تغییر نرخ بیمه با افزایش قیمت وسایل نقلیه ؛ الحاقیه بیمه بدنه دریافت کنید!

سندیکای بیمه گران ایران از بیمه گذاران خودرو خواست نسبت به دریافت الحاقیه بیمه بدنه اقدام کنند زیرا در این مدت قیمت انواع خودرو افزایش یافته است.

به گزارش تکراتو، در ماه‌های گذشته قیمت انواع وسایل نقلیه موتوری و لوازم مربوط به آنها افزایش یافته است. دارندگان بیمه‌های بدنه خودرو در صورت اصلاح نکردن سرمایه مورد بیمه خود براساس قیمت روز، هنگام دریافت خسارت با مشکل روبرو می‌شوند.

این تصمیم بر اساس ماده 10 قانون بیمه گرفته شده است که بیمه‌گر فقط به میزان قیمت مندرج در بیمه نامه مسئول خسارت است؛ به همین دلیل باید بیمه گذاران با مراجعه به شرکت بیمه و اصلاح مبلغ براساس قیمت روز، الحاقیه بیمه بدنه را دریافت کنند.


بیشتر بخوانید: دردسرهای گرانی خودرو گریبانگیر شرکت های بیمه شد


دریافت الحاقیه بیمه بدنه توسط دارندگان خودرو

بر پایه سالنامه آماری کشور هر ایرانی در سال 1395 267 هزار تومان حق بیمه برای انواع بیمه‌ها پرداخت و در مقابل 223 هزار تومان سرانه خسارت دریافت کرد.

بیشترین خسارت بیمه‌ای پرداخت شده به هر فرد ایرانی در سال 1395 به بیمه شخص ثالث با 96 هزار و 600 تومان، خسارت بیمه درمان با 70 هزار تومان و بیمه بدنه اتومبیل به مبلغ 12 هزار تومان اختصاص داشت.

بیشترین درصد خسارت‌های بیمه‌ای به کل خسارت‌های صنعت بیمه در سال 1395 با 43 درصد به بیمه شخص ثالث اختصاص یافت و پس از آن بیمه درمان با 31 درصد و بیمه خودرو با پنج درصد قرار گرفت.

براساس سالنامه آماری کشور در سال 1395، به طور میانگین سرانه پرداختی برای بیمه شخص ثالث 100 هزار تومان، بیمه درمان 74 هزار تومان، بیمه بدنه خودرو 17 هزار و 400 تومان و حوادث راننده 12 هزار و 900 تومان بود.

همچنین 38 درصد از حق بیمه‌های دریافتی بازار بیمه به بیمه شخص ثالث، 28 درصد به بیمه درمان، 7 درصد به بیمه بدنه و 5 درصد به بیمه حوادث راننده مرتبط می‌شد؛ به عبارتی 77 درصد عایدی بازار بیمه کشور متعلق به بیمه خودرو و درمان است.

.

منبع: khabaronline

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر