;
coinex

قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکا را بخوانید

افزایش 25 دلاری حق اشتراک ماهیانه قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکاست. کاربرانی که در گذشته 110 دلار بابت اینترنت ماهواره‌ای پرداخت می‌کردند از این پس ملزم به پرداخت 135 دلار خواهند بود.

اینترنت استارلینک بر خلاف وعده خود، به طور کامل قابل حمل نیست. خدمات SpaceX برای کاربرانی که با وسیله نقلیه خود در حال حرکت هستند غیر فعال است.

جزئیات قانون جدید اینترنت استارلینک

در هفته جاری، ایلان ماسک هزینه ماهیانه اشتراک اینترنت استارلینک خود را 25 دلار افزایش داد.

شرکت SpaceX روز چهارشنبه،‌ ایمیلی را به کاربران خود ارسال کرد که در آن ذکر شده بود کاربران به طور موقت قادر به تغییر موقعیت دیش استارلینک خود خواهند بود. یک کپی از این ایمیل به دست CNBC رسیده است. با تغییر موقعیت جغرافیایی دیش‌های استارلینک، کاربران همچنان به اینترنت پر سرعت دسترسی خواهند داشت.

در صورتی که مشتریان قصد استفاده از این ویژگی را داشته باشند ملزم به پرداخت حق اشتراک 135 دلار (به جای 110 دلار) خواهند بود.

قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکا را بخوانید

قابلیت جابجایی مودم‌های استارلینک از قبل وجود داشت

بسیاری از کاربران سال گذشته در رسانه‌های اجتماعی از امکان جابجایی دیش استارلینک گزارش داده بودند. به عقیده کاربران، قانون جدید اینترنت استارلینک از قبل اجرایی شده بود.

اینترنت استارلینک به لطف سرعت بالایی که دارد مورد توجه جوامع عشایری (از جمله عشایر vanlife) قرار گرفته است. از این پس شرکت اسپیس ایکس بابت ارائه خدمات تغییر مکان جغرافیایی از کاربران هزینه اضافی دریافت خواهد کرد.

دیش‌های استارلینک بین 10 تا 15 پوند وزن دارند و کیت همراه با آن شامل یک روتر وای فای و پایه نگهدارنده عمودی است. شبکه Starlink از حدود 2000 ماهواره در مدار پایین زمین برای ارائه اینترنت پرسرعت در تمامی مکان‌ها تشکیل شده است. اسپیس ایکس در ماه مارس اعلام کرد که این شرکت حدود 250000 مشترک اینترنت استارلینک دارد که این افراد شامل مصرف کنندگان و مشتریان سازمانی می‌شوند.

قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکا را بخوانید

امکانات ویژه اینترنت استارلینک

قانون جدید اینترنت استارلینک امکانات ویژه‌ای را برای کاربران به همراه دارد. کاربرانی که حق اشتراک 135 دلاری را پرداخت کنند از بیشترین سرعت اینترنت در تمامی زمان‌ها بهره‌مند خواهند شد. سرعت‌ اینترنت استارلینک بنا بر تبلیغات این شرکت بین 100 تا 200 مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

استارلینک منابع شبکه خود را برای کاربرانی که از خدمات جدید این شرکت بهره‌مند شده باشند در اولویت قرار خواهد داد. هنگامی که دیش استارلینک را به مکانی جدید منتقل کنید، این اولویت‌بندی ممکن است منجر به کاهش خدمات، به خصوص در زمان اوج استفاده یا ازدحام شبکه شود.

برای کاربرانی که چندین آنتن استارلینک دارند، قابلیت حمل می‌بایست برای هر کدام از آنتن‌ها به صورت جداگانه تهیه شود؛ این بدان معناست که کاربران به ازای هر دیش اضافه 25 دلار بیشتر خواهند پرداخت.

شرایط استفاده از اینترنت استارلینک برای مسافران بین‌المللی

قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکا برای کاربران بین‌المللی نیز اعمال شده است. کاربران بین‌المللی تنها در کشوری که ثبت نام کرده‌اند قادر به استفاده از این دیش‌ها خواهند بود.

در صورتی که بیش از دو ماه است که از اینترنت استارلینک در یک کشور خارجی استفاده می‌کنید، می‌بایست آدرس سرویس ثبت شده خود را بروزرسانی کنید. راه حل دیگری که پیش رویتان قرار دارد، خرید یک استارلینک جدید است.

توضیحات شرکت اسپیس ایکس نحوه تشخیص جابجایی مکان مشتریان را مشخص نکرده است. این جابجایی می‌تواند توسط خود کاربر گزارش شده و یا به صورت اتوماتیک توسط اسپیس ایکس تشخیص داده شود.

قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکا را بخوانید

فعال‌سازی استارلینک برای وسایل نقلیه متحرک

شرکت اسپیس ایکس در زمینه با اهداف آینده تیم خود برای ایجاد قابلیت استفاده از اینترنت استارلینگ در وسایل نقلیه متحرک (نظیر خودروها، قایق‌ها و وسایل تفریحی) اطلاع‌رسانی انجام داده است. کاربران برای استفاده از این قابلیت می‌بایست در مکانی ثابت قرار داشته باشند.

اسپیس ایکس می‌گوید: استفاده از کیت استارلینک در حین حرکت، گارانتی کیت را از بین خواهد برد.

سال گذشته یک راننده در شهر کالیفرنیا به دلیل نصب آنتن استارلینک بر روی کاپوت خودروی خود حین رانندگی توسط پلیس جریمه شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره قانون جدید اینترنت استارلینک در آمریکا چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: cnbc

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر