coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

یارانه عید قربان 1401 ؛ عیدی به جاماندگان یارانه

یارانه عید قربان 1401 صحت دارد؟ این موضوع در رسانه های اجتماعی مورد توجه بسیاری قرار گرفته و بازتاب گسترده ای داشته است. در ادامه با این مطلب همراه باشید تا بیشتر این موضوع را بررسی کنیم.

برخی منابع خبری در توییتر اعلام کردند این احتمال وجود دارد تا ابراهیم رئیسی در عید قربان ۱۴۰۱ به جاماندگان یارانه عیدی بدهد. حدود ۵۰ روز از واریز یارانه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی به حساب معترضان می‌گذرد اما این یارانه همچنان قابل برداشت نیست. سوالی که وجود دارد این است که چرا هیچ‌کدام از مقامات مسئول زمان دقیق قابل برداشت شدن یارانه را اعلام نمی‌کنند و چرا روند بررسی یارانه‌ها زمان‌بر شده است؟

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها نتیجه بررسی ثبت نام گروه اول جاماندگان یارانه را اعلام کرد.

یارانه عید قربان 1401 ؛ عیدی به جاماندگان یارانه

بر اساس گزارش این سازمان این گروه شامل دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بودند که از این تعداد حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مشمول دریافت یارانه شناخته شدند. ۲۶ اردیبهشت ماه اعلام شد یارانه نقدی جدید به حساب افرادی که پیش از این یارانه می‌گرفتند واریز شده است. اما همان زمان اعلام شد این مبلغ در حساب افراد مسدود است تا بررسی‌های لازم انجام شود و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بررسی کند که آیا این افراد مشمول حمایت دولت هستند یا نه.

بر این اساس اکثر شهروندانی که به عدم دریافت یارانه های ۴۰۰ – ۳۰۰ هزار تومانی اعتراض کرده بودند مشمول حمایت نقدی دولت شده و تنها ۳۰۰ هزار نفر از معترضان از لیست جدید خط می خورند.

حالا بسیاری از معترضان می توانند امیدوار باشند که مشمول حمایت دولت می شوند اما هنوز مشخص نیست زمان دقیق برداشت یارانه ها چه زمانی است. این تاخیر در حالی است که هفته گذشته رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی تاکید کرد که وضعیت یارانه‌ای این گروه باید هر چه سریع‌تر مشخص شود و تا قبل از واریز نوبت جدید یارانه‌ها، این افراد تکلیف خود را بدانند و یارانه آنها قابل برداشت شود.

عیدی رئیسی به مناسبت عید قربان 1401

اگر مبنا دستور ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران برای پیگیری یارانه ها باشد، تکلیف این گروه از مشمولان باید در هفته جاری مشخص شود و کمک معیشتی این گروه قبل از یارانه تیرماه (سومین مرحله واریز یارانه ۴۰۰ – ۳۰۰ هزار تومانی) قابل برداشت شود.

گمانه دیگری که وجود دارد این است که دولت یارانه این گروه و یارانه و ۹ دهک دیگر جامعه را همزمان با عید قربان ۱۴۰۱ واریز می کند. چنین اقدامی در دولت سیزدهم مسبوق به سابقه است و بسیاری از واریزی ها و کمک معیشتی ها، به اعیاد و مناسبت ها موکول شده و این خبر خوش برای جاماندگان یارانه است.

بیشتر بخوانید:

.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر