سقوط ارزش بیت کوین به پایین ترین میزان در سال ۲۰۱۸

در این چند وقت شاهد سقوط ارزش بیت کوین آن هم به پایین‌ترین حد آن در سال ۲۰۱۸ بودیم. در حال حاضر ارزش هر بیت کوین ۵۵۶۰ دلار است.

به گزارش تکراتو، ارزش بیت کوین در سال گذشته میلادی به نزدیک ۱۷ هزار دلار رسید اما چند وقتی می‌شود که بیت کوین با کاهش ارزش دلاری خود روبه رو شده است.

سقوط ارزش بیت کوین به پایین‌ترین حد

در سال ۲۰۱۸ سقوط ارزش بیت کوین به میزان ۵۶ درصد از ارزشش بود در حالی که تنها در ۲۰۱۷ به میزان ۱۳۰۰ درصد رشد کرده بود. این ارز مجازی در اوایل تابستان هم افت ارزش زیادی را تجربه کرد که بسیاری هک شدن صرافی بزرگ Bithumb را علت اصلی رخ دادن این اتفاق اعلام کردند.

دلیل اصلی نوسانات قیمت بیت کوین به ساختار شبیه به سهام بودن آن برمی‌گردد. یعنی ارزش هر بیت کوین بر اساس پولی که مردم در بازار برای خرید آن هزینه می‌کنند تعین می‌‎شود.

سقوط ارزش بیت کوین

بیت کوین به عنوان شناخته شده‌ترین ارز مجازی از تکنولوژی بلاکچین استفاده می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود که هیچ شخص یا دولتی کنترلی روی آن نداشته باشد. با وجود کاهش ارزش بیت کوین طی ماه‌های اخیر، این ارز مجازی نقشی تعین کننده را در اقتصاد دنیا ایفا کرده است.

جان مک آفی، از افراد مشهور در زمینه امنیت سایبری اعتقاد دارد که ارزش بیت کوین طی دو سال آینده به طرز سرسام آوری بالا خواهد رفت. به اعتقاد او، ارزش هر بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ حتی به ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

پژوهش جدید کالج سلطنتی لندن که مربوط به مدتی قبل بود، نشان می‌داد که بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک ارز جریان اصلی در زمینه پرداخت هستند و حتی امکان دارد که جایگزین پول‌های سنتی شوند.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: cnetارسال نظر