همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هک لینکدین : لو رفتن 500 میلیون حساب کاربری

همین طور که سرگرم بحث از لو رفتن اطلاعات 500 میلیون کاربر فیسبوک بودیم، خبر هک لینکدین و باز هم لو رفتن 500 میلیون حساب کاربری منتشر شد.

در شرایطی که توجهات به هک عظیم فیسبوک متمرکز بود، اطلاعات 500 میلیون حساب کاربری لینکدین برای فروش آنلاین قرار داده شده و خبر هک این شبکه اجتماعی نیز منتشر شد.

این اطلاعات شامل اطلاعات خصوصی نظیر آدرس ایمیل، شماره تلفن، اطلاعات محل کار، نام کامل، شناسه حساب کاربری، لینک های دیگر شبکه های اجتماعی و جزئیات دیگری است. بر طبق گزارشات موجود، داده های هک شده توسط یک کاربر ناشناس در انجمن هکرها به فروش گذاشته شده است.

هک لینکدین : لو رفتن 500 میلیون حساب کاربری

این هکر به عنوان نمونه کار خود اطلاعات 2 میلیون کاربر را بدون نیاز به پرداخت هزینه و به طور عمومی منتشر کرده است. هکر در ازای فروش اطلاعات شخصی کاربران، مبلغی به صورت بیت کوین از کسانی که اطلاعات را می خواهند درخواست کرده است.

لینکدین بیش از 740 میلیون کاربر دارد و آمار مرتبط با این هک نشانگر این است که داده های بیش از دو سوم کاربران این سرویس هک شده است و به فروش گذاشته شده است. این خبر ابتدا توسط یک خبرگزاری معتبر گزارش شد و بعد لینکدین خبر هک را تایید کرد. در بیانیه رسمی این شبکه اجتماعی آمده است:

ما به طور پیوسته درحال پیگیری این موضوع هستیم. اما به نظر می رسد مجموعه ای از اطلاعات کاربران ما همین الان درحال فروش به صورت آنلاین است و این اطلاعات به طور کامل از سرورهای ما استخراج و جمع آوری شده است. این موضوع خلاف قوانین شبکه اجتماعی ما است و آن را دنبال می کنیم. اطلاعات استخراج شده از کاربران شامل شماره تلفن ها، ایمیل، اطلاعات محل کار و حتی لینک های اکانت های کاربران در شبکه اجتماعی دیگر است

هک لینکدین : لو رفتن 500 میلیون حساب کاربری

چندی پیش از این بود که خبر لو رفتن اطلاعات 533 میلیون کاربر فیسبوک به طور رایگان در یک انجمن هکری منتشر شد. این مجموعه بزرگ شامل کاربرانی از 106 کشور و از جمله بیش از 320 هزار کاربر ایرانی فیسبوک بود. اطلاعات منتشر شده شامل آدرس ایمیل، شماره تلفن، شناسه های فیسبوک، مکان ها، تاریخ تولد و بیوگرافی کاربران است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص هک لینکدین و لو رفتن اطلاعات 500 میلیون کاربر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر