coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

چرا هکرهای روسی خانواده نظامیان آمریکایی را به مرگ تهدید کردند؟

چند سال پیش هکرهای داعشی، خانواده نظامیان آمریکایی را به مرگ تهدید کرده اند اما بعدا مشخص شده که بازیگران اصلی این داستان هکرهای روسی بوده اند.

به گزارش تکراتو، به نظر می رسید که پیام ارسال شده برای خانواده نظامیان از طرف داعشی ها صورت گرفته باشد، اما در ادامه مشخص شد که این پیام از طرف هکرهای روسی ارسال شده و داعشی ها در این زمینه دخالتی نداشته اند.

تهدید به مرگ خانواده های نظامیان توسط هکرهای روسی

گروهی به نام CyberCaliphate برای همسران نظامیان پیامی ارسال کردند که منجر به راه افتادن موجی از هشدار و محکومیت داعش در رسانه های آمریکایی شد. در ادامه مشخص شد که این هکرهایی که این پیام ها را ارسال کرده اند با گروه Fancy Bear  در ارتباطند. این گروه همچنین سابقه مداخله در انتخابات ریاست جمهوری و افشای ایمیل های جان پودستا، رئیس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون را نیز در کارنامه دارند.

لازم به ذکر است که زنانی که این پیام های تهدیدآمیز را دریافت کرده اند، قبلا سابقه فعالیت علیه داعش را در شبکه های اجتماعی داشته اند. متن یکی از این ایمیل ها به شرح زیر بوده است:

در حالی که رییس جمهور شما و همسرت در حال کشتن برادران ما در سوریه، افغانستان و عراق هستند ما سراغ شما می آییم. همه چیز را درباره تو، همسر و بچه هایت می دانیم و بیش از آنچه که تصورش را بکنید به شما نزدیکیم. ولنتیان خونینی داشته باشی.

براساس اطلاعات موجود در آن زمان، مشخص شد که گروه  Fancy Bear  نیز به دنبال نفوذ به ایمیل این گروه از زنان  بوده است. این دو گروه همزمان اهداف مشابهی را در فرانسه هدف قرار داده اند که شامل نفوذ به ایستگاه تلویزیونی و نمایش لوگوی CyberCaliphate بود.

به نظر می رسد که هدف این دو گروه از تهدید خانواده نظامیان و اقدامات دیگر، تحریک آمریکایی ها و داعش علیه هم بوده است.

.

منبع: cnbc

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر