به‌روزترین قیمت ۲۰۶ تیپ ۱ در سایت دیوار

ایران خودرو وقتی ایران خودرو شد که پای ۲۰۶ به نمایندگی‌اش باز شد. هاچ‌بک فرانسوی را تا آن زمان یعنی اوایل دهه هشتاد شمسی، فقط ماشین‌باز‌ها می‌شناختند؛ آن هم از طریق مجله و عکس‌هایی که از این خودرو در مسابقه‌ها یا خیابن‌های پاریس دست به دست می‌شد. معادله اما تغییر کرد، مونتاژ ۲۰۶ تحت نام تیپ ۱ در کشور آغاز شد و نسخه‌های زیادی از آن به بازار آمد. بعد از آن، تیپ ۲ تا ۶ و سپس مدل اس‌دی یا همان صندوق‌دار ۲۰۶ پا به میدان گذاشت. تیپ ۱ اما همچنان در سایت‌های خرید و فروش آنلاین مانند سایت دیوار- مرجع خرید و فروش دست دوم- آگهی می‌شود. اما خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۱ کارکرده در این سایت تا چه قیمتی و در چه تنوعی صورت می‌گیرد؟

ارزان‌ترین ۲۰۶ تیپ ۱ آگهی شده در سایت دیوار، ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. این خودروی یشمی رنگ مدل سال ۱۳۸۰ و ۴۰۰ هزار کیلومتر پیموده است. مالک آن می‌گوید:« ۲۰۶ از نظر فنی کاملا سالم است. کمک‌های جلو و لاستیک‌ها کاملا نو هستند و کف‌پوش هم تعویض شده است. از نظر شتاب هم هیچ مشکلی ندارد.»

در مورد دیگری خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۱ کارکرده تولید سال ۱۳۸۰، به رنگ برنز به قیمت ۱۸ میلیون تومان معامله می‌شود. این خودرو دو رنگ اما عقب جلوی آن پلمپ است. به قول فروشنده تمامی سرویس‌های آن نیز در مواقع مقرر صورت گرفته است. همچنین در یک آگهی دیگری خودرویی مشابه همین ۲۰۶ بدون تصادف و البته معاینه فنی به قیمت ۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. دزدگیر این خودرو ماجیکال تصویری، ضبط و باند آن پایونر و رنگش مشکی مات است.

اما گمان نکنید خرید پژو ۱۰۶ تیپ ۱ کارکرده فقط زیر ۲۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. این نکته را از طریق ۲۰۶های تیپ ۱ آگهی شده در سایت دیوار می‌گوییم. برای مثال در یک مورد ۲۰۶ تیپ ۱ با ۲۰۰ هزار کیلومتر کارکرد و به رنگ نقره‌ای، ۲۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این خودرو تا برج ۸ سال ۱۳۹۸ بیمه دارد و تخفیف بیمه آن نیز کامل است. مشخصات این ۲۰۶ به این ترتیب است:« عقب و جلو پلمپ، بدون تصادف، ضبط، باند و روکش تعویض شده، مجهز به دزدگیر قوی و حساس، سقف و ستون بی‌رنگ و لاستیک‌های بدون استهلاک.»

پژو ۲۰۶ تیپ ۱، قدیمی‌ترین تیپ این خودرو در ایران محسوب می‌شود. با این حال هنوز با اقتدار می‌راند. موتور به کار رفته در این خودرو از نوع تی یو ۳ است، یکی از بهترین و قوی‌ترین موتورهای موجود در بازار که از آن صدایی در نمی‌آید. حجم این موتور نیز حدود ۱۴۰۰ سی سی است. دست آخر به ظرفیت باک ۵۰ لیتری و مصرف سوخت کم ۲۰۶ تیپ ۱ می‌توان اشاره کرد. همه این‌ها نشان می‌دهد این وسیله نقلیه برای جوانان و یا کسانی که به اصطلاح در رانندگی تازه‌وارد هستند، گزینه بسیار مناسبی است. البته ۲۰۶ در طول همه این سال‌ها زیر پای پیر و جوان، خانواده و مجرد به خوبی کار کرده است. برای دیدن سایر آگهی‌های خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۱ کارکرده می‌توانید همین حالا به سایت دیوار مراجعه کنید. همچنین اگر فروشنده هستید، با چند مقایسه ساده و پرس‌و‌جو قیمت خودرویتان دستتان می‌آید، پس از قیمت واقعی بالاتر نروید تا بتوانید به زودی زود بفروشید. از وبلاگ دیوار نیز می‌توانید راهنمایی‌های ایده‌آلی در جهت گام‌های فروش و قیمت‌گذاری خودرو بخوانید.

منبع : ویرلن

پایان رپورتاژ آگهی /.

 

بیشتر بخوانید:

مقایسه پژو ۲۰۶ صندوقدار و راناارسال نظر