کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 به چه معناست؟

یکی از مسائلی که ذهن کاربران آیفون را به خود مشغول کرده است، نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 است که در گوشه آیفون ظاهر میشود. با ما همراه باشید.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

یکی از مسائلی که تقریبا تمامی کاربران پس از نصب نسخه مشاهده کردند، روشن شدن یک نقطه نارنجی یا سبز حین استفاده از برخی برنامه‌ها بود.

این موضوع یک نقص در برنامه نویسی سیستم عامل iOS نیست و شرکت اپل با هدف ارتقاء امنیت و حریم خصوصی کاربران این نقطه را به گوشی‌های خود اضافه کرده است. محل قرارگیری این نقطه رنگی، در بالا و سمت راست گوشی‌های پشتیبانی کننده از iOS 14 است، اما هیچ ارتباطی با شبکه یا وضعیت اتصال گوشی به اینترنت ندارد.

نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 به چه معناست؟

در این سیستم عامل با قابلیت‌های زیادی مانند ویجت‌ها، App Library و حتی امکان تغییر مرورگر یا برنامه ایمیل پیش فرض روبه‌رو می‌شویم که البته در زمینه امنیت نیز اپل بهبودهای زیادی را در این سیستم عامل خود اعمال کرده است.

بیشتر بخوانید:

یکی از مهمترین ویژگی‌های این سیستم عامل، نمایش نقاط نارنجی و سبز رنگ در بالای نمایشگر است که ظاهرا باعث سردرگمی برخی کاربران مخصوصا در هنگام آنلاک گوشی شده است.

نقاط نارنجی و سبز در iOS 14

نقطه نارنجی رنگ به شما اطلاع می‌دهد که میکروفن گوشی در حال استفاده است و صدا ضبط می‌شود. برای مثال اگر در حال استفاده از سیری باشید، این نقطه به چشم می‌خورد. اگر از برنامه‌ای استفاده می‌کنید که هیچ نیازی به میکروفن ندارد، اما همچنان این نقطه نارنجی رنگ در بالای نمایشگر ظاهر می‌شود، احتمالا این اپ بدون اجازه شما در حال ضبط صدای پس زمینه است.

اگر نمی‌دانید کدام برنامه در حال استفاده از میکروفن است، با دسترسی به کنترل سنتر می‌توانید این اپ را شناسایی کنید. پس از این کار برای حفظ امنیت خود می‌توانید این برنامه را از روی آیفون حذف کنید.

عملکرد نقطه سبز رنگ مشابه نقطه نارنجی رنگ است، با این تفاوت که به استفاده از دوربین اشاره می‌کند و به همین علت در هنگام آنلاک کردن دستگاه با استفاده از فیس آیدی، شاهد نمایش آن در بالای صفحه نمایش هستید. هنگامی که در حال سلفی گرفتن باشید یا اینکه از برنامه‌های تماس تصویری مانند فیس تایم یا واتساپ استفاده کنید نیز این نقطه به نمایش گذاشته می‌شود.

در زمان استفاده از دوربین اصلی آیفون در iOS 14 نیز این نقطه سبز رنگ به نمایش گذاشته می‌شود، بنابراین اگر برنامه‌ای بدون اجازه شما در حال استفاده از دوربین اصلی یا سلفی گوشی باشد، شما از این موضوع مطلع خواهید شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر