کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آیا موجودات فضایی مانع از وقوع جنگ جهانی سوم شدند؟

مداخله موجودات فضایی مانع از وقوع جنگ جهانی سوم شد. این ادعایی است که ادگار میچل آن را مطرح کرد. او یکی از فضانوردان ناسا و ششمین انسانی است که بر روی ماه گام نهاد. 

در دوره‌ای به سر می‌بریم که همواره می‌توانیم، شاهد چیزهای شگفت‌انگیزی باشیم. دنیای ما از نظر اجتماعی، سیاسی و علمی، همیشه در آستانه دگرگونی‌هاست، شاید خوش‌شانس بوده‌ایم که در دهه‌های گذشته شاهد برخی از مهمترین ماموریت فضایی بوده‌ایم و مطمئنا بسیاری از ما، تاریخچه اکتشافات فضایی از برنامه فضایی مرکوری، پروژه جمنای، سری ماموریت‌های آپولو تا شاتل فضایی را دنبال کرده‌ایم. اما یکی از موضوعات ثابتی که دائما در مورد آن صحبت می‌شود، یوفوها، موجودات فضایی و فرازمینی ها هستند.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بسیاری از نظریه‌پردازان توطئه بر این باورند که ناسا همیشه سیاست پنهان‌سازی موضوعات فرازمینی را دنبال کرده است. این آژانس فضایی با پنهان‌کاری‌های بسیار سخت‌گیرانه هیچ‌گاه جواب درستی از یافته‌هایشان در خصوص فضا و ماه به مردم نداده‌ است.


بیشتر بخوانید: سفر به ماه با آپولو ۱۷ دروغ یا واقعیت؟ چرا انسان دیگر به ماه نرفت؟


در تازه‌ترین این ادعاها، The Daily Star خبری منتشر کرد که مدعی بود، چهار فضانورد از جمله باز آلدرین، در حالی که در مورد ادعای خود در خصوص برخورد با موجودات فضایی صحبت می‌کردند، آزمون‌های دروغ سنجی را پشت سر گذاشته‌اند. این اخبار عجیب در زمان انتشار به سرعت در اینترنت پخش شده و حتی در بخش علمی اخبار گوگل نیز ترند شدند. به گفته‌ی The Daily Star، یک موسسه در آلبانی، اوهایو، مطالعه‌ای روی چهار فضانورد ناسا از جمله باز آلدرین انجام داده است.

چهار فضانورد از جمله باز آلدرین، آزمون‌های دروغ سنجی درخصوص رویت بشقاب پرنده ها را پشت سر گذاشته‌اند

ظاهرا نتایج تجزیه و تحلیل صدای این فضانوردان که به نظر نمی‌رسد در هیچ کجا منتشر شده باشد -که احتمالا از لحاظ علمی هم داوری نشده- نشان می‌دهد که این فضانوردان همه متقاعد شده‌اند که در طول ماموریت‌های خود با علائمی از موجودات فرازمینی مواجه شده‌اند. بر اساس این تحقیقات که از سوی موسسه‌ی BioAcoustic Biology and Sound Health انجام گرفته، ادعا شده که فرکانس‌های صدای فرد می‌تواند نشان‌دهنده‌ی درستی و سلامتی فرد گوینده باشد.

در وب سایت این موسسه می‌خوانیم:

هیچ چیز از صدای شما پنهان نیست. شما ممکن است که بتوانید به دوستان خود دروغ بگویید و خود را با کلماتتان گول بزنید، اما فرکانس‌های صدا نمی‌توانند دروغ بگویند.

بیواکوستیک (Bioacoustic) یا زیست صوت‌شناسی، شاخه‌ی علمی است که عمدتا به تحقیق در خصوص نحوه تولید صداهای مختلف توسط حیوانات می‌پردازد. با این حال، در این مورد موسسه مورد بحث ادعا می‌کند که از دانش حاصل از این رشته برای اهداف خود بهره برده است.

در یادداشت The Daily Star آمده است که آلدرین، آل سلن، ادگار میچل و گوردون کوپر، در این مطالعه شرکت کرد‌ه‌اند. البته این ادعا غیر ممکن است، چرا که کوپر (سال‌هاست از دنیا رفته)، فضانورد برنامه مرکوری ناسا بود که از اواخر دهه‌های ۱۹۵۰ تا سال ۱۹۶۳ ادامه داشت و ادگار میچل که درخلال ماموریت آپولو 14 به ماه رفته بود هم دو سال قبل درگذشته است.

دروغ‌ سنجی از فضانوردان ناسا در خصوص مشاهده یوفوها!

اما در ادامه مقاله‌ روشن می‌شود که این موسسه از صداهای ضبط شده این دو فضانورد یا به احتمال زیاد از صداهای ضبط شده همه‌ی فضانوردان، برای تجزیه و تحلیل‌های خود بهره برده باشد. در مورد آلدرین هم می‌توان ادعا کرد که او قطعا نمی‌توانسته در زمانی که تحقیقات مورد ادعا انجام می‌شده (فروردین امسال)، در نزدیکی موسسه در اوهایو حضور داشته باشد.


از همین نویسنده بخوانید: آیا برنامه مخفی پنتاگون برای شکار یوفوها، واقعی است؟


همانطور که احتمالا می‌دانید، تمامی فضانوردانی که در این تحقیقات بررسی شده‌اند، از جمله وردن، میچل و کوپر همه در خصوص مشاهده موجودات فضایی و یوفوها، صحبت کرده‌اند و ادعا کرده‌اند که یوفوها را دیده‌اند. کوپر در دهه‌ی ۱۹۵۰، یعنی زمانی که هنوز خلبان هواپیمای نظامی بود هنوز وارد ناسا نشده بود، گفته بود که شی پرنده‌ی ناشناسی را دیده است.

سه فضانورد فوق‌الذکر، پیش از این ادعا کرده‌اند که یوفوها را دیده‌اند

ادگار میچل هم همان فضانوردی است که چند سال قبل ادعا کرده بود که مطمئن است، بسیاری از هزاران مورد از مشاهده‌ی اشیای پرنده‌ ناشناس یا یوفوهایی که از دهه‌ی ۱۹۴۰ تاکنون به ثبت رسیده‌اند، متعلق به مسافرانی از سیارات دیگرند که از زمین بازدید کرده‌اند.

میچل در سال 2015 در مصاحبه با هافینگتن پست، ادعای جالبی مطرح کرد. او گفت که این دیپلماسی نبوده که مانع وقوع جنگ جهانی سوم در دوران جنگ سرد شده، بلکه مداخله موجودات فضایی موجب شده است که دولتمردان از جنگ صرف‌نظر کنند.

میچل در این مصاحبه‌ گفته بود:

تجربه شخصی‌ام و صحبت‌هایی که با افراد مختلف (کسانی که تجربه مشاهده بشقاب پرنده را داشته‌اند) داشته‌ام، برایم روشن کرده که موجودات فضایی می‌خواسته‌اند که جلوی جنگ را بگیرند و به برقراری صلح روی زمین کمک کنند.

اما در مورد آلدرین، شایعات زیادی وجود دارد که ادعا می‌کند او در طول ماموریت آپولو 11 موجودات فضایی را دیده است، اما می‌توان با نگاهی اجمالی به تمامی این شایعات، به‌راحتی بر آن‌ها خط بطلان کشید، اما واقعا چه اتفاقی برای باز آلدرین افتاده است؟ در واقع، هنگامی که اولین انسان به ماه رفت، نوری را از بیرون پنجره ماه‌نورد مشاهده کرده بود.

باز آلدرین سرهنگ سابق نیروی هوایی آمریکا است که در سال ۱۹۶۳، به فضانورد ناسا تبدیل شد و بخشی از ماموریت آپولو ۱۱ در سال ۱۹۶۹ بود که اولین سفر فضایی برای ارسال فضانوردان به ماه بود
باز آلدرین سرهنگ سابق نیروی هوایی آمریکا است که در سال ۱۹۶۳، به فضانورد ناسا تبدیل شد و بخشی از ماموریت آپولو ۱۱ در سال ۱۹۶۹ بود که اولین سفر فضایی برای ارسال فضانوردان به ماه بود

آلدرین در این مورد گفته بود:

اثراتی از نوری در نزدیکی ستارگان دیدم. این شی ناشناس در کنار ستاره‌های آسمان در حرکت بود. از همان ابتدا می‌دانستیم که شاهد یک نور طبیعی نیستیم و به همین جهت بود که در صحبت‌های خود از عبارت یوفو استفاده می‌کردیم.

مداخله موجودات فضایی مانع وقوع جنگ جهان سوم شد

اما باز آلدرین در ادامه گفته‌های خود تمامی شایعات را تکذیب می‌کند و همانطور که می‌دانیم، اعضای ماموریت آپولو ۱۱، به سرعت نتیجه گرفتند که این نور در واقع نور منعکس شده خورشید روی پانل ماه‌نورد بوده است. باز آلدرین سه سال قبل در برنامه «هر چه می‌خواهی از من بپرس (Ask Me Anything, AMA)» در شبکه اجتماعی ردیت گفته بود:

نور فوق‌الذکر، یوفو نبود. در واقع، به گفته‌ی کارل سیگن (بنیانگذار موسسه‌ی جستجوی برای هوش فرازمینی) مشاهدات فوق‌العاده، نیازمند شواهدی فوق‌العاده‌اند.


در همین رابطه بخوانید: جهشی بزرگ برای بشریت؛ چهل و هشتمین سالگرد مأموریت تاریخی آپولو ۱۱


بنابراین، آلدرین نه تنها یک یوفو را در هنگام سفر به ماه مشاهده نکرده، بلکه آزمایش دروغ سنجی را هم پشت سر نگذاشته است. آلدرین در همین خصوص، از طریق ایمیل به Pedestrian گفته بود:

این (ادعاها) جعلی است و نمی‌دانیم که از کجا آمده است.

در مورد این ادعا که آیا چنین تکنولوژی برای تجزیه و تحلیل صداها و تعیین راست یا دروغ گفتن کسی وجود دارد هم باید بگوییم که در این مورد، متاسفانه شواهد کافی وجود نداشته و حتی اندک شواهدی که دیده می‌شود، بسیار مبهم‌تر از آن است که به عنوان شواهدی کافی ارزیابی شود.

در همین مطلب The Daily Star، می‌خوانیم:

اگر چه این تکنولوژی هنوز هم به صورت فوق محرمانه طبقه‌بندی می‌شود، اما گفته‌ می‌شود که این تحقیقات (به‌وسیله‌ی تکنولوژی جدید) قابل اعتمادتر از آزمون‌های فعلی دروغ سنجی است و می‌تواند به زودی جایگزین روش‌های مورد استفاده مامورین FBI و پلیس شود.

اما همچنان یک سوال اساسی باقی می‌ماند؛ آیا فضانوردان ناسا موجودات بیگانه را مشاهده کرده‌اند؟ آیا حقیقتا این موجودات فضایی بوده‌اند که از جنگ جهانی سوم جلوگیری کردند؟ شاید به این زودی‌ نتوانیم پاسخی برای این سوالات بیابیم.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: sciencealertارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (3 نظر)

  واقعا مقاله جالب و جذابی بود ممنون بابت وقت گذاشتن و نوشتن این مطلب 🌹

  پاسخ

  سپاس دوست خوبم،

  پاسخ

  با سلام مطلب بسیار آموزنده و زیبایی بود. با سپاس از تمامی دست اندرکاران.

  پاسخ