همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ماجرای درگیری لفظی ایلان ماسک و بیل گیتس چیست؟

درگیری لفظی ایلان ماسک و بیل گیتس با پاسخ ایلان ماسک به اظهار نظر بیل گیتس نسبت به استفاده از خودروهای الکتریکی ادامه پیدا کرده است.

ایلان ماسک، چهارمین فرد ثروتمند جهان نسبت به صحبت‌های بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت که عملکرد و کارایی کامیون‌های الکتریکی را زیر سوال برده بود، سخنان تندی را مطرح کرد.

جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان زمانی آغاز شد که بیل گیتس چندی پیش با انتشار مطلبی اعلام کرد که نسبت به استفاده از خودروهای الکتریکی به عنوان کامیون و برای پیمودن مسافت‌های طولانی خوشبین نیست.

ماجرای درگیری لفظی ایلان ماسک و بیل گیتس چیست؟

جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان

وی افزود که باتری‌های به‌کار رفته در این خودروها، بزرگ و سنگین هستند. حتی اگر بتوانیم در زمینه تولید باتری به فناوری‌های جدیدی هم دست یابیم، باز هم نمی‌توان از این محصولات در قالب کامیون‌های ۱۸ چرخ، کشتی‌های حمل بار یا جت‌های مسافربری استفاده کرد. استفاده از انرژی الکتریسیته برای پیمودن مسافت‌های کوتاه مناسب است و برای سایر محصولات باید چاره دیگری اندیشید.

ماجرای درگیری لفظی ایلان ماسک و بیل گیتس چیست؟
جدال لفظی میان دومین و چهارمین فرد ثروتمند جهان

اگرچه گیتس هیچ اشاره‌ای به تسلا نداشت، اما این صحبت‌ها به مذاق ایلان ماسک خوش نیامد و وی در واکنش به این صحبت‌ها اعلام کرد که گیتس چیز زیادی از فناوری‌های مربوط به خودروهای الکتریکی نمی‌داند.

بیشتر بخوانید:

اگر خاطرتان باشد شرکت تسلا سال گذشته از پیکاپ الکتریکی خود به نام سایبرتراک و مدل سه‌موتوره چهارچرخ متحرک آن نیز پرده برداشت. تسلا اعلام کرد که تولید سایبرتراک را از اواخر سال آینده میلادی و مدل پیشرفته سه‌موتوره آن را نیز در سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد کرد.

سخنان تند ماسک علیه گیتس تازگی ندارد و او ماه فوریه در توییتی اعلام کرد که صحبت با گیتس بی‌فایده است و هیچ نتیجه‌ای ندارد. ماسک این صحبت‌ها را در حالی مطرح کرد که گیتس در مصاحبه‌ای گفته بود در خرید خودروی الکتریکی، پورشه تایکان را به مدل‌های تسلا ترجیح داد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره درگیری لفظی ایلان ماسک و بیل گیتس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر