او ام پی فینکس

خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سیاست‌های فدرال رزرو ریسک رکود اقتصادی در آمریکا را افزایش می‌دهد

گلدمن ساکس نگرانی‌های خود را در زمینه با تصمیمات احتمالی فدرال رزرو آمریکا اعلام کرد. اقتصاددانان بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس اعتقاد دارند احتمال بروز رکود اقتصادی در آمریکا افزایش یافته است.

مستر بلیط

اقتصاددانان گلدمن ساکس معتقدند فدرال رزرو در صورت افزایش بیشتر قیمت انرژی، حتی در صورتی که میزان فعالیت‌ها نیز کاهش یافته باشد، سیاست‌‌های ضد تورمی خود را پیاده خواهد کرد.

افزایش احتمال رکود اقتصادی در آمریکا

اقتصاددانان گلدمن ساکس به رهبری Jan Hatzius، روز دوشنبه در نامه‌ای اعلام کردند که بانک سرمایه‌گذاری جهانی، احتمال رشد اقتصادی در آمریکا را کمتر از گذشته تخمین زده است. خبرگزاری بلومبرگ نیز معتقد است که خطر رکود اقتصادی در آمریکا در حال افزایش است.

گلدمن ساکس در گزارش جدید خود نسبت به مداخله بیشتر فدرال رزرو در بازار پول با هدف مهار نرخ فزاینده تورم ابراز نگرانی کرد. در صورت ادامه‌ روند صعودی بهای انرژی، این اتفاق رخ خواهد داد.

سیاست‌های فدرال رزرو ریسک رکود اقتصادی در آمریکا را افزایش می‌دهد

بانک گلدمن ساکس هشدار داد که افزایش شدید نرخ بهره خطراتی نظیر کاهش تولید و افزایش بیکاری را در پی خواهد داشت. هفته گذشته، فدرال رزرو بیشترین افزایش نرخ بهره را از سال 1994 تاکنون اعلام کرد.

طبق پیش‌بینی‌های جدید گلدمن ساکس، میزان رکود اقتصادی در سال آینده با افزایش 100 درصدی از 15 درصد به 30 درصد خواهد رسید. Goldman Sachs معتقد است در صورتی که سال آینده رکود اقتصادی رخ ندهد، به احتمال 25 درصد افت تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال دوم اتفاق خواهد افتاد. به عبارت دیگر، احتمال تجمعی بروز رکود در اقتصاد آمریکا از 35 درصد در گذشته به 48 درصد افزایش یافته است. در ماه آپریل، Hatzius به مشتریان خود گفته بود که به احتمال زیاد در سال آینده رکود اقتصادی 12 درصدی و در سال بعد از آن نیز رکود 35 درصدی را شاهد خواهیم بود.

شوک اقتصادی بی‌سابقه در آمریکا

اقتصاددانان گلدمن ساکس در ادامه اظهارات خود رکود ناشی از سیاست‌های انقباضی را سطحی تلقی کردند. به عقیده Goldman Sachs، رکودهای کم‌عمق‌تر نیز منجر به افزایش 2.5 درصدی میانگین نرخ بیکاری خواهد شد.

در اوایل ماه جاری، John aldron، رئیس و مدیرعامل شرکت گلدمن ساکس، درباره شوک اقتصادی بی‌سابقه و شرایط سخت پیش رو هشدار داد. در ماه می، Lyod Blankfein، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سابق گلدمن ساکس نیز به شرکت‌ها و مصرف‌کنندگان توصیه کرد که برای رکود اقتصادی آمریکا آماده شوند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره احتمال بروز رکود اقتصادی در آمریکا چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر