لیست تحریم های آمریکا علیه ایران ؛ بزرگترین تحریم‌های تاریخ

لیست تحریم های آمریکا علیه ایران مشخص شد. مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرده که این تحریم‌ها در نوع خود بزرگترین هستند.

به گزارش تکراتو، وزیر امور خارجه آمریکا بیان کرده که صنعت نفت، سیستم بانکی و مالی ایران تحت تاثیر تحریم‌ها قرار خواهند گرفت. به گفته وی لیست تحریم های آمریکا علیه ایران شامل تحریم ده‌ها بانک، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های نفت و گاز و پتروشمی، شرکت‌های کشتیرانی و شرکت هواپیمایی ایران ایر و تعداد زیادی از هواپیماهای این شرکت و همچنین تعداد زیادی از افراد حقیقی است.

بررسی لیست تحریم های آمریکا علیه ایران

آقای پومپئو در سخنان خود اعلام کرده که ایران باید مانند یک کشور عادی رفتار کند و موضع خود را صد و هشتاد درجه تغییر دهد. وی در مورد لیست تحریم های آمریکا علیه ایران و افزایش تعداد آنها تاکید کرد:

تحریم‌های امروز شتاب بیشتری به سقوط اقتصادی ایران خواهد داد.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه‌ی صحبت‌هایش ایران را بزرگترین حامی تروریسم خطاب کرد و گفت که تحریم های آمریکا علیه ایران تنها بخشی از تلاش‌های حداکثری آمریکا است. وی اضافه کرد که آنها صدها فرد و گروه را که به خاطر برجام از تحریم خارج شده بودند به فهرست برمی‌گردانند.

آقای پومپئو در یک توییت به زبان فارسی نوشت که تحریم‌ها شامل غذا، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی نمی‌شود.

لیست تحریم های آمریکا علیه ایران

وزارت خزانه‌داری آمریکا لیست تحریم های آمریکا علیه ایران را منتشر کرده که در آن نام هواپیمایی جمهوری اسلامی (ایران ایر) هم به چشم می‌خورد. بیش از ۶۰ هواپیمای ایران ایر با مشخصات جزیی از جمله شماره سریال هم در فهرست تحریم‌ها دیده می‌شوند.

همچنین در لیست تحریم های آمریکا علیه ایران نام ده‌ها بانک نیز قابل مشاهده است. تحریم تقریبا تمام بانک‌های فعال در ایران را هدف گرفته و از جمله می‌توان به بانک‌های ملی، سپه، تجارت، ملت و کشاورزی اشاره کرد.

وزیر خارجه آمریکا در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ماجرای دستگیری فردی که مظنون به برنامه‌ریزی برای ترور در دانمارک بود، گفت:

ایران یا باید این رفتارها را متوقف کند یا اقتصادش از بین می‌رود.

وزیر خارجه آمریکا گفت که از زمان امضای توافق هسته‌ای (برجام)، ایران رفتار خود در منطقه را تغییر داده است. او گفت که آمریکا می‌خواهد امکان ایران برای ادامه این رفتار را نیز تغییر دهد.

در نظر گرفتن معافیت‌هایی برای مراکز هسته‌ای غیرنظامی

وزارت خارجه آمریکا اعلام نمود که برای حفظ امکان نظارت بر برنامه هسته‌ای غیرنظامی ایران، معافیت‌هایی برای سه مرکز اتمی اراک، بوشهر و فردو در نظر گرفته شده است.

در این بیانیه آمده است:

ما به طور مشخص اجازه می‌دهیم پروژه‌های غیراشاعه اتمی در اراک، بوشهر و فردو تحت نظارت شدید ادامه یابد تا از شفافیت و حفظ محدودیت‌های آنها اطمینان حاصل گردد.

لیست تحریم های آمریکا علیه ایران ؛ اسامی افراد حقیقی

تحریم های آمریکا علیه ایران

در لیست تحریم های آمریکا علیه ایران ، اسامی تعدادی از افراد حقیقی نیز به چشم می‌خورد. از جمله این افراد شامل:

  • سیف‌الله جشن ساز، مدیرعامل سابق شرکت نیکو و مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران
  • احمد قلعه بانی، رئیس پیشین سازمان گسترش و مدیرعامل پیشین شرکت ملی نفت ایران
  • محمد سعیدی، مدیرعامل کشتیرانی ایران
  • محمدحسین داجمر، مدیرعامل پیشین کشتیرانی ایران
  • جابر صفدری، مدیر تاسیسات غنی‌سازی نطنز
  • محمود محدث، مدیر سابق اکتشاف شرکت ملی نفت ایران
  • مجتبی خسروتاج، رئیس سازمان توسعه تجارت
  • محمود زیرکچیان‌زاده، مدیرعامل پیشین نفت فلات قاره ایران
  • محمود نیکوسخن، مدیر امور مالی شرکت ملی نفت ایران

استیو منوچین، وزیر دارایی آمریکا، نیز در اظهاراتی گفت که در پنج ماه گذشته وزارت دارایی تحریم‌های بسیاری بر ایران گذاشته تا این پیام را به ایران برساند که تا زمانی که ایران رفتارهایی داشته باشد که ثبات را بر هم بزند، این فشار و تحریم ادامه خواهد داشت. برنامه موشکی ایران و حضور این کشور در کشورهای همسایه از جمله رفتارهایی است که وزرای خارجه و دارایی گفتند ایران باید عوض کند.

آقای منوچین گفت انتظار دارد که کشورهای اروپایی به تحریم‌های آمریکا احترام بگذارند. او گفت که آمریکا نمی‌خواهد مردم ایران از تحریم‌ها صدمه ببینند و در همین خصوص گفت که تبادل‌های انسان‌دوستانه می‌توانند ادامه یابد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: bbcارسال نظر