coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی رونمایی شد: مجهز به فناوری هوش مصنوعی و …

بعد از هفته‌ها شایعه و گمانه زنی رابط کاربری MIUI 10 شیائومی بالاخره در رویداد این سازنده مشهور به همراه چند محصول دیگر معرفی شد.

شیائومی تغییراتی را در ظاهر رابط کاربری خود ایجاد کرده است تا بتواند کارایی بهتری را در هنگام پخش محتویات مختلف به صورت تمام صفحه ارائه کند. این سازنده مشهور همچنین در رویداد خود اعلام کرد که در حدود 190 میلیون کاربر در سرتاسر جهان از رابط کاربریش استفاده می‌کنند. در ادامه به شرح جزئیات مختصری در مورد این پوسته نرم‌افزاری پرداخته‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی

طراحی جدید منوی نرم افزارهای اخیر

طراحی جدید منوی نرم افزارهای اخیر

شیائومی در رابط کاربری MIUI 10 منو نرم‌افزارهای اخیر (Recent Apps Menu) خود را مجددا طراحی کرده است تا بتواند بر روی گوشی‌های تمام صفحه جدیدش کارایی بهتری را از این ویژگی نرم‌افزاری ارائه کند. در این منو هم‌اکنون نرم‌افزارها به جای اینکه به صورت مجموعه‌های کارتی نمایش داده شوند، در کنار یکدیگر نشان داده می‌شوند. این تغییر باعث شده است که کاربر بتواند در یک صفحه تا حداکثر تعداد شش نرم افزار را مشاهده کند. شیائومی گفته است که این تغییر اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران می‌گذارد و علاوه بر این آن‌ها را قادر می‌سازد تا به راحتی از فرامین لمسی برای انجام دادن کارهای مختلف استفاده کنند و از این طریق تجربه کاربری بهتری داشته باشند. شما هم‌اکنون می‌توانید برای پاک کردن یک برنامه کارت نرم‌افزاری آن را حرکت دهید یا نرم‌افزار مورد نظر خود را به مدت چند ثانیه لمس کنید تا به گزینه‌های بیشتری در رابطه با آن دسترسی پیدا کنید.

فناوری هوش مصنوعی

فناوری هوش مصنوعی

هوش مصنوعی امسال به بخش مهمی از قابلیت‌های گوشی‌های هوشمند تبدیل شد. در این بین شیائومی هم این قابلیت را به یکی از ویژگی‌های اصلی رابط کاربری MIUI 10 خود تبدیل کرده است. ادغام این تکنولوژی با پوسته نرم‌افزاری جدید باعث شده است که زمان‌های بارگذاری یک نرم‌افزار به واسطه مطالعه الگوی استفاده کاربر از آن به حداقل مدت ممکن کاهش یابد. این فناوری علاوه بر این قابلیت عکاسی بوکه را نیز در اختیار گوشی‌های قدیمی شیائومی نظیر می 5 و می نوت 2 می‌گذارد از این رو کاربران این گوشی‌ها هم می‌توانند با استفاده رابط کاربری MIUI 10 عکس‌های گرفته شده با دوربین اصلی یا سلفی گوشی‌های خود را با اثر بوکه تزیین کنند.

حالت رانندگی جدید

رابط کاربری MIUI 10 یک حالت رانندگی (Driving Mode) جدید را نیز با قابلیت پشتیبانی فرامین صوتی در اختیار شما می‌گذارد. کاربرانی که گوشی‌های خود را بروزرسانی می‌کنند، هم‌اکنون می‌توانند به کمک این قابلیت از نقشه‌های مختلف برای مسیریابی بهتر استفاده کنند و علاوه بر این با گوشی خود تماس تلفنی برقرار کنند.

مدیریت خانه هوشمند

مدیریت خانه هوشمند

کاربران گوشی‌های شیائومی می‌توانند با استفاده از پوسته نرم‌افزاری MIUI 10 به سادگی همه گجت‌های خانه هوشمند خود را کنترل کنند. این رابط کاربری ابزار کنترلی هر گجت را در یک ویجت جداگانه در اختیار شما می‌گذارد تا کاربر بتواند به سادگی و بدون نیاز به اجرای نرم‌افزار می هوم (Mi Home) به هر دستگاه هوشمندی دسترسی داشته باشد و آن را کنترل کند. در حال حاضر محصولات بیش از 590 برند مختلف رابط کاربری MIUI 10 شیائومی را پشتیبانی می‌کنند. سازنده مشهور چینی قول داده است که این تعداد در آینده‌ای نزدیک بیشتر هم شود.

مدیریت خانه هوشمند

رابط کاربری MIUI 10 شیائومی برای بیش از 33 گوشی شیائومی در دو مرحله منتشر می‌شود. سری اول گوشی‌های شیائومی در ماه ژوئن (11 خرداد تا 10 تیر) و سری دوم گوشی‌های این سازنده در ماه ژوئیه (10 تیر تا 9 مرداد) این بروزرسانی را دریافت می‌کنند. گوشی پرچمدار می 8 هم آپدیت MIUI 10 را در ماه ژوئن دریافت می‌کند. شیائومی چند وقت پیش هم لیستی را از گوشی‌هایی که رابط جدیدش را دریافت می‌کنند، منتشر کرده بود. این سازنده امروز در کنار رابط کاربری جدیدش از گوشی‌های می 8، می 8 اس ای و می 8 اکسپلورر هم رونمایی کرد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: gizmochina

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر