coinex
راهنمای خرید تکراتو

رتبه ششم سامسونگ در رده بندی برترین برندهای سال 2019

شرکت سامسونگ با ارزش 61 میلیارد دلار، موفق به کسب رتبه ششم در رده بندی ارزشمندترین و برترین برندهای سال 2019 شد. در این نوشته به مرور رشد این شرکت که 2 سال متوالی آن را در رده بهترین برندهای جهان قرار داده خواهیم پرداخت.

 شرکت سامسونگ الکترونیکس اعلام کرد موفق شده رتبه ششمی خود را در لیست برترین برندهای جهان موسوم به Best Global Brands 2019 حفظ کند. در این رده بندی جدید ارزش برند سامسونگ الکترونیکس برابر 61.1 میلیارد دلار اعلام شده است که نشان دهنده افزایش 2 درصدی در مقایسه با سال گذشته است.

رتبه ششم سامسونگ در رده بندی برترین برندهای سال 2019

از اصلی‌ترین عوامل این رشد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • معرفی منظم و مداوم محصولاتی متناسب با سبک زندگی و نیازهای جدید مشتریان که شامل یخچال‌های BESPOKE، تلویزیون Sero و گلکسی فولد می‌شود
  • پتانسیل رشد بالا بر اساس نوآوری‎های فنی برای دنیای آینده از جمله اینترنت 5G، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و خودروهای خودران
  • حفظ رتبه برترین برند در بازار حافظه‌های نیمه‌هادی و رهبری فنی در این صنعت

بخش موبایل سامسونگ با معرفی محصولات موفق سری گلکسی توانست امسال هم به روند رو به رشد خود ادامه دهد. با معرفی گلکسی فولد، سامسونگ به پیشتاز صنعت گوشی‌های هوشمند تاشو با مدل گلکسی فولد تبدیل شده و به این ترتیب بُعد تازه‌ای به شعار «کاری را که نمی‌توانی، انجام بده» داد. در حوزه نمایشگرها هم سامسونگ برای سیزدهمین سال متوالی و با معرفی تلویزیون‌های QLED 8K و نمایشگرهای MicroLED توانسته همچنان پیشتاز این بازار باقی بماند. در عین حال محصولاتی مثل تلویزیون Sero، Frame و Serif هم هرچه بیشتر به سبک زندگی جدید مشتریان نزدیک شد. در زمینه لوازم الکترونیکی، سامسونگ در هر دو بازار یخچال و ماشین لباسشویی همچنان پیشتاز باقی مانده و محصولاتی مثل BESPOKE را برای مشتریان متمایز خود معرفی کرد.

تکنولوژی 5G موبایل

سامسونگ همچنین در حوزه فناوری 5G هم پیشتاز بوده و اولین گوشی هوشمند 5G خود را معرفی کرد. این صنعت در تحقق اهداف ملموس در زمینه هوش مصنوعی هم بسیار تاثیرگذار است و توانسته تا حد بسیار زیادی روند توسعه خودروهای خودران را تسریع کند.

صنعت حافظه‌های نیمه هادی سامسونگ با تولید انبوه اولین DRAM موبایلی LPDDR5 با ظرفیت 12 گیگابایت و نسل ششم V-NAND، برای اولین بار با طراحی تک استک با بیش از 100 لایه، جایگاه پیشتاز خود را حفظ کرد. سامسونگ همچنین سرمایه گذاری مداومی در زمینه تحقیق و توسعه و تاسیسات تولیدی نیمه‌هادی‌ها داشته است.

تمدید شراکت و همکاری سامسونگ با کمیته ملی المپیک تا سال 2028

پیشتازی سامسونگ در بازار و سرمایه‌گذاری در نوآوری‌ها نیز در ارزیابی موفق امسال تاثیرگذار بوده است. سرمایه‌گذاری‌های شرکت محدود به تحقیق و توسعه داخلی نبوده و تلاش برای توسعه اکوسیستم تولید از طریق مشارکت‌های راهبردی و سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها هم توانسته فرصت‌های تجاری جدیدی را در زمینه‌های مختلف از جمله صنعت خودرو ایجاد کند.

وای‎اچ لی، مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ می‌گوید «بسیار خوشحالیم که تلاش‌های مداوم ما برای عرضه نوآوری‌های معنادار و راضی کردن مشتریان و کمک به داشتن زندگی بهتر، قدردانسته شده است. ما همچنان به حرف‌های مشتریان‌مان گوش داده و به یادگیری ادامه خواهیم داد تا از طریق نوآوری، پیشتاز تغییرات در جامعه باشیم و همه با هم رشد کنیم».

بعد از اعلام لیست برترین برندهای سال 2019، نشست امسال Best Global Brands روز اول آبان در شهر نیویورک برگزار خواهد شد.

جدول روند رشد برند سامسونگ در هفت سال گذشته :

سال 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019
ارزش برند (میلیون دلار) 39,610 45,462 45,297 51,808 56,249 59,890 61,098
رتبه برند 8 7 7 7 6 6 6

منبع: Samsung

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر