آمازون به دنبال گوگل راه دور زدن فیلترینگ را بست!

یک هفته پس از آنکه گوگل با مسدود کردن سرویس domain fronting  راه دور زدن فیلترینگ را بست، آمازون نیز این اقدام را انجام داد.

به گزارش تکراتو، بحث فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها در بسیاری از کشورها مطرح است. بسیاری از اپلیکیشن‌های فیلترشکن، شبکه‌های اجتماعی و  پیام‌رسان‌ها  از سرویس دامین فرانتیگ (domain fronting)  گوگل و آمازون استفاده می‌کردند تا بتوانند امکان دور زدن فیلترینگ  را داشته باشند.


بیشتر بخوانید: تلگرام غیر قابل فیلتر در معرض خطر ؛ گوگل قابلیت دامین فرانتینگ را غیرفعال کرد!


دو هفته پیش بود که گوگل اعلام کرد که این سرویس (domain fronting) خود را غیرفعال و مسدود کرده و اکنون شرکت آمازون نیز به پیروی از اقدام گوگل، اعلام کرد

مسدود کردن سرویس domain fronting  دور زدن فیلترینگ را غیرممکن می کند

آمازون علت این اقدام را مبارزه و مقابله با انتشار بدافزارهای اینترنتی از طریق برخی از نرم افزارهای فیلترشکن و  VPNهای نامعتبر اعلام کرده است.

این شرکت در ادامه اضافه کرد که بسیاری از مجرمان سایبری و هکرها از این طریق سوءاستفاده هایی را انجام داده اند و به اسم ارائه فیلترشکن یا دور زدن فیلترینگ، بدافزار و باج افزارهای خطرناک و متعددی را منتشر کرده اند.

این سرویس یکی از راهکارهای اصلی برخی پیام‌رسان‌های فیلتر شده همچون تلگرام و بسیاری از توسعه‌دهندگان فیلترشکن یا VPN بود که به وسیله آن می توانستند فیلترینگ را دور بزنند. بنابراین این افراد اکنون راه دشواری در پیش دارند.

 

بیشتر بخوانید :

.

منبع:  thevergeارسال نظر