رفع فیلتر تلگرام هرگز اتفاق نخواهد افتاد!

دیروز دبیر شورای عالی فضای مجازی خبر از احتمال رفع فیلتر تلگرام داد، اما معاون دادستان کل کشور امروز اعلام کرد که فیلتر تلگرام دائمی است.

به گزارش تکراتو، دیروز دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام نمود که ممکن است تلگرام رفع فیلتر شود. اما معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی تاکید کرد که رفع فیلتر تلگرام هرگز عملی نخواهد شد.


بیشتر بخوانید: احتمال رفع فیلتر تلگرام ؛ آیا تلگرام رفع فیلتر می شود؟


رفع فیلتر تلگرام صحت ندارد!

دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام نمود، در صورتی که خدمات پایدار داخلی در حوزه پیام‌رسان‌ها ایجاد شود، این احتمال وجود دارد که تلگرام رفع فیلتر شود و بتواند به فعالیت خود در کشور ادامه دهد.


بیشتر بخوانید: خرم آبادی از موفقیت فیلترینگ تلگرام در ایران می گوید


اما عبدالصمد خرم آبادی بعد از شنیدن خبر رفع فیلتر تلگرام اعلام کرد که این شبکه اجتماعی هرگز رفع فیلتر نمی‌شود. وی در این مورد اعلام نمود که:

تلگرام هرگز رفع فیلتر نخواهد شد. شایعه بی‌اساس رفع فیلتر تلگرام که به منظور تنفس مصنوعی به پیکر نیمه جان این شبکه هر از چندگاهی منتشر می‌شود، نمی‌تواند روند  مهاجرت مردم به پیام رسان‌های داخلی را متوقف کند.

ان‌شاءالله با برنامه ریزی‌های انجام شده در آینده نزدیک با برطرف شدن برخی از موانع، مهاجرت به پیام رسان‌های داخلی تکمیل شده و گام بلندی در تحقق شبکه ملی اطلاعات برداشته خواهد شد.

رییس کمیته مخابرات مجلس هم صحبت‌هایی در مورد تلگرام و رفع فیلتر آن داشت. وی اعلام نمود که زمانی خواهد رسید تلگرام هم مانند وایبر رفع فیلتر می‌شود اما دیگر کسی تمایلی به استفاده از آن نخواهد داشت. وی گفت:

پس از پاگرفتن واقعی پیام‌رسان‌های داخلی وضعیت تلگرام مثل وایبر می‌شود که فیلتر نیست اما کسی هم در آن حضور ندارد.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر