزایش ۲۰ دلاری حق اشتراک ماهیانه‌ی عضویت در سرویس پرایم است.


بیشتر بخوانید: آیا تسلا و آمازون خطرناک ترین محیط های کاری را در ایالات متحده دارند؟


افزایش دو برابری سود آمازون

بنابراین اکنون آمازون تنها یک فروشگاه اینترنتی با قابلیت ارسال کالا نیست و طیف محصولات و سرویس‌های این کمپانی با قدرت بیشتری در کنار هسته‌ی اصلی فعالیت آمازون، توسعه یافته‌ است. انتشار این گزارش باعث افزایش ۷ درصدی سهام آمازون شد و ۸ میلیارد دلار به مجموع ثروت جف بزوس اضافه گردید.

آمارهای ارائه شده نشان از این دارد که فروش آمازون در طول فصل اول سال ۲۰۱۸ بیش از ۴۳ درصد افزایش یافته و به بیش از ۵۱ میلیارد دلار سیده است. لازم به ذکر است که آمازون در این مدت با دونالد ترامپ نیز درگیر بوده است.


بیشتر بخوانید: بخشی از ثروت جف بزوس صرف پیشرفت بلو اورجین می شود


بررسی سایر درآمدهای آمازون

سرویس پرایم یکی از سرویس‌های اصلی آمازون است که درآمدی ۳.۱ میلیارد دلاری را طی سه ماه برای آمازون به ارمغان آورده است. درآمد سرویس پرایم که حاصل حق اشتراک‌های ماهیانه‌ی اعضا است، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است. حق اشتراک این سرویس در ایالات متحده‌ی آمریکا از ۹۹ دلار به ۱۱۹ دلار افزایش یافته است.

حق اشتراکی که فروشندگان مستقل بابت فروش محصولاتشان به آمازون می پردازند رشدی ۱۳۹ درصدی داشته و درآمدی ۲.۰۳ میلیارد دلاری را نصیب آمازون کرده است.  همچنین وب سرویس آمازون یا AWS نیز توانسته درآمد و سوددهی بالایی داشته باشد. درآمد آمازون از این سرویس ۴۹ درصد افزایش یافته و به ۵.۴۴ میلیارد دلار رسیده است.

درآمد آمازون ۵۱.۰۴ میلیارد دلار بوده و توانسته ۱.۶ میلیارد دلار سود را عاید این کمپانی کند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: reuters

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر