;
coinex

توسعه اینترنت کودکان و نوجوانان در دستور کار وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از راه‌اندازی اینترنت کودکان و نوجوانان طی دو هفته آتی با هدف ایمن‌سازی فضای مجازی برای این افشار خبر داد.

عیسی زارع پور در جریان آخرین نشست خبری خود از تمهیدات این وزارتخانه برای ایمن‌سازی فضای مجازی خبر داده و گفته که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به زودی قصد راه اندازی اینترنت خاص کودکان و نوجوانان دارد و این سرویس به زودی در اختیار خانواده‌های ایرانی قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید: زارع پور: ضرورت اجرای دولت الکترونیک توسعه زیرساخت‌ها است

عرضه اینترنت کودکان و نوجوانان توسط وزارت ارتباطات

زارع پور با تاکید به تغییر تمایل مخاطبان ایرانی در سالیان اخیر گفته که ارائه این سرویس می‌تواند گامی مهم در رفع دغدغه‌های فکری و فرهنگی والدین، در ارتباط با مواجهه فرزندانشان با فضای مجازی باشد. او در بخشی از صحبت‌های خود گفت:

فضای مجازی در ایران سال‌ها رها بوده و اکنون دغدغه کاربران نسبت به گذشته تغییر کرده و به دلیل همین تغییر ذائقه کاربران و اصلاح ساختارهای فضای مجازی با سختی‌های زیادی مواجه است. بااین‌حال وزارت ارتباطات براساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی و وظیفه شرعی و قانونی این سازمان زیرساخت ایمن‌سازی اینترنت را آماده کرده است.

اینترنت کودکان

به گفته عیسی زارع پور، سرویس اینترنت کودک و نوجوان کاملا امن است و بر مطابق مصوبات شورای عالی فضای مجازی راه‌اندازی شده است. او در این باره توضیح داد:

وزارت ارتباطات مطابق با مصوبه شورای عالی فضای مجازی مکلف به ایجاد محیط سالم و ایمن برای کودکان در فضای مجازی است. در همین راستا سرویس‌های ویژه‌ای در آینده نزدیک رونمایی می‌شود تا خانواده‌ها با خیالی آسوده اجازه حضور کودکان خود در فضای مجازی را بدهند.

آقای زارع پور در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره سرویس اینترنت کودک و نوجوان گفت که افراد می‌توانند با استفاده از کدهای USSD و البته نرم‌افزارهای مختلف مدیریت امور سیمکارت که برای هر اپراتور ارائه شده است، این سرویس را فعال کنند. او درباره نحوه ارائه خدمات سرویس کودک و نوجوان گفته که این سرویس نهایتا تا 2 هفته آینده رونمایی خواهد شد و با فعال‌سازی این سرویس محدودیت‌هایی برای دسترسی کودکان اعمال می‌شود تا این دسته از کاربران درمعرض محتواهای نامناسب قرار نگیرند. امکان تغییر شیوه دسترسی به حالت بزرگسال در هر لحظه فراهم است و والدین هر زمان که بخواهند می‌توانند از سرویس بزرگسالان استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:

در صورت اجرای طرح اینترنت کودکان و نوجوانان؛ به نظر شما این طرح چقدر می‌تواند در مدیریت رفتار کودکان در فضای مجازی موثر باشد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    خیلی خوبه

    پاسخ