coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

زمان واریز سود سهام عدالت و تکلیف جاماندگان مشخص شد

سلمانی، معاون وزارت امور اقتصادی و دارایی از زمان واریز سود سهام عدالت خبر داد. علاوه‌بر این، خبرهایی هم از تعیین تکلیف جاماندگان دریافت سهام عدالت به گوش می‌رسد.

این روزها خبرهای خوبی از بورس به گوش می‌رسد. گزارش‌ها حاکی از آن هستند که شاخص کل بورس در روز گذشته، 0.2 درصد و شاخص هم‌وزن نیز حدود 1 درصد رشد کردند. کارشناسان، بورس متعادل و گاها نزولی را پیش‌بینی کرده‌اند و چند سیگنال هم برای سهام‌داران وجود دارد.

زمان واریز سهام عدالت

معاون وزارت امور اقتصاد و دارایی به افرادی که سود سهام عدالت سال گذشته را دریافت نکرده‌اند وعده داد که تا پایان اردیبهشت ماه، این سود قطعا واریز می‌شود. به گفته کارشناسان، عرضه سهام عدالت و واریز سود آن، پیامدهای مثبتی را در معاملات بورس به همراه دارد و باعث صعودی شدن بازار در بلند مدت می‌شود.

زمان واریز سود سهام عدالت و تکلیف جاماندگان مشخص شد

محمد پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی کشور نیز از تعیین تکلیف جاماندگان خبر داده است. بنا بر اظهارات او، حدود 4 تا 5 میلیون نفر برای دریافت سهام در اولویت هستند. افرادی که تحت پوشش نیستند، در اولیت بعدی قرار دارند. وضعیت دارایی، درآمد و شرایط زندگی این افراد مطابق با قانون، تعریف خواهد شد و با روش علمی، شناسایی می‌شوند.

تازه‌های بورس

بورس روز گذشته بیش از 3000 واحد رشد کرده و در محدوده 1 میلیون و 525 هزار واحد ثابت ماند. کارشناسان، بورس متعادل و گاها نزولی را پیش‌بینی کرده‌اند.

گفته می‌شود که دو نماد فروسیل و حگهر در فرابورس، عرضه اولیه می‌شوند. این دو عرضه اولیه، نقدینگی جدیدی را به بازار سرمایه وارد می‌کنند.

صادقی، عضور هیئت عامل صندوق توسعه ملی در این‌باره توضیح داد که مبلغ سپرده‌گذاری در صندوق به 1 هزار و 300 میلیارد تومان می‌رسد و قرار است تا آخر اردیبهشت ماه، 1 هزار و 300 هزار میلیارد تومان دیگر نیز واریز شود. تا روز یکشنبه، 4 هزار میلیارد تومان پرداخت شده که تا پایان اردیبهشت ماه به 5 هزار و 300 میلیارد تومان می‌رسد.

زمان واریز سود سهام عدالت و تکلیف جاماندگان مشخص شد

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت به یکی از موضوعات اساسی اشاره کرد که می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر عملکرد بورس داشته باشد. او اعلام کرده است مذاکرات یکی از مسائل روز جمهوری اسلامی است. او گفته است که دولت برای صیانت کامل از حقوق ملت تلاش می‌کند و از ساز و کارهای دیپلماتیک بین‌الملل عقب‌نشینی نخواهد کرد. در حال حاضر، اطلاعات تازه‌ای از جریان مذاکرات در وین، در دسترس نیست.

پیش‌بینی می‌شود که اگر توافق صورت بگیرد، بورس در کوتاه مدت صعودی می‌شود؛ در غیر این‌صورت، بازار در کوتاه مدت، روند متعادل و رو به پایینی خواهد داشت.

علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی هم گفته است طبق داده‌های شفاف بورس انرژی،‌ فروش بنزین 500 تومانی در بورس انرژی انجام نشده و تمام محموله‌های صادراتی بنزین، قیمت مشخصی دارند. همه معاملات به صورت شفاف و اطلاعات مربوط به آن، هر روز در سایت منتشر می‌شوند و این به دلیل ماهیت و سازوکار بورس، اجتناب‌ناپذیر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد زمان واریز سود سهام عدالت چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر