او ام پی فینکس

خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اکسی اینفینیتی باز هم هک شد، این بار در دیسکورد!

سرور اکسی اینفینیتی در دیسکورد هک شد. توسعه‌دهندگان موفق شدند پیام جعلی و ربات MEE6 را از سرور اصلی حذف کنند.

مستر بلیط

Axie Infinity یک بازی NFT است و کاربران در این بازی می‌توانند توکن NFT دریافت کنند. سرور دیسکورد این رمزارز در روز چهارشنبه مورد حمله هکرها قرار گرفت. هکرها در این حمله، ربات MEE6 سرور را مختل کردند.

MEE6 یک ربات دیسکورد معروف است که عمدتاً از آن برای خودکارسازی نقش‌ها و پیام‌ها در این شبکه استفاده می‌شود. بسیاری از پروژه‌های رمزارزی از این ربات بهره می‌برند.

ماجرای هک مجدد اکسی اینفینیتی

مهاجمان این بار سرور دیسکورد را به عنوان هدف خود در نظر گرفتند. این افراد از ربات MEE6 برای اضافه کردن مجوز جعلی به یک حساب آلوده استفاده کردند. مهاجمان پس از هک سرور، اعلامیه‌ای جعلی درباره عملیات ضرب اکسی اینفینیتی صادر کردند.

توسعه دهندگان موفق شدند ربات MEE6 و پیام‌های جعلی ارسال شده از سرور اصلی را حذف کنند. حساب رسمی توییتر پروژه اکسی اینفینیتی به کاربران هشدار داد که تا زمانی که دیسکورد خود را راه‌اندازی مجدد نکنند همچنان پیام جعلی را مشاهده خواهند کرد.

اکسی اینفینیتی باز هم هک شد، این بار در دیسکورد!

توسعه دهندگان اکسی اینفینیتی همچنین ادعا کردند که تداخل در ربات MEE6 پدیده جدیدی نیست و بسیاری از پروژه‌های دیگر نیز با مشکلات مشابه مواجه شده‌اند. کانال رسمی پشتیبانی MEE6 Discord اتهامات مربوط به هک را رد کرده است. به عقیده پشتیبان‌های MEE6 هیچگونه فعالیت غیرعادی در این ربات مشاهده نشده است.

کلاهبرداری رمزارزی در سرورهای دیسکورد

بسیاری از افراد معتقدند هکرها ابتدا اکانت‌های ادمین‌های سرور را هک کرده و سپس با استفاده از ربات MEE6 مدیریت را به اکانت‌های جایگزین انتقال دادند. این کار به آن‌ها کمک کرد تا پیام‌های خود را ارسال کرده و در عین حال هویت حساب سرپرست سرور را پنهان کنند.

هک سرور دیسکورد Axie Infinity در گذشته نیز صورت گرفته است. ماه گذشته بیش از 600 میلیون دلار از Ronin bridge اکسی اینفینیتی به سرقت رفت. نقص امنیتی اخیر باعث کاهش اعتماد جوامع رمزارزی به این بازی شده است. از Axie Infinity در گذشته به عنوان یک پروژه انتقلابی در حوزه بازی‌های بلاکچین یاد می‌شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره هک سرورد دیسکورد Axie Infinity چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: cointelegraph

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر