همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

جلب نظر مقامات آمریکایی برکناری مدیران ارشد ZTE را به دنبال داشت

برکناری مدیران ارشد ZTE باهدف جلب نظر مقامات آمریکایی انجام شد. این کمپانی که پیش از این تحریم بود، برای رفع تحریم باید جریمه هایی را نیز پرداخت کند.

به گزارش تکراتو، دولت آمریکا که پیش از این کمپانی ZTE را تحریم کرده بود، برای رفع تحریم های ZTE تغییر مدیران ارشد را خواستار شد. براساس اخبار موجود این کمپانی در پی خواستار آمریکا مدیران رده بالای خود از جمله مدیرعامل را تغییر داده است.

برکناری مدیران ارشد ZTE

عملیات برکناری مدیران ارشد ZTE از چند روز پیش با جایگزینی تمام اعضای هیئت مدیره آغاز شده و به مدیران اجرایی کمپانی از جمله مدیرعامل رسیده است. تقریباً تمامی مدیران جدید از افراد باسابقه و قدیمی کمپانی هستند که پیش از این در سمت های دیگر مشغول به کار بوده اند.

همچنین ZTE باید یک میلیارد دلار غرامت و ۴۰۰ میلیون دلار ضمانت به دولت آمریکا پرداخت کند و قبول کند که چند ناظر منتخب بر فعالیت های آنها نظارت داشته باشند. همه‌ی این ها در شرایطی است که تحریم های این شرکت هنوز لغو نشده اند و تنها برخی از آنها به حالت تعلیق درآمده اند.

پرداخت همه این هزینه های سنگین شدت خطر برای این کمپانی را نشان می دهد. البته موبایل های این کمپانی در بازارهایی جز آمریکا هم مشتری دارند اما وابستگی محصولات این کمپانی به قطعات اولیه آمریکایی غیرقابل انکار است.

.

منبع: engadget

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر