کشف داروی کاهش وزن ؛ وزن کم کردن بدون ورزش و رژیم غذایی

یک داروی کاهش وزن جدید توسط محققان استرالیایی کشف شد. با این داروی جدید افراد می‌توانند وزن کم کنند بدون آنکه نیازی به گرفتن رژیم های غذایی سخت و یا ورزش داشته باشند.

برای برخی افراد که از چاقی زیاد رنج می‌برند، کم کردن وزن از طریق ورزش کردن و یا رژیم غذایی بسیار مشکل و طاقت فرسا است. اما با پیشرفت تکنولوژی ممکن است که این افراد امید جدیدی برای کاهش وزن داشته باشند.

کشف داروی کاهش وزن با یافتن ژن RCAN1

دانشمندان سالهاست در تلاش‌ هستند داروهای کاهش وزن را توسعه دهند تا بیماران بدون نیاز به ورزش کردن و یا تغییر در رژیم غذایی بتوانند وزن کم کنند. اکنون به نظر می‌رسد که یک تیم تحقیقاتی استرالیایی موفق به کشف داروی کاهش وزن شده است.

پروفسور دامین کیتینگ (Damien Keating) سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه فلیندرز (Flinders) استرالیا ژن چاقی را موسوم به RCAN1 در جوندگان یافته‌اند که می‌تواند در ساخت داروی کاهش وزن کم شایانی کند.

این تیم پس از کشف RCAN1 با تغییر ژنتیکی موش های آزمایشگاهی این ژن را از بدن آنها حذف کرده و سپس وزن این حیوانات را با رژیم های مختلف غذایی در طی هشت هفته تا 6 ماه مورد بررسی قرار دارند.

با پیدا کردن ژن RCAN1 شاید بتوان داروی ضد چاقی تولید کرد

در همه نمونه های آزمایشگاهی حتی در هنگام خوردن غذاهای بسیار چرب هم هیچ یک از این موش ها اضافه وزن پیدا نکردند.

محققان دریافتند که با حذف ژن RCAN1، بدن حیوانات در تبدیل چربی مضر سفید به چربی سالم قهوه‌ای بسیار بهتر عمل می‌کند. این اتفاق حتی زمانی که موش‌ها در حال استراحت بودند نیز رخ می‌داد.

دانشمندان اکنون در حال تحقیق این مورد هستند که آیا غیرفعال کردن ژن RCAN1 در انسان می‌تواند باعث کاهش وزن در انسان شود یا خیر

محققان علاوه بر این باید عواقب و عوارض جانبی بالقوه را نیز در نظر بگیرند، زیرا این ژن سلول‌ها را در برابر عوامل استرس‌زا که می‌تواند منجر به اختلالات عصبی مثل بیماری آلزایمر شود، محافظت می‌کند.

“کیتینگ” می‌گوید:

ما در حال حاضر مجموعه‌ای از داروهایی را تولید کرده‌ایم که پروتئینی را که این ژن می‌سازد، هدف قرار می‌دهد و اکنون در حال آزمایش آنها هستیم تا در نهایت داروی ضد چاقی تولید کنیم.

پروفسور کیتینگ در خصوص توسعه داروی کم کردن وزن می‌گوید که با توجه به نتایج ما، داروهایی که ما برای هدف قرار دادن RCAN1 در حال توسعه آنها هستیم، کالری بیشتری را در بدن افراد که حتی در حال استراحت هستند، می‌سوزانند.

این به معنای آن است که افراد می‌توانند بدون نیاز به رژیم غذایی یا انجام تمرینات ورزشی، چربی کمتری ذخیره کنند.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توان با ورزش کردن وزن کم کرد، مطلب بهترین زمان ورزش کردن را در تکراتو بخوانید.

بیشتر بخوانید:

اخبار پزشکی را در تکراتو بخوانید.

.

منبع: newatlasارسال نظر