همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هنگام ثبت نام کارت سوخت مراقب نسخه های جعلی اپلیکیشن دولت همراه باشید

در هنگام ثبت نام کارت سوخت المثنی مراقب نسخه های جعلی اپلیکیشن دولت همراه باشید. هکرها از این طریق به راحتی می‌توانند اطلاعات شما را به دست آورند.

از روز دوشنبه نسخه جدید اپلیکیشن دولت همراه برای ثبت نام کارت سوخت جدید در دسترس کاربران قرار گرفته است، اما رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری هشدار داد که مالکان خودروها در هنگام ثبت نام برای دریافت کارت سوخت مراقب اپلیکیشن های جعلی و بدافزارها باشند.

دزدی اطلاعات از طریق نسخه های جعلی اپلیکیشن دولت همراه

سرهنگ مهدی شکیب با اشاره به روش‌های ثبت نام برای کارت سوخت تاکید کرد که هموطنان عزیز به سامانه‌های اعلام شده مراجعه کرده و از رفتن به سایت‌ها و دانلود اپلیکیشن‌های مختلف جدا خودداری کنند.

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی اعلام کرد که مالکان خودرو و موتور سیکلت‌های فاقد کارت سوخت از روز دوشنبه ۵ آذرماه می‌توانند با مراجعه به سامانه و یا با دانلود و نصب اپلیکیشن دولت همراه می‌توانند جهت ثبت نام کارت سوخت خود اقدام کنند.

اما رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا به این نکته اشاره کرد که مالکان خودرو در هنگام ثبت نام به نشانی سایت توجه کنند. چرا که با توجه اطلاعات منتشر شده از طریق سایت دولت همراه و اپلیکیشن آن تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت مهیاست.


بیشتر بخوانید: چگونه کارت سوخت را به کارت بانکی متصل کنیم؟


با این وجود برخی گمان می‌کنند که برای انجام کار حتما باید تمام اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنند پس با سرچ در موتورهای جسجو و یا رفتن به لینک‌هایی که در دیگر سایت‌ها ارائه شده در دام سودجویان سایبری گرفتار می‌شوند.

ثبت کردن اطلاعات در سایت‌های جعلی می‌تواند زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را فراهم آورده که پیامد این بی‌دقتی می‌تواند باعث بروز مشکلاتی مثل سرقت و… شود.

سرهنگ شکیب در ادامه صحبت های خود به احتمال نفوذ بدافزارها به سیستم‌ کاربران خبر داد و گفت: از آنجایی که یکی از روش‌های ثبت نام، استفاده از اپلیکیشن دولت همراه است. بنابراین مجرمان سایبری می‌توانند با طراحی اپلیکیشن‌هایی مشابه و جعلی، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران کنند. توسعه نسخه های جعلی اپلیکیشن دولت همراه می‌تواند اطلاعات وارد شده توسط شهروندان را ذخیره کرده و باعث سوء استفاده گردد.

ثبت نام از طریق سامانه خدمات دولت همراه و یا اپلیکیشن آن رایگان بوده و هیچ نیازی به ارائه اطلاعات بانکی در آن نیست، اما نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه باعث می‌شود تا کاربران نسخه های تقلبی اپلیکیشن دولت همراه را به اشتباه دانلود کرده و اطلاعات بانکی خود را در اختیار هکرها قرار دهند.

برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید به سایت های معتبری که از قبل اعلام شده، مراجعه کنید. در مطلب زیر نام این سایت ها ذکر شده است.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: iribnews

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر