اخراج تعدادی از کارکنان و مدیران بلندپایه گوگل به دلیل آزار جنسی

اخراج تعدادی از کارکنان و مدیران گوگل به دنبال فاش شدن آزار جنسی اتفاق افتاد. در طول دو سال گذشته، ۴۸ نفر از کارکنان شرکت به این دلیل اخراج شده‌اند.

به گزارش تکراتو، مدیرعامل گوگل، پیچای این موضوع را در ایمیلی به کارمندان خود اعلام کرد. در ایمیل ساندار پیچای به کارکنان گوگل آمده است که از بین ۴۸ فرد اخراج شده، ۱۳ نفر از آن‌ها از مدیران ارشد بوده‌اند یا پست قابل توجهی در این شرکت داشته‌اند.

اخراج تعدادی از کارکنان گوگل به دلیل آزار جنسی

مدیر عامل گوگل در مورد اخراج تعدادی از کارکناناین شرکت اعلام کرد که اخراج این افراد بدون پرداخت حقوق انجام شده است. پیچای این ادعا را در حالی مطرح کرده که بر اساس گزارش های جدید اندی رابین، خالق گوگل با اتهامی مشابه و در عین حال دریافت مبلغی بالغ بر ۹۰ میلیون دلار این شرکت را ترک کرده است.

در این ایمیل که به امضای ایلین ناتون هم رسیده بود، گفته شد که کارمندان این شرکت می‌توانند بدون ترس از افشا شدن نامشان و از طریق ابزار‌های ایجاد شده در این شرکت هرگونه ناهنجاری رفتاری همکاران خود را گزارش دهند.

همچنین در ایمیل آمده که گوگل قوانین خود را ارتقا داده و از همه‌ی معاونین و مدیرعامل‌های بخش‌های مختلف خود خواسته تا هرگونه ارتباط با کارمندان خود، از موارد مرتبط به کار گرفته تا هرگونه درگیری و اختلاف را گزارش کنند.

در این ایمیل آمده است:

ما موظف هستیم که محیط کار گوگل را آنقدر امن و قابل اطمینان کنیم که همه‌ بتوانند به نحو احسن و در امنیت کار خود را انجام دهند. همچنین محیط کار گوگل باید محلی باشد که برای افراد هنجار شکن پیامد‌های جدی به همراه داشته باشد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: Reutersارسال نظر