عدم همکاری فیسبوک با ترامپ در انتخابات سال ۲۰۲۰

خبری از همکاری فیسبوک با ترامپ در انتخابات سال 2020 نیست. این کمپانی اعلام کرده که در انتخابات آینده کمک کمتری به ترامپ خواهد کرد.

به گزارش تکراتو، فیسبوک که در انتخابات سال ۲۰۱۶ از تارمپ پشتیبانی کرده بود اکنون اعلام کرده که دیگر هیچ همکاری با ترامپ نخواهد داشت. البته فیسبوک پشتیبانی فنی و آموزش‌های اولیه را به کمپین‌های کاندیدا‌ها و ارگان‌های طرفداری سیاسی ارائه خواهد داد اما دیگر قصد ندارد مانند انتخابات سال ۲۰۱۶ نفرات متخصص خود را به مقر کمپین کاندیدا‌ها بفرستد و پشتیبانی استراتژیک از آنها به عمل آورد.

عدم همکاری فیسبوک با ترامپ در انتخابات 2020

مدیران اجرایی فیسبوک ادعا کرده‌اند که در حال فعالیت بر روی وب سایت تبلیغات سیاسی خود هستند تا بتوانند به کمپین‌ها مشاوره رایگان ارائه دهند. این مسئله می‌تواند به ضرر دونالد ترامپ و تیم شبکه‌های اجتماعی او باشد زیرا در سال ۲۰۱۶ تعدادی از کارکنان فیسبوک را در اختیار داشت و از آنها کمک می‌گرفت. گفته شده این نفرات پیام‌های تبلیغاتی را به شکل مناسبی برای شبکه‌های اجتماعی تنظیم می‌کردند و به همین روش میلیون‌ها رای دهنده از فضای مجازی برای ترامپ به ارمغان آورده‌ بودند.

برد پارسکال مدیر بخش امور دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ که جدیداً رئیس ستاد انتخاباتی سال ۲۰۲۰ نیز لقب گرفته است، در این مورد گفته:

کارکنان فیسبوک هفته‌ای چند بار به مقر تبلیغاتی ترامپ سر می‌زدند و مرا در تعیین استراتژی درست راهنمایی می‌کردند. من باور دارم ترامپ از طریق توییتر با مردم صحبت می‌کرد اما استفاده از فیسبوک بود که موجب شد در انتخابات برنده شود.

صبحت‌های وی موجب شد که قانونگذاران ایالات متحده از فیسبوک درباره‌ی این مسئله توضیح بخواهند. سخنگویان این شبکه اجتماعی اذعان داشتند که طی انتخابات جنجالی سال ۲۰۱۶ به کمپین تبلیغاتی دو طرف پشنهاد پشتیبانی مشابه داده‌اند که ترامپ از این پیشنهاد استقبال کرده ولی کلینتون نه.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: newsweekارسال نظر