coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

کوین اسپیسی به چهار مورد آزار جنسی متهم شد

اتهامات آزار جنسی به کوین اسپیسی بار دیگر پای این بازیگر را به دادگاه باز خواهد کرد. البته اگر دست پلیس بریتانیا به اسپیسی برسد!

کوین اسپیسی که خیلی‌ها او را با فرانک آندروود سریال House Of Cards  می‌شناسند و البته فیلمبازها بازی درخشانش در فیلم «هفت» ساخته دیوید فینچر را فراموش نخواهند کرد، دوباره به آزار جنسی متهم شد. هفته گذشته، دادستانی بریتانیا اعلام کرد که مجریان قانون اتهامات مربوط به چهار مورد تجاوز جنسی علیه سه مرد و همچنین یک اتهام تعرض جنسی به فردی بدون رضایت وی را تایید کرده است؛ اما اسپیسی 62 ساله نمی‌تواند به طور رسمی متهم شود مگر اینکه وارد انگلیس یا ولز شود.

یکی از نمایندگان کوین اسپیسی در برنامه تلویزیونی صبح بخیر آمریکا  ABC News در بیانیه‌ای گفت که اسپیسی برای دفاع از خود به بریتانیا سفر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: نتیجه دادگاه جانی دپ و امبر هرد اعلام شد

ماجرای اتهامات آزار جنسی به کوین اسپیسی

در بیانیه نماینده کوین اسپیسی آمده است: «در حالی که از رسانه‌ای شدن چنین تهمت‌هایی بدون مدرک معتبر ناامید هستم، به محض اینکه بتوانم به طور داوطلبانه در بریتانیا حاضر می‌شوم و از خود در برابر این اتهامات دفاع می‌کنم، مطمئنم بی‌گناهی من ثابت خواهد شد.»

ماجرای اتهامات آزار جنسی به کوین اسپیسی

اتهامات مربوط به سه شاکی است. حوادث ادعایی مربوط به مارس 2005، آگوست 2008 و آوریل 2013 است. در آن سال‌ها، آقای اسپیسی مدیر هنری تئاتر Old Vic در لندن بود. همه این حوادث در لندن رخ داده است، به جز یکی از حوادث که در سال 2013  و در گلاسترشایر انگلیس رخ داده است. پلیس متروپولیتن گفت که یکی از این مردان اکنون  در آستانه 40 سالگی است و دو نفر دیگر در 30 سالگی به سر می‌برند؛ اما سن دقیق آنها را اعلام نکرد.

کوین اسپیسی در بیانیه خود همچنین گفت: «من از بیانیه دادستانی سلطنتی که در آن با دقت به رسانه‌ها و مردم یادآوری کردند که من مستحق یک محاکمه عادلانه هستم و تا زمانی که خلاف آن ثابت نشود بی‌گناهم بسیار قدردانی می‌کنم.»

از روز سه‌شنبه که این خبر همه روزنامه‌ها و فضای مجازی را پر کرده، سخنگوی دادستانی سلطنتی سکوت نموده و از هر گونه اظهار نظر خودداری کرده است.

داستان اتهامات آزار جنسی به کوین اسپیسی از کجا شروع شد؟

اولین کسی که علناً کوین اسپیسی، برنده دو جایزه اسکار را به آزار جنسی متهم کرد، آنتونی رپ، بازیگر 50 ساله هالیوودی بود که در سال 2017 مدعی شد کوین اسپیسی در دهه 1980، زمانی که او 14 ساله بوده، به بخش‌های جنسی بدن او دست زده است. در حال حاضر، اسپیسی مشغول دفاع در دادگاه اتهامات رپ است و در نیویورک به سر می‌برد.

اتهامات آزار جنسی به کوین اسپیسی

پس از علنی شدن اتهامات آنتونی رپ در یک مقاله، 20 نفر که با اسپیسی در تئاتر Old Vic در لندن کار می‌کردند، جایی که او به مدت 11 سال مدیر هنری بود، او را به رفتار نامناسب متهم کردند. این تئاتر که هفته گذشته اعلام کرد نمی‌تواند در مورد پرونده‌های جنایی در حال انجام اظهار نظر کند، تحقیقات مستقلی را انجام داده است. البته اسپیسی در این تحقیقات مشارکت نداشته است. با این حال، تئاتر Old Vic  گزارشی منتشر کرد که در آن نتیجه‌ گرفته بود، شاید ستاره بودن و موقعیت اسپیسی در Old Vic مانع از این شده که مردم و به‌ویژه کارمندان یا بازیگران جوان احساس کنند، می‌توانند با مقامات قانونی کشور صحبت کنند یا دستی برای کمک بلند کنند.»

کوین اسپیسی، بازیگر سرشناس هالیوودی، روز سه‌شنبه گفت که داوطلبانه به بریتانیا سفر می‌کند تا با اتهامات تجاوز جنسی روبرو شود و به مقامات آنجا اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به پیگیری روند استرداد، او را رسماً متهم کنند.

در حال حاضر این بازیگر 62 ساله بعد از مدت‌‌ها تحریم توسط هالیوود و خانه نشینی و البته حذف از سریال House Of Cards، به تازگی توانسته نقشی در دو فیلم امریکایی و یک فیلم اروپایی به دست آورد. با این حال باید دید، پرونده جدیدی که در بریتانیا علیه کوین اسپیسی باز شده است، مشکلی برای ادامه حضورش در سینما به وجود خواهد آورد یا خیر.

نظر شما اتهامات آزار جنسی به کوین اسپیسی درباره چیست؟ نظرات خود را با تکراتو به اشتراک بگذارید.

منبع: nytimes

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر