coinex
راهنمای خرید تکراتو

مسابقه عکس “همه جا در دسترس” ؛ قاب عکاسان بهترین زبان است!

مسابقه عکس “همه جا در دسترس” توسط روابط عمومی وزرات ارتباطات و فناوری ارتباطات برگزار می‌شود. محور اصلی این مسابقه تحت پوشش قرار گرفتن تمامی نقاط کشور نسبت به خدما ارتباطی است.

به گزارش تکراتو مسابقه عکس همه جا در دسترس زیر نظر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات برگزار می‌شود. در فراخوان این مسابقه می‌خوانیم:‌ تصویر، زبان و مرز ندارد و در قاب آن می توان مفاهیم را به سادگی به مخاطب ارائه ‏و اهداف مطلوب را به بهترین شکل در اقشار جامعه نهادینه کرد.

از این رو با توجه به دسترسی عموم جامعه به شبکه های ‏مجازی و نقش موثر عکس در این رسانه ها، مسابقه عکس حرفه ای با عنوان “تاثیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق ‏دورافتاده را برگزار می کنیم تا گستره این دستاوردهای مهم از چشم همگان پوشیده نماند.‏”

مسابقه عکاسی همه جا در دسترس

مسابقه عکاسی همه جا در دسترس در چهار محور کلی “تاثیر و نمود ابزار ارتباطات جمعی در مناطق و فرهنگ ها و اقوام مختلف کشور”، “تاثیر ابزارهای ارتباطی ‏و فناوری اطلاعات در تسهیل زندگی روزمره روستاییان”، “استفاده از تجهیزات فناورانه (گوشی های هوشمند، تبلت، کامپیوتر ‏و…) و برنامه ها و شبکه های مجازی در مناطق دور افتاده” و “پیامدها و تاثیرات مثبت و منفی پیشرفت ارتباطات و فناوری ‏اطلاعات و قرار گرفتن آن در دسترس همه به ویژه در فرهنگ و زندگی روستاییان” برگزار شد

در این مسابقه که توسط روابط عمومی وزارت ICT برگزار شد، هر عکاس با حداکثر 8 فریم در مسابقه حضور داشت. به نفرات اول تا سوم این رقابت به ترتیب پنج، سه و دو میلیون تومان اهدا شد. همچنین آثار برنده در قالب یک نمایشگاه در معرض دیده عموم مردم قرار خواهد گرفت و پس از آن در قالب کتاب منتشر می‌شد. تمامی هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه و کتاب مسابقه راه پیدا کند گواهی حضور در مسابقه را ‏دریافت خواهند کرد.

همه جا در دسترس
یکی از تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی همه جا در دسترس

حقوق مادی آثار راه یافته در نمایشگاه به هنرمندان پرداخت می‌شود و مالکیت و امتیاز آثار متعلق به ‏وزارت ارتباطات فناوری اطلاعات است. حمزه اولیاءزاده، از عکاسان جوان وظیفه دبیری از مسابقه را برعهده داشت. در پایان این مسابقه که حدود 7 هزار فریم عکس به آن ارسال شده بود، در مرحله نخست 2 هزار فریم و در مرحله دوم 100 فریم برگزیده شدند. در نهایت از میان 5 عکس برگزیده، سه عکی مقام‌های برتر را به خود اختصاص دادند.

با انتخاب هیأت داوران، عکس “عامر آران” از آبشار مارگون استان فارس به عنوان رتبه نخست، “حسام بختیاری” با عکسی از منطقه عشایرنشین اطراف شهر شیراز رتبه دوم و “داوود عامری” با عکسی از دختران ترکمن صحرا رتبه سوم را کسب کردند.

مسابقه عکاسی همه جا در دسترس
مسابقه عکس همه جا در دسترس توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری ارتباطات برگزار شد. (اعتبار : موج)

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم پایانی مسابقه عکس «همه جا در دسترس» با بیان این نکته که گزارش خدمات ارائه شده به مردم، یکی از اهداف برگزاری این جشنواره است، گفت که “زبانی بهتر از زبان هنر برای ارائه گزارش اقدامات انجام شده به مردم وجود ندارد.” آذری جهرمی در این مراسم با اشاره به اینکه هنر برای ارائه گزارش به مردم بهترین زبان است، بیان داشت:

در نمایشگاه عکس «همه جا در دسترس» گزارش عملکرد وزارت ارتباطات از قاب هنرمندانه عکاسان کشور ارائه شد.

وی با اشاره به ضریب 54 درصدی نفوذ ارتباطات در مناطق محروم و ورستاها بیان کرد:

در یک سال گذشته تلاش کردیم که هر آنچه که از گذشتگان به ما رسیده است را به خوبی پیش ببریم و هم اکنون در 1242 شهر کشور به طور صددرصد خدمات پهن باند ارائه می شود و در روستاها و مناطق محروم نیز با ضریب نفوذ 54 درصد ارتباطات است. یکی از اهداف این مسابقه استفاده از هنر برای ترویج کاربردهای فناوری اطلاعات است.

همه جا در دسترس
یکی از تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی همه جا در دسترس

جهرمی می‌گوید که فناوری اطلاعات در دنیا باعث تحول دیجیتال شده است و ما نیز برای رسیدن به ایران دیجیتال فناوری اطلاعات را در همه عرصه ها پیگیری می کنیم. ظرفیتی بالاتر از ظرفیت هنر برای معرفی و فرهنگسازی زیرساخت ها و کاربردهای فناوری اطلاعات وجود ندارد و می توانیم با دید تیزبین، نگاه هنری و لطیف این مسیر را به پیش ببریم. باید از ظرفیت بی نظیر اهالی هنر و فرهنگ کشور برای فرهنگ سازی و گزارش عملکرد در این حوزه استفاده کنیم.

جهرمی سه روز گذشته در خصوص برگزاری مسابقه عکس “همه جا در دسترس” در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود:

از قدیم گفته‌اند: شنیدن کی بود مانند دیدن. در سال اول دولت دوازدهم تعداد روستاهای تحت پوشش خدمات پهن باند به ۵۴ درصد رسید. عکاسان هنرمند کشورمان با حضور در مسابقه “همه جا در دسترس” به کمک ما آمده‌اند تا با قاب تصویر بتوانیم این خدمت را برای مردم به تصویر بکشیم. از همه شرکت کنندگان در این مسابقه تشکر می‌کنم و بزودی نمایشگاهی از این آثار ارزشمند برپا خواهیم کرد.

مسابقه عکس
اعتبار : صفحه اینستاگرام وزیر ICT

پیشتر نیز در مراسمی که در دهه فجر با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مشهد برگزار شده بود، رسما اعلام شد که تمام شهرهای کشور به اینترنت همراه نسل سوم و چهارم همراه اول متصل شدند.


بیشتر بخوانید : تعداد روستاهای تحت پوشش اینترنت پرسرعت به ۵۴ درصد رسید


وزیر ICT در ادامه این مراسم به برگزاری اخیر نشستی با طنزپردازان اشاره داشت. جهرمی ذکر نکاتی خوب یا کلامی انتقادی و طنز که حاوی ظرافت‌های تیزبینانه را از جمله ویژگی‌های زبان این طنزپردازان عنوان کرد و گفت که “این از ویژگی های زبان گویای هنر است که مشکلات را طوری مطرح می کند که بهتر درک و فهمیده شود.”جهرمی همچنین با اشاره به سفر‌های استانی خود در یک سال گذشته خاطر نشان کرد:

در این سفرها در جاده هایی تردد کردیم که دارای ارتباط نبودند و به همین علت بسیاری از هموطنان جان خود را به دلیل عدم دسترسی به امداد از دست داده اند و این نشان می دهد که در دنیای امروز زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد.

جهرمی در این مراسم گفت که به عنوان وزیر ارتباطات “ایجاد ارتباطات با کیفیت در تمام کشور” را وظیفه خود می‌داند. به گفته وزیر جوان برخی افراد نیز حضور دارند که ایجاد ارتباط در کل کشور را “ناصواب” می‌دانند. وی در ادامه بیان داشت که “اید تمام جوانب این کار دیده شود و تلاش کنیم با کمک یکدیگر نکات مثبت توسعه ارتباطات را افزایش دهیم و تبعات منفی آن را کم کنیم.”

همه جا در دسترس
یکی از تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی همه جا در دسترس

وی با تاکید بر اینکه “خدمات باید جدا از ارتباطات به روستاها و مناطق محروم ارائه شود.” از نصب خودپرداز در 1250 روستا کشور خبر داد. این کار منجر می‌شود روستاییان بدون اینکه کیلومترها تردد کنند، خدمات مالی مورد نیاز خود را انجام دهند. وزیر جوان با ذکر اینکه “همه جا و همه وقت در دسترس” شعار وزارت ارتباطات در دولت است، خاطر نشان کرد:

از برنامه های وزارت ارتباطات در دسترس بودن و استفاده همه مردم از فناوری اطلاعات است که این کار بخشی از حقوق شهروندی نیز محسوب می شود.

بیشتر بخوانید :

.

منبع: ict

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر