همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ؛ متن کامل و آخرین اخبار

در جلسه امروز صبح نمایندگان مجلس با اولویت دادن به طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در خارج از نوبت و در هفته آینده موافقت کردند.

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار قرار است هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار گیرد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چهارشنبه ۱۷ شهریور ماه در نشست علنی با ۱۵۷ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و ۶ رایی ممتنع از ۲۰۲ نماینده حاضر با بررسی خارج از نوبت این طرح موافقت نمودند و هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد رفت.

طراح اصلی این طرح احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد جدید ایران است. در ادامه با دانلود متن کامل طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و آخرین خبرها همراه تکراتو باشید.

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار

متن کامل و آخرین اخبار

سیدغنی نظری خانقاه نماینده مردم خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی درباره علت مخالفت خود با اولویت قرار گرفتن طرح تسهیل صدور برخی مجوزها برای کسب و کار، در دستورکار صحن، گفت: این طرح یکی از نیازهای اساسی کشور است اما جزو اولویت ها نیست. اکنون اولویت کشور بحث واکسیناسیون عمومی است و ما هنوز بعد از یک سال و نیم نتوانسته ایم اولویت های کشور را تشخیص دهیم.

او در ادامه گفت:

برخی تبصره ها در این طرح موجب بیکار شدن افراد می شوند مانند بخش هایی که مربوط به وکالت و سردفتری است، آزمون های وکالت سردفتری در کشور برگزار می شود که با تصویب این طرح بسیاری از وکلا به خیل بیکاران اضافه خواهند شد.

طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ؛ متن کامل و آخرین اخبار
طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ؛ متن کامل و آخرین اخبار

وی توضیح داد: «این طرح موجب برهم زدن نظم موجود براساس قوانین کلی می شود و بسیار اشتباه است، همچنین گزارش این طرح در اختیار نمایندگان برای بررسی بیشتر قرار نگرفته است.» از طرفی جعفر قادری نماینده شیراز و زرقان در مجلس در موافقت با در اولویت قرا گرفتن این طرح، گفت: این طرح حدود ۷ ماه با محوریت خاندوزی وزیر اقتصاد و حضور کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس، دیوان محاسبات، دولت و اصناف و… بررسی و در نهایت با اکثریت آراء در کمیسیون ویژه جهش تولید تصویب شد. او افزود:

در شرایط کنونی کشور با کسری بیش از ۵۰ درصدی بودجه در کشور مواجه هستیم باید برای ایجاد رونق اقتصادی و جذب سرمایه خارج از کشور و نگهداری سرمایه ها در داخل محیط کسب و کار را تسهیل کنیم. دو تبصره این طرح مربوط به دفترداران و وکلا است که می توان با ارائه پیشنهادات نمایندگان آن را اصلاح یا حذف کرد.

وی بیان کرد: رتبه کشورمان در حوزه تسهیل محیط کسب و کار در دنیا ۱۲۷ است و در حوزه اقتصادی که یک زمانی رتبه ۱۶ را داشتیم اکنون به رتبه ۲۶ تنزل پیدا کرده ایم که این موضوع با توجه به نیاز کشور به رونق تولید قابل قبول نیست و نمی تواند سرمایه ها را جذب کرد.

متن کامل طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:‌

.

نظر شما در خصوص طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست ؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر