coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

کارت به کارت هم مشمول مالیات می‌شود ؛ قوانین جدید سازمان امور مالیاتی

بنابر قوانین جدید سازمان امور مالیاتی کشور، حتی کارت به کارت هم مشمول مالیات خواهد شد تا دیگر امکان دور زدن مالیات توسط فعالان اقتصادی میسر نباشد.

رئیس سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه برخی فعالان اقتصادی در بازار مردم را با درخواست کارت به کارت به زحمت می‌اندازند گفته که به زودی با تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی، کارت به کارت به مقصد حساب‌های تجاری هم مشمول مالیات خواهد شد.

بیشتر بخوانید: هدیه همراه اول عید قربان 1401 [+نحوه فعالسازی]

کارت به کارت هم مشمول مالیات شد

داوود منظور، رئیس سازمان امور مالیاتی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گزارشی از اقدامات، رویکردها و نتایج فعالیت سازمان امور مالیاتی طی دولت سیزدهم ارائه داد و با بیان اینکه، تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری در دستور کار این سازمان است گفت:

«زمانی که پوزها را ساماندهی کردیم، متاسفانه برخی فعالان اقتصادی مردم را به زحمت انداختند؛ چرا که مشتریان خود را مجبور می‌کردند به جای استفاده از پوز، مبلغ مورد نظر را به صورت کارت به کارت یا حساب به حساب منتقل کنند. اما با تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری، عملا با حساب‌هایی که تجاری باشند همچون حساب‌های متصل به دستگاه پوز برخورد خواهیم کرد.»

کارت به کارت هم مشمول مالیات می‌شود ؛ قوانین جدید سازمان امور مالیاتی

به گفته این مقام مسئول، آیین نامه تفکیک را بانک مرکزی طی یک ماه آتی منتشر خواهد کرد و حساب‌های شخصی افرادی که در دفعات متعدد و با مبالغ معیت در ماه برای کسب و کار استفاده شده، به منزله حساب تجاری یا مشکوک به تجاری شناسایی می‌شود و این حساب‌ها نیز مشمول مالیات خواهند شد.

آقای منظور در ادامه با اشاره به اینکه 5 درصد مودیان که جزو اصناف پردرآمد مانند پزشکان، دندانپزشکان، طلافروشان، نمایشگاه‌داران خودرو و غیره هستند حدود 50 درصد مالیات مشاغل را می‌پردازند گفت:

این حرکت (تفکیک حساب تجاری و شخصی) به معنی عدالت مالیاتی و نگرفتن مالیات از کم‌درآمدها و دریافت مالیات منصفانه از پردرآمدها است.

او در پایان با اشاره به اینکه در این دوره تمرکز‌شان به طور عمده بر بخش غیررسمی و غیرشفاف اقتصاد است درباره افرادی که با وجود درآمد بالا از پرداخت مالیات فرار می‌کنند گفت:

هرچقدر ما از کسانی که تاکنون مالیات نمی‌دادند مالیات دریافت کنیم، می‌توانیم بخش‌های رسمی اقتصاد را تحت حمایت‌های مالیاتی قرار دهیم. به عنوان نمونه طی سال‌جاری برای حمایت از تولید در قانون بودجه با پیشنهاد دولت، نرخ مالیات واحدهای تولیدی از 25 به 20 درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اینکه حتی کارت به کارت هم مشمول مالیات می‌شود چیست؟ نظراتتان را با ما در تکراتو به اشتراک بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    افرادی که تجاری ندارند وفقط شخصی است وبرای درخواست کسی پول واریز میکند چطوری میشودمثلا برای افراد خانواده خود یا بدهکاری به شخصی دیگر

    پاسخ