کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزایش شدید قیمت خودرو تا 80 درصد؛ علت چیست؟

رئیس انجمن قطعه سازان خبر از افزایش شدید قیمت خودرو داد. دلیل این امر افزایش دلار و همچنین گران شدن مواد اولیه است و ممکن است قیمت‌ها بین 60 تا 80 درصد افزایش یابد.

به گزارش تکراتو، بازار خودرو به شدت آشفته است. به جای اینکه قیمت‌ها کاهش یابند و این بازار در وضعیت مناسبی قرار گیرد، محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن قطعه‌سازان خبر از افزایش شدید قیمت خودرو داده است. وی در ادامه اعلام نمود که قیمت هر کالا به سه عامل مواد اولیه، دستمزد و هزینه‌های سربار بستگی دارد.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

وی در ادامه اعلام کرد که تا اردیبهشت ۹۷ مواد اولیه ۷۲ درصد، هزینه‌های دستمزد ۵۶ درصد و هزینه‌های سربار ۲۱ درصد افزایش یافتند و این موضوع باعث شد تا قیمت‌ها ثابت نباشند و افزایش یابند.


بیشتر بخوایند: خودروهای وارداتی کدام شرکت‌ها از گمرک ترخیص نمی‌شوند؟


افزایش شدید قیمت خودرو تا 80 درصد

نجفی منش همچنین اعلام کرد که از اردیبهشت ماه تاکنون، میزان ارز عملا بیش از دو برابر شده و مواد اولیه داخلی نیز هنوز افزایش قیمت رسمی نیافته اما نرخ‌ها به طور غیر رسمی در بازار افزایش یافته است.

وی بعد از این صحبت‌ها احتمال داد که پیش بینی می‌شود قیمت‌ها بین ۶۰ تا ۸۰ درصد افزایش یابند.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: iranjib

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر