;
coinex

اثر حرارتی انگشت روی کیبورد باعث فاش شدن پسورد کاربران می شود

فاش شدن پسورد کاربران از طریق گرمای بدن که به نوک انگشتان و سپس به دکمه ها منتقل می شود، امکان پذیر است.

به گزارش تکراتو، اثر حرارتی انگشت ها بر روی کیبورد  را می توان تا سی ثانیه پس از برخورد انگشت و دکمه ردیابی نمود. این کار از طریق دوربین های مخصوصی که در بازار موجود هستند، قابل انجام است.

اثر حرارتی انگشت بر روی کیبورد و فاش شدن پسورد کاربران

محققان دانشگاه ایرواین کالیفرنیا اعلام کردند که امکان شناسایی دکمه های فشرده شده هنگام تایپ پسورد توسط هکرها وجود دارد و فاش شدن پسورد کاربران از این طریق بسیار راحت است. اثر حرارتی انگشتان حداقل 30 ثانیه پس از برخورد با کیبورد قابل شناسایی است.

البته پژوهشگران اعلام کرده اند که اثر حرارتی بدن روی کیبورد به مرور زمان از بین می رود اما در این بین، بازه زمانی کوتاهی وجود دارد که طی آن می توان کلیدهای فشرده شده و حتی ترتیب فشردن آنها را با دقت مناسبی شناسایی کرد.

این سبک حمله سایبری که بیشتر به فیلم های سینمایی شباهت دارد، با استفاده از کیبورد های مختلف و یک دوربین حرارتی با فاصله 60 سانتیمتری از دست کاربر، توسط تیم پژوهشی آزمایش شده و نتایج مشابهی به دست آمده است.

دوربینی که در این پژوهش استفاده شده ساخت شرکت FLIR بوده که ارزان ترین محصول آنFLIR One Pro  نام دارد و امکان اتصال مستقیم به تلفن های هوشمند را هم داراست.

طبق نتایج تحقیق، افرادی که هنگام تایپ تنها از نوک انگشتان خود استفاده می کنند، اثر حرارتی واضح تری را در اختیار هکرها قرار می دهند. اما قرار دادن بخش بیشتری از انگشتان روی کیبورد و استراحت دادن آنها روی کلیدهای مختلف، باعث ایجاد نویز حرارتی شده و هکرها را به دردسر می اندازد.

محققان دانشگاه ایرواین در پایان سه نتیجه اصلی آزمایش را این طور بیان کردند:

  1. استفاده از کیبورد فیزیکی برای وارد کردن پسورد از آنچه تصور می شد ناامن تر است.
  2. امکان حمله سایبری با استفاده از دوربین های حرارتی واقعی است.
  3. زمان آن فرا رسیده که یا کیبوردها را کنار بگذاریم، یا از متدهای دیگری برای احراز هویت استفاده کنیم.

.

منبع: Digital Trends

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر