;
coinex

زمزمه های افزایش قیمت اسنپ و تپسی به گوش می‌رسد

قرار است از ابتدای اردیبهشت ماه، کرایه‌های تاکسی گران‌تر شود و در این میان، زمزمه‌های افزایش قیمت اسنپ و تپسی نیز به گوش می‌رسد.

درست مانند سال‌های گذشته، با شروع سال جدید کرایه‌های تاکسی نیز گران‌تر می‌شود و طبق اطلاعات موجود، در سال 1401 با افزایش قیمت کرایه‌ها بین ۲۵ تا ۳۰ درصد مواجه هستیم. البته در خصوص کرایه تاکسی‌ها گمانه زنی‌های مختلفی شنیده می‌شود.

برای نمونه، سازمان تاکسیرانی اعلام کرده بود قرار است آنها هم همانند اسنپ و تپسی، روش قیمت شناور را برای تاکسی‌های پایتخت را به کارگیرند. با وجود این، آیا باید در سال جدید شاهد افزایش کرایه‌ های اسنپ و تپسی باشیم؟

افزایش قیمت اسنپ و تپسی در سال جدید رخ می‌دهد؟

همانطور که کمی پیش اعلام کردیم، رئیس سازمان تاکسیرانی در مصاحبه‌ای گفته که قرار است نرخ تاکسی در تهران شناور باشد و این بدین معناست که براساس ساعت‌های پیک و نوع و زمان سفر قیمت‌ها تغییر پیدا می‌کند. از این رو، این سوال پیش می‌آید که افزایش قیمت اسنپ و تپسی در سال 1401 چقدر جدی است.

در پاسخ به این سوال، تپسی اعلام کرده که هنوز تصمیمی در مورد افزایش قیمت‌ها نگرفته و در روزهای آینده نسبت به تغییر یا متناسب‌سازی تعرفه‌های سفر در این پلتفرم تصمیم‌ نهایی خود را گرفته و آن را اعلام می‌کند.

افزایش قیمت اسنپ و تپسی

مدیر تجاری اسنپ، فرید شهابی نیز گفته است که قیمت‌گذاری در اسنپ تابعی از عرضه و تقاضا است و با این روش آن‌ها تلاش می‌کنند علاوه‌بر مناسب بودن قیمت برای مسافران، درآمد کاربران راننده را نیز بهینه کنند.

وی در ادامه بیان خود به رانندگان اسنپ یادآوری کرده که افزایش هزینه‌ها در ساعات کم درخواست، درخواست‌ها را کاهش داده و در نهایت درآمد راننده‌ها را نیز کم می‌کند. از طرفی اگر درخواست برای هر راننده زیاد باشد، عموما ترافیک هم شدید است. پس درنهایت تعداد سفرهایی که راننده اسنپ می‌تواند انجام دهد، کاهش می‌یابد.

شهابی در ادامه گفته است که در اسنپ سعی می‌کنند بسته به شرایط، قیمت‌ها را متناسب‌سازی کنند. وی در ادامه تاکید کرده است:

هرچند تغییر نرخ ناوگان حمل‌ونقل عمومی به یک‌باره در اسنپ اعمال نخواهد شد، اما در بلندمدت تأثیر این افزایش بر قیمت‌های اسنپ قابل انکار نیست.

مطالب بیشتر در تکراتو:

.

نظر شما درباره افزایش قیمت اسنپ و تپسی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (96 نظر)

  ما که اسنپ رو تعطیل کردیم و شغل دیگری پیدا کردیم.بل این کرایه های ناچیز هزینه استهلاک ماشین در نمیاد .
  اگه یه فکری نکنند راننده های دائمی مجبورن تغییر شغل بدن.پاره وقت شاید مشکلی نداشته باشه

  پاسخ

  قیمت تعمیرات بیست سی ملیونی سر سال که برسه راننده پراید که کل درآمد سالش ۳۰ ملیون بوده باز باید بزنه تو سرش که حالا ۳۰ ملیون ندارم چیکار کنم
  اینبار ماشینمو بفروشم آیا شرکت اسنپ هزینه ها را پرداخت میکند

  پاسخ

  نه فقط سر سال یه تعمیر سی ملیونی بابت تعمیر یه پراید کل درآمد یکسالش که پرید میزنه تو سرش که باید بفروشم

  پاسخ

  سلام
  خدایی داریم اذیت میشیم خیلی خسته کننده شده کرایه باید بالاتر بره با این تورم نمیشه نفس کشید
  (برده داری مدرن )

  پاسخ

  شما بگید، سال چهارصد و یک، از پردیس تا تهرانپارس کرایه سی هزار تومنی یعنی چی؟ والا بخدا ارزش کار خیر و هم اسنپ برد،

  پاسخ

  من بعضی وقتها کولر میزنم چونکه هوا گرمه ولی برای خودم برای مسافر نهایت شیشه را میکشم پایین!!؟؟

  پاسخ