ساخت مودم آیفون های ۲۰۱۸ اینتل ؛ اپل همچنان به کوالکام وابسته است

مودم آیفون های ۲۰۱۸ اینتل در حال ساخت هستند. البته لازم به ذکر است که همچنان بخشی از این مودم ها را کوالکام تولید خواهد کرد.

به گزارش تکراتو، مودم آیفون های ۲۰۱۸ اینتل از دو جنبه نقطه عطفی برای این کمپانی محسوب می شوند: علاوه بر اینکه اولین چیپ هایی هستند که توسط خود اینتل تولید می شوند، اولین هایی هستند که از فناوری های ارتباطی  CDMA  و GSM  پشتیبانی می کنند.

ساخت مودم آیفون های ۲۰۱۸ اینتل

در سال های اخیر اینتل تصمیم گرفت تا تولید چیپ های خود را به کارخانه تایوانی TSMC واگذار کند. تمامی آیفون های CDMA  (از جمله مدل های عرضه شده توسط اپراتورهای ورایزن و اسپرینت) از چیپ های ساخته شده توسط کوالکام بهره می بردند، زیرا پیش از این، مودم های اینتل نمی توانستند از CDMA  پشتیبانی کنند.


بیشتر بخوانید: آیا درگیری حقوقی اپل و کوالکام بر سر پتنت ها پایان می یابد؟


برنامه اصلی اپل برای آیفون های ۲۰۱۸ این است که برای اولین بار بتواند انحصاراً از مودم اینتل بهره ببرد و از وابستگی خود به کوالکام بکاهد. علت این امر درگیری های طولانی مدت اپل با کوالکام است که اکنون به دادگاه های کشورهای متعددی کشیده شده است.

البته به نظر می رسد که اپل فعلا به کوالکوم وابسته باشد زیرا اینتل در زمینه تولید مودم های خود با برخی مشکلات کیفی رو به رو شده است. این امر باعث شده تا اپل بار دیگر از مودم های کوالکام استفاده کند تا تولید کمتر اینتل جبران شود.

اینتل اولین بار در آیفون ۷ توانست مودم های مورد نیاز گوشی های اپل را فراهم کند که خبرهایی نیز در مورد سرعت پایین تر مودم های اینتل نسبت به کوالکام مطرح شد. گفته می شد که مدل های بهره مند از مودم اینتل قطعی تماس دارند و باتری گوشی زود خالی می شود.

اپل خود برای حل این مشکل بسیار تلاش کرد. آنها سعی کردند تا سرعت گوشی های بهره مند از مودم کوالکام را کاهش دهند تا کارایی تمامی مدل ها به یک سطح برسد، زیرا مودم های اینتل توانایی رقابت با حداکثر سرعت نمونه های کوالکام را نداشتند.

مودم آیفون های ۲۰۱۸ اینتل یعنی XMM 7560 ، نوید بهبود در سرعت ارتباط  LTE را می دهند که البته در آنها خبری از پشتیبانی از فناوری ۵G  نیست. اینتل درتلاش است تا اولین مودم های ۵G  خود را در سال ۲۰۱۹ عرضه کند.

.

منبع: ۹TO5Mac

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر