همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

حمایت پارک علم و فناوری پردیس و شهرداری منطقه 2 تهران از رویداد چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای

پارک علم و فناوری ایران و شهرداری منطقه 2 تهران با حمایت از رویداد مسابقه محور چالش منظومه ماهواره‌ای، از ارتقای کارآفرینی در صنعت فضایی با سازمان نوآوری فضایی ایران حمایت می‌کنند.

کارگزاری فارابی

به گزارش مرکز نواوری فضایی کیهان، رویداد مسابقه‌محور چالش منظومه ماهواره‌ای با همکاری پارک علم و فناوری پردیس، شهرداری منطقه 2 تهران و سایر نهادها و سازمان‌های همکار خود، قصد دارد تا به طراحان و ایده‌پردازان صنعت فضایی، با ارتقای طراحی و توسعه کسب و کارهای موجود یا در حال راه‌اندازی خود حمایت کند. ارائه فناوری‌های بومی در حوزه طراحی منظومه ماهواره‌ها و ارائه تسهیلات به طرح‌هایی که در آن‌ها از فناوری های طراحی منظومه ماهواره ها استفاده شده باشد، از جمله برنامه‌های این مرکز جهت ارتقای صنعت فضایی است.

مرکز نواوری فضایی کیهان به همراه گروه رویدادهای فاطر، رویداد مسابقه‌محور منظومه را به‌منظور گردهمایی دانشجویان، طراحان، تولیدکنندگان، دست‌اندکاران، صاحب‌نظران و علاقه‌مندان این حوزه در سال جاری برگزار خواهد کرد. در طی فرایند این رویداد، «کارگاه طراحی ماموریت فضایی و آشنایی با نرم افزار STK»، «کارگاه طراحی سیستمی» و «کارگاه توسعه طرح تجاری فضایی» برگزار خواهد شد.

رویداد «منظومه»، چالش طراحی منظومه ماهواره‌ای، توسط مرکز نوآوری فضایی کیهان و با حمایت سازمان فضایی ایران و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار می‌شود. این رویداد، یک مسابقه طراحی منظومه ماهواره‌ایست که در سه محور «پایش و مشاهده زمین»، «شبکه‌های مخابراتی، ارتباطاتی و اینترنت» و «شبکه ناوبری محلی فضاپایه» برگزار خواهدشد.

ریاست مرکز نواوری فضایی، جناب آقای مهندس کیوان کوکبیان با تایید این خبر، توضیح داد:

هدف این مسابقه علاوه بر ترویج دانش فضایی در بین نخبگان، یافتن پاسخ‌هایی برای چالش‌ها و مشکلات سایر صنایع با بهره‌گیری از این دانش است. حوزه‌هایی مانند ایجاد پایش به روز و مداوم با کمک تصاویر ماهواره‌ای، ایجاد شبکه مخابراتی- ارتباطی ماهواره‌ای به صورت برخط، حوزه اینترنت اشیا، سامانه‌های ناوبری و موارد مشابه از مواردی است که در آینده نزدیک به کمک شبکه ای هماهنگ از ماهواره‌ها (منظومه) توسعه خواهند یافت. لذا تمرکز این رویداد بر توسعه‌ی ایده و کاربردهای آرایش منظومه‌ای ماهواره‌ها در صنایع است. شهرداری‌ها در سراسر جهان از جمله کاربران نهایی این مسابقه هستند که از خروجی آن استفاده خواهند کرد.

گفتنی است طبق این تفاهم، مقرر شد تا شهرداری منطقه 2 تهران از تیم های برگزیده نیز حمایت انجام دهد.

این حمایت ها در قالب‌های زیر صورت خواهد گرفت:

  • حمایت از کسب وکارهای نوپای مدیریت شهری مبتنی بر دانش و فناوری فضایی
  • کمک به تدوین طرح کسب و کار مناسب، تشکیل تیم کاری و اجرای ایده‌های فضایی
  • ارتباط با صاحبان مساله و استخراج ایده‌های نوآورانه متناظر با مسائل واقعی صنعت هوافضا
  • کمک به تسهیل روندهای اجرای و اداری در راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای نوپا
  • کمک در جهت بهبود کیفیت محصولات و خدمات، و ثبات مالی کسب وکارهای نوپای فضایی

لازم به دکر است اولین گام جهت شرکت علاقه مندان در این رویداد، ثبت نام برای حضور در پیش‌رویداد از طریق پایگاه www.manzoumeh2019.ir خواهد بود. همچنین علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در شبکه‌‌های اجتماعی می‌توانند با آدرس @manzoumeh2019 نیز در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید:

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر