خرم آبادی از موفقیت فیلترینگ تلگرام در ایران می گوید

معاون دادستان کل کشور نموداری در صفحه شخصی خود در پیام رسان سروش منتشر کرده و خبر از موفقیت فیلترینگ تلگرام در ایران داده است.

به گزارش تکراتو، بعد از فیلترینگ تلگرام در ایران تصور همه این بود که دیگر کسی از آن استفاده نخواهد کرد. اما مشخص شد که کاربران به این پیام رسان بسیار وفادار هستند و هنوز هم تعداد زیادی از افراد با وجود اینکه تلگرام فیلتر است از آن برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنند.

البته همزمان با فیلتر شدن تلگرام تعدادی از نسخه‌های رسمی و غیررسمی آن نیز فیلتر شدند اما هاتگرام و تلگرام طلایی همچنان در دسترسند و بسیاری از کاربران با استفاده از این نرم افزارها فیلترینگ را دور زده‌اند. چندی پیش نیز خرم آبادی اعلام کرد که این دو پیام رسان باید فیلتر و از دسترس خارج شوند.


بیشتر بخوانید: شوی تخریبی رسانه ای ما را نمی ترساند ؛ بیانیه سازمان پدافند غیرعامل در واکنش به دعوت آذری جهرمی از خبرنگاران


اکنون نیز، خرم آبادی با انتشار یک نمودار در کانال رسمی خود در پیام رسان بومی سروش خبر از موفقیت فیلترینگ تلگرام در ایران داده است.

موفقیت فیلترینگ تلگرام در ایران از زبان خرم آبادی

به گفته معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی، پیام رسان تلگرام در ایران و جهان سقوط کرده است.  براساس گفته‌های خرم آبادی فیلترینگ تلگرام در ایران موفق بوده و حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته است.

وی همزمان با انتشار این نمودار اعلام کرد:

نمودار کاهش ۴۵ درصدی حجم فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام، صرفا جهت اطلاع کسانی است که اعلام می‌کنند فیلتر تلگرام شکست خورده است.

موفقیت فیلترینگ تلگرام در ایران

وی در ادامه به فعالیت دو پیام رسان تلگرام طلایی و هاتگرام اشاره کرد و گفت با وجود اینکه این دو پیام رسان هم برای دور زدن فیلترینگ تلگرام وجود دارند، اما باز هم میزان فعالیت کاربران ایرانی در تلگرام ۴۵ درصد کاهش یافته و رتبه تلگرام در ایران و جهان به طور فاحش سقوط کرده است، بنابراین فیلترینگ تلگرام در ایران موفق بوده است.


بیشتر بخوانید: وزیر اطلاعات: “تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی است” ؛ پیام رسان وزارت ارشاد چیست؟


غیر از خرم آبادی رئیس سازمان پدافند غیرعامل نیز نسبت به عدم فیلتر تلگرام و هاتگرام انتقاد کرده بود. وی اعلام کرد که اگر ۲۰۰ سروری که در طبقه نهم ساختمان وزارت ارتباطات وجود دارند و در اختیار تلگرام طلایی قرار دارند به پیام رسان‌های داخلی داده می‌شد، آنها پیشرفت بیشتری داشتند.

در ادامه وزیر ارتباطات نسبت به این صحبت‌ها واکنش نشان داد و گفت که چنین چیزی صحت ندارد و هیچ سروری که مربوط به تلگرام طلایی باشد در ساختمان حضور ندارد. جدالی بر سر محل استقرار سرورهای تلگرام طلایی بین وزیر ارتباطات و سردار جلالی اتفاق افتاد که برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع می‌توانید به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: isna

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر